DZIŚ JEST:   18   STYCZNIA   2021 r.

Św. Małgorzaty Węgierskiej
Bł. Reginy Protmann
 
 
 
 

Paweł Lisicki: popieram petycję „My chcemy Boga”. Mam nadzieję, że odniesie ona skutek

Paweł Lisicki: popieram petycję „My chcemy Boga”. Mam nadzieję, że odniesie ona skutek
Paweł Lisicki fot.Matěj Baťha/wikimedia.commons

Od samego początku, kiedy to władze uznały, że w kościołach wolno przebywać tylko pięciu osobom, uważałem, że są to decyzje zbyt restrykcyjne i za daleko idące. Podobnie obecnie, kiedy premier Mateusz Morawiecki, odpowiadając zresztą na prośbę arcybiskupa Gądeckiego, zgodził się, by na osobę w kościele przypadało jedynie 15 metrów kwadratowych, wydaje mi się to decyzją wątpliwą i małoduszną.

 

Tym bardziej jest to niezrozumiałe teraz, kiedy to rząd zapowiedział liberalizację przepisów w stosunku do galerii handlowych. Z zasady kościoły powinny być otwarte, a o tym, ilu wiernych może w nich w danym momencie przebywać powinni decydować proboszczowie. Reguła jest prosta: nie powinno dochodzić do tłoku i zagęszczenia. Wierzę w zdrowy rozsądek Polaków, a szczególnie polskich katolików.

 

Dlatego cieszę się z petycji do premiera pod tytułem „My chcemy Boga” przygotowanej przez Stowarzyszenie im. Księdza Piotra Skargi i mam nadzieję, że odniesie ona skutek. Duszą wolności człowieka jest wolność wyznawania wiary, wolność oddawania Bogu prawdziwego kultu.

 

Paweł Lisicki

 

Kliknij i podpisz petycję My chcemy Boga!

Czytaj także:
DATA: 2020-05-02 10:59
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
14
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@iskierka Dobre i mocne. Jednak trudno sie z Toba nie zgodzic. Widocznie jest dobrym teoretykie, z praktyka na bakier.
8 miesięcy temu / Stan
 
Dziś wiary godny jest ten kto POPIERA powrót do MSZY ŚW. jako OFIARY czyli odprawianej w obowiązującym rycie Trydenckim a NIE NOVUS ORDO. Dziwne , że powszechnie uważany za TRADYCJONALISTĘ red. Lisicki popiera PETYCJĘ "My chcemy Boga" - otwarcia kościołów w parafiach uznając sprawowany tam posoborowy, modernistyczny kult jako PRAWDZIWY.
8 miesięcy temu / iskierka
 
Ta petycja winna być skierowana do Episkopatu, a nie do lewaków. Jeszcze portal ma zahamowania, aby odkrywać prawdę o stanie Kościoła w Polsce/
8 miesięcy temu / zapis
 
Bezrefleksyjne albo świadome przenoszenie z Zachodu lewackich wzorców obnaża prawdziwe oblicze liberalnego rządu.Przyjdzie czas podziękowań.
8 miesięcy temu / jacek
 
Inicjatywa godna pochwały,ale myślę,że już za póżno.Co chcieli to osiągnęli.Wiernych odbili od kościoła.W Strzegomiu w Bazylice na 125 osób możliwych na mszach nie ma nawet połowy.
8 miesięcy temu / Mirek
 
Mamy do czynienia z masońskim rządem, stąd ten przedłużający się stan zawieszenia katolicyzmu - zgodny z "rekomendacjami" WHO.
8 miesięcy temu / grimm
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.