DZIŚ JEST:   30   MARCA   2020 r.

Św. Jana Klimaka
Św. Leonarda Murialdo
 
 
 
 

PCH24 CO TYDZIEŃ
PCh24 Co Tydzień. Numer 97

Część polskiego społeczeństwa cieszy się, że u nas nie jest tak źle, jak w innych krajach – wszak tam na masową skalę mordują nienarodzone dzieci, zaś nas Wisłą… też mordują, tyle, że czasami. Ale czy to coś zmienia? Czy ze złem można się układać? Czy mordowanie bezbronnych wolno kiedykolwiek uznawać za dopuszczalne?

 

Trzeba otwarcie i ze wstydem przyznać, że Polacy zżyli się z krwawym „kompromisem” aborcyjnym i w ramach pogańskiego kultu nieświętego spokoju wielu dopuszcza rzeź nienarodzonych dzieci uspokajając sumienie faktem, że gdzieś jest gorzej. Ponadto niejeden z nas naiwnie liczy, że składanie w bałwochwalczej ofierze około tysiąca dzieci rocznie uchroni kraj przed tzw. wahadłem, że miejscowa lewica nie zrealizuje swoich chorych wizji o pracujących pełną parą dzieciobójczych kombinatach. Tymczasem oni nawet nie ukrywają, że złamanie „kompromisu” będzie jedną z ich pierwszych decyzji po przejęciu władzy!

 

Naiwność, a wręcz bezbrzeżna głupota głównego nurtu konserwatywnej części naszego społeczeństwa to w praktyce akceptacja dla grzechu. Próbę wstrząśnięcia Polakami podjęła Abby Johnson, która nie tylko pracowała na wysokim stanowisku w Planned Parenthood, ale i sama skazała na aborcyjną śmierć dwoje swoich dzieci. Dzięki łasce od Miłosiernego Pana Boga przeszła jednak nawrócenie i dziś mówi prawdę o dzieciobójstwie. Podczas pobytu w Polsce wytknęła naszemu społeczeństwu życie w kłamstwie. Prawda niejednego zabolała, ale ów ból ma działanie wyzwalające. Czy jednak, jako naród, zdobędziemy się na zmuszenie rządzących do zmiany tragicznego losu dzieci skazywanych na śmierć z powodu spełniania „przesłanek”? Z pewnością trudno wyobrazić sobie ku temu lepszą okazję niż wybory.

 

Redaktor wydania

Michał Wałach

UDOSTĘPNIJ:
POPRZEDNIE NUMERY

PCh24 Co Tydzień. Numer 102

Mimo drzwi zamkniętych

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 101

Nadzieja w czasach zarazy

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 100

Wiara, rozum i spokój, czyli co robić wobec koronawirusa

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 99

Ekologizm. Zielony to nowy czerwony?

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 98

Post w czasach epidemii. Czy przypomni nam o śmierci?

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 96

Querida Amazonia. ULGA CZY OBAWA?

UDOSTĘPNIJ:
1 2 3 4 5 ... 17 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.