DZIŚ JEST:   06   SIERPNIA   2020 r.

Przemienienie Pańskie
Św. Hormizdasa, papieża
Bł. Oktawiana, biskupa
 
 
 
 

PCH24 CO TYDZIEŃ
PCh24 Co Tydzień. Numer 86

Czy gwiazda mediów bez politycznego zaplecza może zostać prezydentem dużego państwa w Europie? Może. Dowiódł tego Wołodymyr Zełenski. Sytuacja na Ukrainie różni się jednak od naszej. Nie znajdujemy się bowiem w stanie wojny, ani głębokiego kryzys gospodarczego. Co więcej, urzędujący prezydent RP od dłuższego czasu dominuje w rankingach społecznego zaufania i popularności.

 

Czy więc Szymon Hołownia ma jakiekolwiek szanse w starciu z Andrzejem Dudą? Najlepszą odpowiedzią na to pytanie wydaje się wspomnienie politycznego losu Bronisława Komorowskiego. Kto z Państwa 5 lat temu, w grudniu roku 2014, postawiłby choćby kilka złotych na zwycięstwo mało znanego polityka PiS-u w starciu z urzędującą głową państwa?

 

Ktoś jednak powie: Duda miał wtedy za sobą sztab ekspertów oraz partyjne pieniądze, a na jego sukces pracowało również społeczne zmęczenie ekipą PO-PSL. Ponadto – bądźmy szczerzy – Komorowski zrobił wiele, by przegrać. Hołownia takich „asów” w swoim rękawie nie posiada, a i ciężko spodziewać się, by urzędujący prezydent udał się do Japonii, żeby wchodząc na krzesło w miejscowym parlamencie zwrócić się do swojego współpracownika per „szogunie”.

 

Z drugiej jednak strony Szymon Hołownia to postać niezwykle rozpoznawalna i wielu kojarząca się pozytywnie, zaś jego dość oryginalne poglądy na kwestie „praw zwierząt” trudno uznać za powszechnie znane. Lewica może widzieć w nim gwiazdę TVN-u, zaś centrum i centro-prawica – autora wielu książek religijnych.

 

Czy to wystarczy, żeby pokonać Andrzeja Dudę? Jeśli dziennikarz ostatecznie zdecyduje się na start w wyborach i dostanie się do II tury, to wszystko może się zdarzyć. Wszak mobilizacja wyborców wrogich wobec PiS z pewnością okaże się spora, zaś część elektoratu partii rządzącej może odebrać Hołownię jako kandydata tej samej opcji i na głosowanie nie pójść. Jeśli bowiem ktoś nie wdaje się w szczegóły, to co za różnica, czy prezydentem będzie katolik z Krakowa czy z Białegostoku?

 

Redaktor wydania

Michał Wałach

UDOSTĘPNIJ:
POPRZEDNIE NUMERY

PCh24 Co Tydzień. Numer 120

To jest wojna

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 119

Antykatolicki terroryzm

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 118

Pyrrusowe zwycięstwo „prawicy”

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 117

Takiej Polski chce Trzaskowski

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 116

Politpoprawna cenzura. Boją się prawdy?

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 115

Nowa walka komunistów

UDOSTĘPNIJ:
1 2 3 4 5 ... 20 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.