DZIŚ JEST:   03   KWIETNIA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Ryszarda, biskupa
Św. Sykstusa, papieża
 
 
 
 

PCH24 CO TYDZIEŃ
PCh24 Co Tydzień. Numer 92

Zachód przeżywa głęboki kryzys własnej tożsamości. Postępowanie wielu Europejczyków wskazuje, że wręcz wstydzą się tego kim są, skąd pochodzą i jakiego dziedzictwa są spadkobiercami. Można odnieść wrażenie, że najchętniej zapadliby się pod ziemię wraz ze wszystkim tym, co przez wieki tworzyło cywilizację opartą na chrześcijaństwie, a skoro nie mogą tego uczynić, to próbują „przynajmniej” wysadzić w powietrze całe dziedzictwo Starego Kontynentu.

 

Intelektualna degrengolada i moralne zagubienie nie opanowały jednak wszystkich mieszkańców Zachodu. Wielu – patrząc na polityczny i medialny establishment – martwi się o przyszłość swoich ojczyzn, szukając jednocześnie sposobów wyjścia z kryzysu. Część z nich nadziei upatruje w… Rosji, która ludziom o konserwatywnym usposobieniu szepcze do uszu słodkie kłamstewka o rzekomej obronie tradycyjnych wartości przez ekipę Władimira Putina oraz rozpościera przed ich oczyma niemal apokaliptyczną wizję konfliktu zdegenerowanego Zachodu i zdrowej moralnie Rusi. Oczywiście wszystko po to, by w owym pozornym konflikcie człowiek prawy poczuł moralny obowiązek opowiedzenia się po stronie Kremla. Prawda jest jednak zupełnie inna, a Rosji w żadnym wypadku nie możemy określić jako kraju moralnie zdrowego.

 

Dlatego też, aby rozwiać wątpliwości dotyczące kraju rządzonego przez byłego podpułkownika KGB błędnie uważanego za ostatnią szansę dla Zachodu, 21 stycznia w Centrum Prasowym Foksal w Warszawie odbędzie się konferencja pt. „Rosja Putina fałszywą nadzieją dla chrześcijaństwa”. Natomiast już dziś oddajemy w Państwa ręce numer „PCh24 Co Tydzień” poświęcony właśnie tej tematyce. Przypominamy w nim niektóre z tekstów ukazujących się na naszym portalu w ciągu kilku ostatnich lat i obrazujących prawdziwe oblicze Rosji. Zapraszam do lektury oraz udziału w konferencji lub śledzenia jej za pośrednictwem naszych mediów.

 

Redaktor wydania

Michał Wałach

UDOSTĘPNIJ:
POPRZEDNIE NUMERY

PCh24 Co Tydzień. Numer 102

Mimo drzwi zamkniętych

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 101

Nadzieja w czasach zarazy

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 100

Wiara, rozum i spokój, czyli co robić wobec koronawirusa

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 99

Ekologizm. Zielony to nowy czerwony?

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 98

Post w czasach epidemii. Czy przypomni nam o śmierci?

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 97

Abby Johnson: Polacy, zakażcie aborcji!

UDOSTĘPNIJ:
1 2 3 4 5 ... 17 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.