DZIŚ JEST:   30   MARCA   2020 r.

Św. Jana Klimaka
Św. Leonarda Murialdo
 
 
 
 

PCH24 CO TYDZIEŃ
PCh24 Co Tydzień. Numer 100

Blady strach padł na świat zachodni, a w życiu niejednego człowieka być może pierwszy raz pojawiła się refleksja o śmierci i przemijaniu. Nic dziwnego, wszak na nieznaną wcześniej chorobę wywoływaną przez koronawirusa z Wuhan zmarły setki osób. Obawy wywołane pandemią mogą zrodzić jednak bardzo różne postawy.


Niewykluczone, że część społeczeństwa wpadnie lub już wpadła w panikę, co zdaniem ekspertów może okazać się nawet groźniejsze niż sam wirus. Zapewne inni, na fali dekadencji, oddadzą się nieograniczonym swawolom, co nie przysłuży się ani duszy, ani ciału. Kolejni natomiast – i jest to postawa najwłaściwsza i pożądana niezależnie od trwania pandemii – ze spokojem wynikającym z ufności w Boże Miłosierdzie zwrócą się ku Panu błagając Go o wybawienie nas od powietrza, głodu, ognia i wojny.


Choć bowiem wielu mieszkańców zlaicyzowanego świata zapomniało, że Stwórca jest Panem nieba i ziemi, to w Nim musimy pokładać nadzieje. Wszak On jest naszą mocą i tarczą. Być może więc pandemia i towarzysząca jej refleksja stanie się dla ludzkości okazją do nawrócenia.


Módlmy się więc o Boże Miłosierdzie dla nas i całego świata pamiętając jednocześnie, że dbanie o zdrowie publiczne to nasz obowiązek, gdyż ludzkie życie to wielki dar od Stwórcy. Pomocny w walce z pandemią jest z całą pewnością rozum, który także został nam dany przez Pana Boga. Ponadto otoczmy naszą modlitwą wszystkich narażających swoje zdrowie i życie dla zdrowia i życia bliźnich.


Redaktor wydania
Michał Wałach

UDOSTĘPNIJ:
POPRZEDNIE NUMERY

PCh24 Co Tydzień. Numer 102

Mimo drzwi zamkniętych

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 101

Nadzieja w czasach zarazy

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 99

Ekologizm. Zielony to nowy czerwony?

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 98

Post w czasach epidemii. Czy przypomni nam o śmierci?

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 97

Abby Johnson: Polacy, zakażcie aborcji!

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 96

Querida Amazonia. ULGA CZY OBAWA?

UDOSTĘPNIJ:
1 2 3 4 5 ... 17 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected]pl. Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.