DZIŚ JEST:   22   STYCZNIA   2021 r.

Dzień Dziadka
Św. Wincentego Pallottiego
Św. Wincentego, męczennika
 
 
 
 

Paweł Lisicki nie wyklucza Polexitu jeśli UE będzie narzucała Polsce agendę LGBT

Paweł Lisicki nie wyklucza Polexitu jeśli UE będzie narzucała Polsce agendę LGBT
Red. Paweł Lisicki

Zdaniem Pawła Lisickiego z tygodnika „Do Rzeczy”, polski rząd w żadnym wypadku nie może zaakceptować unijnej strategii „na rzecz równości osób LGBT”. Podkreśla, że jeśli propozycje o wprowadzeniu „prawnej ochrony przed dyskryminacją rodzin LGBT” będą miały obowiązywać Polskę, powinniśmy rozważyć także wyjście z Unii Europejskiej.

 

Komisja Europejska przedstawiła oficjalną strategię „na rzecz równości osób LGBT”, która zakłada m.in. ochronę prawną „rodzin homoseksualnych”. Agenda zawiera również postulaty dotyczące m.in. poszerzenia listy przestępstw o tzw. mowę nienawiści. Co więcej, program miałby wprowadzać przepisy wzajemnego uznawania rodzicielstwa w sytuacjach transgranicznych. Co więcej, afirmacja środowisk LGBT jest coraz częściej łączona z kwestiami przyznawania funduszy UE.  

 

Jak podkreśla Paweł Lisicki, polski rząd nie może zaakceptować propozycji Komisji Europejskiej, która przyznaje szczególne prawa środowiskom LGBT. „Dlaczego te prawa i specjalne traktowanie ma przysługiwać akurat osobom LGBTiQ, a nie innym osobom? Wielu Polaków wyznających tradycyjne wartości regularnie może czuć, że są wyszydzani, wyśmiewani, że atakuje się ich wartości i symbole. Bardzo szkoda, że Unia Europejska zamiast bronić tego, co jest fundamentem Europy, idzie w kierunku rewolucjonizowania i rewoltowania naszego kontynentu” – mówi Paweł Lisicki na portalu dorzeczy.pl.

 

Redaktor naczelny tygodnika „Do Rzeczy” jest zdania, że w relacjach z Unią Europejską jest pewna granica, której przekroczyć nie wolno. „Jest nią próba ingerencji i wymuszania na Polsce postępowania sprzecznego z naszym kodem kulturowym i dziedzictwem. Gdyby to, co mówi pani komisarz miało stać się wiążące dla Polski, nasz kraj w żadnym razie nie powinien się na to godzić. W żadnym razie, czyli za cenę także odcięcia środków, a nawet opuszczenia Unii Europejskiej” – podkreśla.

 

Lisicki dodaje, że Unia Europejska w coraz mniejszym stopniu przypomina tę Unię, do której Polska wstępowała 16 lat temu. „Ze wspólnoty różnorodnych ojczyzn coraz bardziej zaczyna zmieniać się w przedsięwzięcie ideologiczne, w którym dominują różnego rodzaju lewicowe projekty i w którym ma miejsce próba narzucenia inaczej myślącym jedynie słusznej ideologii. Tak jest w przypadku tych pomysłów dotyczących LGBTQ” – wskazuje.

 

 

Źródło: dorzeczy.pl

WMa

 

Czytaj także:
DATA: 2020-11-13 19:49
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
30
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

EU staje się coraz bardziej obszarem zacofanym naukowo, technologicznie, gospodarczo, społecznie, a świat pędzi do przodu. Jest z kim współpracować na świecie, handlować i rozwijać kraj. Trwanie w EU jest dla Polski szkodliwe, hamuje jej rozwój, co zresztą widać na każdym kroku. EU-ideologia oczywiście kwitnie nadzwyczaj.
2 miesiące temu / Kowalski
 
