DZIŚ JEST:   22   STYCZNIA   2020 r.

Dzień Dziadka
Św. Wincentego Pallottiego
Św. Wincentego, męczennika
 
 
 
 

PCH24 CO TYDZIEŃ
PCh24 Co Tydzień. Numer 84

Wyklęty, powstań ludu ziemi! – śpiewali i nadal śpiewają socjaliści w swoim hymnie: „Międzynarodówce”. A kimże jest ów wyklęty lud ziemi? Kiedyś byli to robotnicy, dziś zaś lista „uciemiężonych” grup społecznych – i nie tylko – wydaje się znacznie szersza.

 

Lewica „walczy” bowiem o „prawa” kobiet, tworząc przy tym – w sztuczny sposób – antagonizm między płciami, które tak naprawdę są wobec siebie komplementarne. Postępowcy „kruszą kopię” także w interesie osób o nieuporządkowanych skłonnościach natury seksualnej przekonując, że odchylenie stanowi normę. To jednak nie wszystko, gdyż najnowsze prądy ideologiczne czerpiące z marksizmu całymi garściami interesują się także kwestiami „praw zwierząt”, klimatem i planetą. W ten sposób na miejscu mniej lub bardziej autentycznie wykluczonych ludzi stawia się… zwierzęta oraz glob.

 

Czerwona, tęczowa oraz zielona lewica różnią się głównym polem zainteresowania, acz dzisiaj zwykle trudno jednoznacznie przypisać dane ugrupowanie do któregoś z postępowych kolorów. Obecnie różnice są niemalże niedostrzegalne nawet w Polsce, gdzie dawni czerwoni towarzysze akceptują tęczowe i zielone postulaty. Nie może to dziwić, wszak wszystkie odmiany lewicy wywodzą się z jednego, wspólnego źródła.

 

Poważniejszy problem stanowi natomiast ideologiczna kolonizacja środowisk nielewicowych – ugrupowań politycznych, a nawet samego Kościoła – dokonująca się głównie za sprawą mody na ekologię. Czy więc marksizm, który w wersji czerwonej odniósł porażkę mimo istnienia potężnego imperium sowieckiego, odniesie globalny sukces za sprawą na pozór apolitycznej troski o przyrodę? Zapraszam do lektury!

 

Redaktor wydania
Michał Wałach

UDOSTĘPNIJ:
POPRZEDNIE NUMERY

PCh24 Co Tydzień. Numer 92

Rosja. Fałszywa nadzieja

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 91

2020. Czas kryzysów

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 88/89/90

Nie było miejsca dla Ciebie

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 87

Nie ma tolerancji dla wrogów tolerancji?

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 86

Szymon Hołownia. Czy wege-katolik z TVN-u zamiesza w polityce?

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 85

Dlaczego katolik nie może być masonem?

UDOSTĘPNIJ:
1 2 3 4 5 ... 15 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.