DZIŚ JEST:   30   MARCA   2020 r.

Św. Jana Klimaka
Św. Leonarda Murialdo
 
 
 
 

PCH24 CO TYDZIEŃ
PCh24 Co Tydzień. Numer 99

Chociaż początki ochrony środowiska naturalnego łączyć możemy raczej z przedstawicielami szeroko pojętej prawej strony politycznego spektrum, niż z aktywistami socjalistycznymi, to dziś temat ekologii przejęła i zdominowała lewica, dodając do kwestii przyrody całą garść absurdalnych rozwiązań ideologicznych. Dlatego też uważne przyglądanie się wszelkim – nawet na pozór zasadnym – propozycjom dotyczącym ekosystemu jest konieczne, by uchronić świat przed doktrynalnymi szaleństwami.

 

Istnieje bowiem ryzyko, że pod płaszczykiem ochrony środowiska zgodzimy się – jako społeczeństwo – na wprowadzenie w życie rozwiązań podobnych do znanych ludzkości z reżimów komunistycznych. Ekologizm ma w sobie bowiem niemało cech totalitarnych. Ponadto może prowadzić do groźnego w skutkach odczłowieczenia ludzi – i to nie wybranych ras, czy klas społecznych, jak w najtragiczniejszych w skutkach systemach z poprzedniego wieku – ale wszystkich. Każdy człowiek może zostać uznany za niegodnego życia w obliczu „interesu” roślin, zwierząt i całej planety!

 

Bądźmy więc czujni. Aby nie dać się zwieść propagandzistom grającym na naszych emocjach, potrzebna jest wiedza na temat zagrożeń kryjących się w postulatach nowej lewicy. Dlatego też 99. numer naszego e-tygodnika poświęciliśmy właśnie ekologizmowi. Zapraszam do lektury!

 

Redaktor wydania

Michał Wałach

UDOSTĘPNIJ:
POPRZEDNIE NUMERY

PCh24 Co Tydzień. Numer 102

Mimo drzwi zamkniętych

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 101

Nadzieja w czasach zarazy

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 100

Wiara, rozum i spokój, czyli co robić wobec koronawirusa

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 98

Post w czasach epidemii. Czy przypomni nam o śmierci?

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 97

Abby Johnson: Polacy, zakażcie aborcji!

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 96

Querida Amazonia. ULGA CZY OBAWA?

UDOSTĘPNIJ:
1 2 3 4 5 ... 17 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.