Wy naprawdę myślicie, że to jest ot, tak - wyjdziemy, jak Mojżesz z Egiptu? xD I co dalej? Bieda, jak na Białorusi, bezrobocie i miliony wracających do "ukochanej ojczyzny" emigrantów zarobkowych, których będzie się opluwać na ulicy jako zdrajców? Bez przemysłu, bez pieniędzy z unijnego budżetu, za to z uśmiechniętym Rusem, który chętnie nas weźmie w swoje objęcia...
2 miesiące temu / Michael Wolf
 
Jedynym ratunkiem dla Polski, i przy okazji dla PiS, jest natychmiastowe odblokowanie gospodarki - z zachowaniem jeszcze przez jakiś czas obowiązku maseczek i dystansu w miejscach zamkniętych typu sklepy, poczty itd. oraz zniesieniem obostrzeń w przestrzeniach otwartych ludzie przecież sami tak się zorganizują, by nie narażać bliskich, bo mają instynkt samozachowawczy - aby nie pogłębiać kryzysu i jeszcze bardziej nie stawiać nas w sytuacji uzależnienia od szantażu praworządnościowego ze strony UE, który należy ludziom przedstawić jako wyjątkowo nieetyczny z jej strony, ponieważ stawiający nas w chwili pandemii przed wyborem pomiędzy śmiercią z powodu biedy i nędzy, a życiem, ale za cenę utraty tożsamości i normalności. Wtedy, nawet jak Polska zawetuje ten budżet, a tym samym pomoc dla siebie, będziemy w stanie, biedniej bo biedniej, ale jednak funkcjonować, nawet poza UE, i ocalimy normalność. Ale pytanie, czy PiS tego chce, czy "nie chce, ale musi" być za LGBT?
2 miesiące temu / ?
 
Widać jak na dłoni, że dopóki Polska była UE potrzebna jako dostawca wykwalifikowanej i w + taniej siły roboczej, teren tranzytowy na wschód oraz rynek zbytu dla zachodnich bubli drenujących naszą kieszeń i generujących góry śmieci, była krajem w niej mile widzianym. Teraz, gdy już więcej z Polski się nie da wycisnąć,lepiej się jej pozbyć podrzucając jej przymusowe homo-śluby i homo-adopcje pod groźbą niewypłacenia jej pieniędzy z budżetu UE, o którego zawetowanie sama Polska będzie musiała zabiegać, jeśli PiS chce ratować resztki twarzy. Można więc przypuszczać, że za stworzenie koronawirusa odpowiada lewactwo, które tym sposobem chciało nie tylko obalić Trumpa, ale i rządy tradycyjnych wartości, słusznie główkując, że krajom zrujnowanym restrykcjami trudniej będzie wetować pomoc dla samych siebie, skoro nagrodą za jej niezawetowanie będzie mega-zastrzyk finansowy, a jedynym kosztem wprowadzenie ustaw LGBT, które jak nie ten, to kolejny rząd i tak wprowadzi. Albert
2 miesiące temu / WYCHODZIMY!
 
Unia Europejska rozbestwiła się, nie ma innego wyjścia - trzeba się ewakuować. Mam nadzieję, że rząd liczy się trochę ze zdaniem pana Pawła Lisickiego i zacznie w sensowny sposób przygotowywać społeczeństwo na takie rozwiązanie. Uważam, że ratunkiem byłoby uznanie w sejmie i przez rząd Pana naszego Jezusa Chrystusa za Króla Polski i poświęcenie całego narodu Chrystusowi Królowi. Wtedy z pewnością siły zła zostałyby wypędzone na zawsze z naszego kraju i może dzięki nam UE zaczęłaby się zmieniać na lepsze.
2 miesiące temu / Tina
 
Gorzkie, ale prawdziwe. Nawet nie ukrywam, że tak to się właśnie dla mnie skończyło
2 miesiące temu / do @wyborca
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.