DZIŚ JEST:   24   SIERPNIA   2019 r.

Św. Bartłomieja Apostoła
Św. Emilii de Vialar
 
 
 
 

Paweł Lisicki: papież myli się w sprawie imigrantów

Paweł Lisicki: papież myli się w sprawie imigrantów
fot. REUTERS / FORUM, fot. By Matěj Baťha (Own work) [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons

Po niedzielnym apelu papieża Franciszka, by katolickie parafie przyjmowały uchodźców, rozpętała się w tej sprawie poważna dyskusja. Wezwanie biskupa Rzymu ostro skrytykował Paweł Lisicki. „Masowy napływ muzułmańskich rodzin do katolickich parafii jest prostą drogą do upadku i tak już mocno osłabionego chrześcijaństwa na Zachodzie” – napisał redaktor naczelny „Do Rzeczy”.

 

„Słowa papieża wywołały wręcz entuzjazm zachodnich mediów (…). Niestety, akurat kiedy obecny biskup Rzymu kolejny raz zdradza świadomość utraty związku z rzeczywistością i przedkłada utopijne pięknoduchostwo nad realizm. Masowy napływ muzułmańskich rodzin do katolickich parafii jest prostą drogą do upadku i tak już mocno osłabionego chrześcijaństwa na Zachodzie” – ocenia Paweł Lisicki w artykule dla wp.pl. Dodaje, że takie słowa Papieża zachęcą kolejnych muzułmanów do przybywania do Europy.

 

„Zdecydowana większość uciekinierów szuka w Europie lepszego, bardziej wygodnego i bezpiecznego życia. (…) Jednak to coś całkiem innego niż ucieczka przed groźbą śmierci i prześladowań. Z faktu, że ludzie chcą zapewnić sobie lepszy byt nie może wynikać moralny obowiązek innych” – stwierdził redaktor naczelny „Do Rzeczy”. Podkreślił, że muzułmanie we wszystkich krajach Zachodniej Europy żyją od dłuższego czasu i nigdzie się nie zasymilowali. Mahometanie prezentują ambiwalentne uczucia pod adresem Starego Kontynentu. Z jednej strony jest dla nich miejscem, gdzie można żyć dostatnie, z drugiej nienawidzą Zachodu jako siedliska moralnej zgnilizny. Otrzymują wysokie zasiłk, jednak ich aspiracje socjalne i tak nie są zaspokajane. Ideologia dżihadu głoszona przez wielu muzułmańskich duchownych pada na podatny grunt.

 

„Można być pewnym, że wśród uchodźców znajdują się zakamuflowani członkowie komórek terrorystycznych, czy to potajemni wysłannicy państwa islamskiego, czy to zwolennicy innych, równie krwawych i bezwzględnych organizacji” – napisał publicysta.

 

„Sam widziałem niedawno, że większość najstarszych bazylik rzymskich chroniona jest przez uzbrojonych po zęby włoskich żołnierzy. Przed kim bronią oni tych świątyń? Przed krasnoludkami? Nie. Pilnują oni najstarszych kościołów – świętego Jana na Lateranie, Santa Maria Maggiore czy innych - przed ewentualnymi zamachami, które zapowiedzieli przecież przywódcy państwa islamskiego. Otwarcie na oścież granic Europy i zgoda na przypływ kolejnych fal uciekinierów jest de facto ogłoszeniem kapitulacji i, przykro to powiedzieć, robi wrażenie samobójstwa” – zauważył Lisicki.


„Islam, inaczej niż chrześcijaństwo, nie uznaje godności i wartości osoby ludzkiej. W samych źródłach tej religii, w Koranie i hadisach, znaleźć można wiele przykładów pochwały dla użycia przemocy wobec niewiernych” – dodał.

 

„Miłuj bliźniego jak siebie samego – mówi chrześcijańskie przykazanie. To jednak nie to samo, co miłuj bliźniego swego bardziej niż siebie samego. Politycy, którzy postępują odpowiedzialnie, nie mogą się kierować tylko odruchami serca lub działać pod wpływem emocjonalnego szantażu. Ich pierwszym moralnym obowiązkiem jest troska o dobro własnej wspólnoty, własnego państwa i narodu. Dopiero kiedy to jest zapewnione, mogą pomagać innym. Pomysł, żeby w imię pomocy uchodźcom ryzykować życie i dobro własnych obywateli nie ma, obawiam się, nic wspólnego z roztropnością” – grzmiał publicysta odnosząc się do niedzielnego apelu papieża Franciszka. Zauważył on także, że niemiecki prymat w kwestii przyjmowania imigrantów może być spowodowany ich kompleksem z powodu popełnienia zbrodni Holokaustu.

 

„Zwykli ludzie coraz częściej patrzą na nadciągające tłumy muzułmanów z rosnącą konsternacją i strachem. Szkoda, że ani europejscy przywódcy, z chlubnym wyjątkiem Viktora Orbana, ani przedstawiciele Kościoła, na czele z papieżem Franciszkiem, nie chcą ich zrozumieć” – podsumował swój artykuł Lisicki.

 

Źródło: wp.pl

MWł
DATA: 2015-09-08 14:08
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Papież ciągle mówi o emigrantach.Jego wszystkie wypowiedzi i spotkania w USA dowodzą temu, że jawnie popiera lobby masońskie namawiające do zamętu i nakłaniające nas do przyjmowania tych ludzi. Może warto poczytać więcej na temat papież antychryst,ostatni papież, homilia bp Jędraszewskiego na koniec roku 2014?
ponad 3 lata temu / Miki
 
W naturze ludzkiej jest kult zwycięstwa i podążania za silniejszym. Obecne działania, nieegzekwowanie wspólnego prawa wobec członków społeczności islamskiej, ignorowanie ich agresji, powoduje ze ludzie zaczynają się bać bronić się, często "dla spokoju" przechodzą na islam. W takiej sytuacji nakaz opiekowania się imigrantami przez parafie jest dalszym potwierdzeniem tego trendu: jesteś muzułmaninem to ci więcej wolno...
ponad 3 lata temu / sza
 
@Consuelo: papież jest nieomylny TYLKO WTEDY gdy wypowiada się w specjalnej formule ex cathedra w kwestii wiary. Dyskutowane stanowisko papieża do takich wypowiedzi nie należy, więc jego krytyczna analiza przez katolików jest w pełni dopuszczalna.
ponad 3 lata temu / Rozczarowany
 
Ten tytuł artykułu jawi się w sprzeczności z dogmatem o nieomylności Papieża. ?
ponad 3 lata temu / Consuelo
 
Nie przyjmuję krytyki od Lisickiego, który jest chodzącym przykładem koniunkturalizmu. Pamiętam jego felieton sprzed paru lat w "Rzeczpospolitej", w którym zastanawiał się nad "identyczną wartością wszystkich religii", łącznie z pogańskimi. A kiedy występuje w TVN-ie czy innym Polsacie, od razu traci całą odwagę i przestaje być taki "opozycyjny".
ponad 3 lata temu / Venatrix
 
@weronika. Umiejętność "siedzenia okrakiem na barykadzie", to nie to samo "co zmiana widzenia w zależności od punktu siedzenia". Znane jest ci przysłowie - Panu Bogu świeczkę, a diabłu ogarek?
ponad 3 lata temu / wars
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.