DZIŚ JEST:   28   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Wacława, króla
Św. Tymona
 
 
 
 

PCH24 CO TYDZIEŃ
PCh24 Co Tydzień. Numer 91

Antypolska ofensywa Władimira Putina i innych przedstawicieli Federacji Rosyjskiej w dziedzinie polityki historycznej. Zamieszanie wokół obchodów rocznicy zajęcia niemieckiego obozu KL Auschwitz-Birkenau przez sowietów i decyzja prezydenta RP Andrzeja Dudy o braku udziału w obchodach organizowanych w Izraelu. Zabicie przez Amerykanów legendarnego irańskiego generała Kasima Sulejmaniego i deklarowana przez Teheran zemsta. A to wszystko w ciągu kilku dni na przełomie grudnia i stycznia.

 

Rok 2020 zaczął się od poważnych napięć w polityce regionalnej i globalnej, co wpłynęło m.in. na ceny surowców. W chwili ostrzeliwania przez Iran amerykańskich baz w Iraku na światowych rynkach w błyskawicznym tempie drożała ropa oraz złoto. Dziś już jednak na szczęście wiele wskazuje na załagodzenie konfliktu na linii Waszyngton-Teheran. Do otwartej wojny – przynajmniej na razie – nie dojdzie.

 

Mimo tego i tak rozpoczęty przed kilkoma dniami nowy rok będzie najprawdopodobniej obfitował w polityczne, ekonomiczne i społeczne kryzysy, których konsekwencje odczują ludzie w wielu krajach – także odległych od centrów wydarzeń. W obliczu narastającej niepewności o przyszłość prośmy Miłosiernego Pana Boga, by zachował nas od powietrza, głodu, ognia i wojny oraz od nagłej i niespodziewanej śmierci.

 

Redaktor wydania

Michał Wałach

UDOSTĘPNIJ:
POPRZEDNIE NUMERY

PCh24 Co Tydzień. Numer 128

Dokąd prowadzi herezja laicyzmu?

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 127

Piątka dla zwierząt, aborcja dla nienarodzonych

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 126

Kościół w Niemczech. Coraz dalej od katolicyzmu

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 125

Ateizm. Autostrada w przepaść

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 124

Zgorszenie, czyli jak „wychowuje” popkultura

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 123

Tylko prawda jest ciekawa. Obalamy lewicowe fake newsy!

UDOSTĘPNIJ:
1 2 3 4 5 ... 21 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.