DZIŚ JEST:   08   SIERPNIA   2020 r.

Św. Dominika Guzmana
Św. Emiliana, biskupa
Św. Zefiryna z Malii
 
 
 
 

PCH24 CO TYDZIEŃ
PCh24 Co Tydzień. Numer 83

Maski opadły! PiS oddał kierowanie sejmową Komisją Polityki Społecznej i Rodziny skrajnej lewicy. Teraz środowiska katolickie nie mogą mieć już żadnych złudzeń w kwestii obrony życia, a projekt „Zatrzymaj aborcję” najpewniej umrze. Niestety w trakcie tej kadencji Sejmu umrą także kolejne tysiące dzieci mordowanych w polskich szpitalach w majestacie prawa. A to wszystko z powodu zdradzieckiej postawy Prawa i Sprawiedliwości. Kolejni zabici ludzie dołączą tym samym do około 4 tysięcy osób pozbawionych życia od kiedy w roku 2015 władzę przejęła rzekomo „prawicowa” formacja Jarosława Kaczyńskiego.

 

PiS zdradził katolików kolejny raz. Ostatnio uczynił to… kilka dni temu, gdy – wraz z rozpoczęciem nowej kadencji parlamentu – wygasł wniosek 107 posłów pytających Trybunał Konstytucyjny o zgodność tzw. przesłanki eugenicznej z ustawą zasadniczą. Nowy, ponoć lepszy – bo zreformowany przez PiS i podporządkowany partii – Trybunał, w dwa lata „nie zdążył” rozpatrzyć wniosku dotyczącego ludzkiego życia i śmierci. Natomiast Sejm zdominowany przez Prawo i Sprawiedliwość potrzebował ledwie kilkunastu godzin, by oddać w ręce poseł z Lewicy Razem Komisję, której stanowisko jest istotne nie tylko w kwestii aborcji, ale także związków partnerskich, „małżeństw” homoseksualnych, adopcji dzieci przez pary jednopłciowe, penalizowania krytyki środowisk LGBT czy obecności w polskim prawie ideologii gender.

 

A to wszystko w chwili, gdy polskie kina wyświetlają film „Nieplanowane” – antyaborcyjny obraz wzbudzający histerię środowisk lewicowych oraz cieszący się sympatią… mediów wiernie sprzyjających „dobrej zmianie”. Niestety ciężko uznać, by PiS-owska zdrada katolickich ideałów była nieplanowana. To raczej kolejny odcinek smutnego serialu o tym, że w sprawach cywilizacyjnych PiS nie zrobi niczego, a w kampanii powie, że trzeba na nich głosować i w żadnym wypadku nie wolno rozbijać prawicy, gdyż za rogiem czai się lewicowa rewolucja. Problem w tym, że w owym serialu w reżyserii Jarosława Kaczyńskiego lewica staje się dla rządzących… koalicjantem, zaś katolik oczekujący katolickich praw – wrogiem.

 

Redaktor wydania

Michał Wałach

UDOSTĘPNIJ:
POPRZEDNIE NUMERY

PCh24 Co Tydzień. Numer 121

Działania realne czy pozorowane – co dalej z Konwencją stambulską?

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 120

To jest wojna

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 119

Antykatolicki terroryzm

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 118

Pyrrusowe zwycięstwo „prawicy”

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 117

Takiej Polski chce Trzaskowski

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 116

Politpoprawna cenzura. Boją się prawdy?

UDOSTĘPNIJ:
1 2 3 4 5 ... 20 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.