DZIŚ JEST:   19   STYCZNIA   2020 r.

II Niedziela Zwykła
Św. Józefa Sebastiana Pelczara
Św. Henryka, biskupa
 
 
 
 

PCH24 CO TYDZIEŃ
PCh24 Co Tydzień. Numer 88/89/90

W Betlejem nie znalazła się żadna wolna gospoda, w której Najświętsza Maryja Panna mogłaby porodzić Syna Bożego. Ta sytuacja – chociaż, wbrew powszechnemu przekonaniu, wcale nie musi dowodzić złej woli mieszkańców miasteczka – obrazuje sposób, w jaki wielu ludzi ze wszystkich epok, w tym także współcześni, podchodzili i podchodzą do Jezusa Chrystusa oraz Jego słów. Wciąż niejeden zamyka swe serce na Prawdę przyniesioną światu przez Mesjasza.


Cały czas, świadomie i dobrowolnie, a nawet z premedytacją, kolejne pokolenia łamią Boże Przykazania, walczą z przesłaniem Ewangelii, Kościołem oraz Chrystusowym Krzyżem. Dlatego właśnie – jak śpiewamy w kolędzie – wśród ludzi tyle łez, jęków, katuszy.


Boże Narodzenie stanowi wciąż jednak dla każdego – niezależnie od przeszłości i grzechów – okazję do zmiany swojego postępowania, do rozpoczęcia nowego życia w zgodzie z Jezusem Chrystusem. I do nas należy decyzja o wejściu na drogę nawrócenia. Wyboru dokonamy w sumieniu i – mimo olbrzymich przeciwności, w tym komercjalizacji utrudniającej głębokie przeżywanie Świąt – nikt nie ma władzy ani siły, aby zakazać nam opowiedzenia się po stronie Prawdy.


Dlatego też oddając w ręce Czytelników wyjątkowy numer „PCh24 Co Tydzień” – zawierający trzy części rekolekcji adwentowych, niezwykłe Bożonarodzeniowe teksty portalu PCh24 oraz magazynu „Przymierze z Maryją”, a także dostępną wyłącznie w naszym e-tygodniku rozmowę Tomasza D. Kolanka z Pawłem Lisickim – pragnę życzyć błogosławieństwa Bożego na czas Świąt oraz nowego roku. Nie zmarnujmy na sprawy nieistotne danych nam przez Stwórcę chwil, a nie ma na świecie ważniejszego celu ludzkiego życia, jak osiągnięcie zbawienia.


Redaktor wydania
Michał Wałach

UDOSTĘPNIJ:
POPRZEDNIE NUMERY

PCh24 Co Tydzień. Numer 92

Rosja. Fałszywa nadzieja

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 91

2020. Czas kryzysów

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 87

Nie ma tolerancji dla wrogów tolerancji?

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 86

Szymon Hołownia. Czy wege-katolik z TVN-u zamiesza w polityce?

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 85

Dlaczego katolik nie może być masonem?

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 84

Czerwoni, tęczowi, zieloni. Różne kolory, jedna idea

UDOSTĘPNIJ:
1 2 3 4 5 ... 15 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.