DZIŚ JEST:   17   STYCZNIA   2021 r.

II Niedziela zwykła
Św. Antoniego, opata
Św. Sulpicjusza II
 
 
 
 

Paweł Lisicki: wyraźny zwrot Watykanu w lewo doprowadzi też do zmian w Polsce

Paweł Lisicki: wyraźny zwrot Watykanu w lewo doprowadzi też do zmian w Polsce
FOT.REUTERS/David Mdzinarishvili/FORUM
#BISKUPI    #PAPIEŻ    #LEWICA    #POLSKA    #ZWROT W LEWO    #LISICKI    #WATYKAN    #PAWEŁ LISICKI    #KOŚCIÓŁ    #LEWO    #FRANCISZEK    #REFORMACJA

Redaktor naczelny tygodnika „Do Rzeczy” po raz kolejny zauważa radykalny zwrot w lewo w Kościele. Zauważył, że jeśli papież będzie postępował z dotychczasową konsekwencją, to również polski Kościół czeka przewrót.

 

Lisicki na łamach zarządzanego przez siebie tygodnika pisze, że „zwrot Kościoła w lewo, tak mocno wspierany przez papieża Franciszka, staje się coraz bardziej widoczny”. Według publicysty w zeszłym tygodniu miały miejsce trzy zdarzenia o przełomowym wręcz, z tego punktu widzenia, znaczeniu.

 

Pierwsze, to przyjęcie przez episkopat Włoch decyzji o poparciu dla organizowanego przez tamtejszą Partię Radykalną marszu na rzecz powszechnej amnestii dla więźniów (włoscy radykałowie nie tylko są zwolennikami dopuszczalności aborcji bez ograniczeń, lecz także popierają prawa homoseksualistów i innych grup transseksualnych). Lisicki przypomniał przy tym, że w styczniu 2016 r. setki tysięcy katolików zgromadzonych w Rzymie, protestujących przeciw prawu zrównującemu związki homoseksualistów z małżeństwami, nie mogło się doczekać nawet audiencji na placu św. Piotra.

 

Drugim znaczącym faktem był wybór nowego generała jezuitów, który jeszcze niedawno znany był głównie z zaangażowania w ruch marksistowski.

 

Trzecim przywołanym przez Lisickiego wydarzeniem było spotkanie papieża Franciszka 13 października z niemieckimi katolikami i luteranami w Rzymie, podczas którego odsłonięto pomnik Lutra. Papież powiedział wówczas, że przekonywanie przez katolików niechrześcijan do wiary jest czymś głęboko niesłusznym, a dużo ważniejszym jest przyjmowanie imigrantów. Redaktor naczelny „Do Rzeczy” zacytował w tym kontekście publikowane również na łamach PCh24.pl dramatyczne pytanie profesora  Roberto de Matteiego, brzmiące: „Do jakiego Kościoła należy papież Bergoglio?”.

 

Według Lisickiego wyraźny zwrot Watykanu w lewo musi w dłuższej perspektywie doprowadzić też do zmian w Polsce. „Jeśli pontyfikat Franciszka potrwa odpowiednio długo, a sam papież będzie postępował z dotychczasową konsekwencją, to również polski Kościół czeka przewrót”. A – jak zauważa Lisicki – w ten sposób polska prawica utraciłaby swego głównego kulturowego i cywilizacyjnego sojusznika.

 

 

 

Źródło: „Do Rzeczy”

kra

 

 


DATA: 2017-12-19 15:11
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Zapomniałeś o bardzo ważnej sprawie. To nie działalność i przykład życia katolików mają nawracać niewierzących, lecz nawraca ich łaska, dana niewierzącym przez Boga. Dlatego przesadnie duże znaczenie przyznajesz świadectwu życia. Tym bardziej, cóż to za przykład dla niewierzących, gdy widzą sprzeczności między tradycjonalistami i modernistami, należącymi do tego samego Kościoła, a nawet schizmatykami uważającymi się za wzorowych katolików, a pogardzającymi Kościołem?
ponad 4 lata temu / do Michał
 
"Czyli jeśli ktoś religijnie niezdecydowany spotka przyjemnego choć mówiącego bzdury buddystę, a także spotka nieprzyjemnego bo mówiącego prawdę katolika, to powinien zostać buddystą?" Autentyczna wiara w Chrystusa jest dużo bardziej owocna od buddyzmu. To nasze zadanie jako katolików, aby nasze świadectwo życia było czytelne. Jeśli nie będzie, to nie przekonamy do naszej wiary ani buddystów, ani ateistów, ani w ogóle nikogo.
ponad 4 lata temu / Michał
 
@arek Przeciez to "cytata"ale rwiesz sie na wojne ze mna,a wiedze na temat sedevakantystow chetnie poszerze.
ponad 4 lata temu / potato
 
@ do potato Jedna odpowiedz nie przeszla cenzure. ...A jeśli ktoś uważa że przeciwstawiając się Panu Jezusowi stoi po stronie niewiasty, to pychą dorównuje protestantom... Moze masz racje tylko ze drogi dojscia do prawdy sa rozne.Zwrocilem Tobie i innym uwage na to ze choc pragniemy zbawienia to sitem gestym Bog sie posluzy.W Ew.Mateusza przy ustanowieniu Eucharystii jest powiedziane ...na odpuszczenie WIELU...I choc pijemy i jemy Cialo i krew WSZYSCY to tylko wielu bedzie odpuszczone,bo ze rozumienia slowa wielu definitywnie wynika NIE wszyscy. Sw. Jan w wizji Apokalipsy operuje cyframi dla plemion Izraela i maciupenka cyferka dla nawroconych pogan.Stad tez idzie nadzieja rozpoznawania czasu czasow.Moja pycha moze przeleci jako plewa ale oby innych wielu dorodnych ziaren pozostato ,czego Tobie i innym zycze.
ponad 4 lata temu / potato
 
@do potato : nie wiem skąd czerpiesz wiedzę o sedevakantystach chyba z gazety wyborczej bo piszesz rzeczy mijające się z prawdą. Otóż sedevakantyści nie wątpią w ŻADNE SŁOWO PANA JEZUSA i wierzą że bramy Kościoła nie przemogą ten temat dobrze wykłada ks murziński czy jakoś tak wcale niesedevakantysta.A co do prymatu piotrowego i nieomylności Papieża to właśnie sedevakantyści w to wieżą ale długo by pisać zachęcam do zgłębienia tematu a nie pisania co ślina na język przyniesie.Z Panem Bogiem !
ponad 4 lata temu / arek
 
Czyli jeśli ktoś religijnie niezdecydowany spotka przyjemnego choć mówiącego bzdury buddystę, a także spotka nieprzyjemnego bo mówiącego prawdę katolika, to powinien zostać buddystą? Ot taki przykład. Niezdecydowany religijnie homoseksualista. Buddysta powie mu: czyń dalej co czynisz, bo po śmierci nic ci nie grozi. A katolik powie mu: zmień swoje czyny bo skończysz w piekle. Niestety, w takiej sytuacji samo świadectwo swojej wiary zwiedzie na manowce, dlatego bo istnieją fałszywe religie które pozornie są "fajniejsze" od katolicyzmu.
ponad 4 lata temu / do Michał
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.