DZIŚ JEST:   21   LUTY   2020 r.

Najświętszego Oblicza Jezusa
Św. Piotra Damianiego, Doktora Kościoła
Św. Roberta Southwella
 
 
 
 

PCH24 CO TYDZIEŃ
PCh24 Co Tydzień. Numer 94

Rodzina znajduje się w olbrzymim kryzysie. To konsekwencja trwających od kilkuset lat procesów rewolucyjnych. Największe spustoszenie spowodowały w tej kwestii przede wszystkim postulaty maja ‘68. To propagowane w popkulturze i zyskujące coraz większą społeczną popularność „wolne związki”, odrywająca akt seksualny od płodności antykoncepcja, traktowanie mordowania nienarodzonych dzieci jako „prawa” kobiet i przyzwolenie na bezproduktywne ze swojej natury praktyki homoseksualne.

 

Rewolucjonistom jednak ciągle mało i dziś uderzają w kolejne cywilizacyjne fundamenty. W wielu krajach za „rodzinę” uważa się związek dwóch osób tej samej płci, a niekiedy nawet relację dowolnej liczby osób w jakiejkolwiek konfiguracji. Naturalne pojęcia „ojciec” i „matka” zastępuje się absurdalnymi terminami „rodzic A” i „rodzic B”. Na celowniku znalazła się także niepodważalna rozumowo kwestia płci – obecnie genderyści przekonują, że można dowolnie „przemieszczać” się między tożsamościami, zaś liczba płci nie „ogranicza” się od dwóch. Jakby tego było mało, lewicowi ideolodzy wyciągają ręce po dzieci, by „edukować” je seksualnie w duchu niemoralnych „standardów”, zaś wielu dorosłych odrzuca wartość nierozerwalnego małżeństwa na całe życie, dając kolejnym pokoleniom fatalne wzorce.

 

Człowiek wierzący nie może się jednak dziwić, że duch „tego świata” atakuje stworzoną przez Pana Boga ludzką naturę. Dzięki wizjonerce z Fatimy siostrze Łucji wiemy, że ostateczne starcie między Wszechmogącym a szatanem dotyczyć będzie właśnie rodziny.

 

Cóż więc robić w obliczu tej bitwy i porażającej skali zdradzania przez miliony ludzi nie tylko Wiary, ale i zdrowego rozsądku? Nie traćmy nadziei! Módlmy się, żyjmy pobożnie i pamiętajmy o słowach Najświętszej Maryi Panny: „Na koniec moje Niepokalane Serce zatriumfuje”.

 

Redaktor wydania

Michał Wałach

UDOSTĘPNIJ:
POPRZEDNIE NUMERY

PCh24 Co Tydzień. Numer 97

Abby Johnson: Polacy, zakażcie aborcji!

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 96

Querida Amazonia. ULGA CZY OBAWA?

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 95

Gdzie to męstwo, prawdziwe takie?

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 93

Niech żyje król!

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 92

Rosja. Fałszywa nadzieja

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 91

2020. Czas kryzysów

UDOSTĘPNIJ:
1 2 3 4 5 ... 16 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.