DZIŚ JEST:   24   LISTOPADA   2020 r.

Św. Andrzeja Tran An Dung i towarzyszy
 
 
 
 

Paweł Lisicki: ludzie nazywający aborcję „prawem człowieka” potrzebują pomocy egzorcysty

Paweł Lisicki: ludzie nazywający aborcję „prawem człowieka” potrzebują pomocy egzorcysty
fot. Fotograf: Julia Zabrodzka/Archiwum: Forum

- Bardzo się cieszę z czwartkowego rozstrzygnięcia Trybunału Konstytucyjnego. Oczywiście szkoda, że stało się to tak późno, ale najważniejsze, że w końcu wyrok zapadł - mówi w rozmowie z PCh24.pl Paweł Lisicki, pisarz, publicysta, redaktor naczelny tygodnika „Do Rzeczy”.

 

Dlaczego czwartkowy wyrok TK jest ważny, oprócz względów oczywistych - uratowania życia setkom dzieci podejrzanych o chorobę? Dlaczego w ogóle walka o ochronę życia jest tak istotna?

Ponieważ istnieją niezbywalne prawa człowieka, jak prawo do życia od poczęcia do naturalnej śmierci. To jest pewnego rodzaju podstawa, na której może w ogóle być zbudowane uczciwe i sprawiedliwe prawo. Podstawa ta leży w naturze.

 

Zgodnie z tzw. przesłanką eugeniczną można było w Polsce zabijać dzieci poczęte i uzależniać wartość ludzkiego życia od stanu zdrowia, co w oczywisty sposób musiało prowadzić dalej do obniżenia i zanegowania niezbywalnej wartości i godności osoby ludzkiej.

 

Właśnie również z tej perspektywy trzeba patrzeć na czwartkowy wyrok TK - ratujemy ludzkie życie i jednoznacznie podkreślamy, że prawo ludzkie nie może być w tak fundamentalnej kwestii ponad prawem Bożym i prawem naturalnym.

 

Powiem więcej: po takim wyroku TK można, a nawet trzeba mieć nadzieję, że Polska stanie się wzorem dla innych do naśladowania. 22 października przywrócono w naszej ojczyźnie pewien podstawowy wymiar ładu kulturowego, cywilizacyjnego i prawnego, jaki powinien obowiązywać we wszystkich państwach cywilizowanych.

 

Skąd więc ta wściekła reakcja lewicy?

Już od dłuższego czasu w środowiskach feministycznych tzw. prawo do aborcji jest traktowane jako wyraz godności człowieka czy też wyraz godności kobiety. Coraz częściej możemy zauważyć, że lewica mówi o tzw. prawie reprodukcyjnym, czy też o tym, że przeprowadzenie aborcji to tak naprawdę wyznacznik godności kobiety w tej chorej i absurdalnej wizji feministek.

 

Powiem tak: bardzo trudno nie dostrzec tutaj jakichś dziwnych elementów wręcz satanistyczno-demonicznych, bo jak inaczej można traktować sytuację, kiedy wyróżnikiem godności kobiety ma być zdolność do zabijania swojego dziecka.

 

Mówi Pan poważnie?

Feministki są zawsze śmiertelnie poważne i zawsze całkowicie oddane sprawie. One na pewno nie mogą zmienić zdania. Żaden rewolucjonista zdania nie zmienia. Czasem myślę, że niektóre należałoby po prostu egzorcyzmować.

 

Jest aż tak źle?

Tak. Wiem, że egzorcyzmy kojarzą się z opętańcami, z ludźmi, którzy wykonują dziwne ruchy, piana toczy się im z ust, wykrzykują dziwne, tajemnicze słowa. Szczerze mówiąc im dłużej obserwuję rozwój naszej kultury tym bardziej mam wrażenie, że w przypadku wielu tych pań i panów można mówić o klasycznym opętaniu. Tylko, że to jest opętanie ukryte, nie przejawia się w tej barokowo wspaniałej, nieco groteskowej i przerażającej formie. Jest zimne, ascetyczne, całkowicie spójne. Tłumaczenie i przekonywanie niewiele daje, bo nie ma tertium compartionis. Brakuje wspólnego punktu odniesienia, rzeczywistości. Ideologowie żyją w świecie swoich rojeń. Są radykalnymi, totalnymi egotystami.

 

Jeśli lewica twierdzi, że możliwość bycia matką według lewicy uprawnia kobiety do zamordowania dziecka w swoim łonie, to jak nazwać to inaczej niż szatańskim myśleniem? Jest to chore i perwersyjne, bo odwraca się wszystkie wartości. To co powinno być otaczane szczególną czcią, czyli macierzyństwo staje się dla nich podstawą do mordu. Tylko diabeł mógł coś takiego wymyślić.

 

Ci ludzi są tak bardzo wpatrzeni w siebie, tak bardzo sobą opętani, że bez egzorcyzmu nie da się ich uwolnić. Są w ręku złego ducha, diabła pychy i samostanowienia.

 

Pojawiają się komentarze, że wyrok TK, to tak naprawdę zwycięstwo Lewicy, bo jak tylko wróci ona do władzy, to wprowadzi w Polsce prawo aborcyjne zezwalające na mordowanie dzieci do samego porodu. A że lewica wróci do władzy, to ponoć kwestia czasu...

Nie zgadzam się z tak niepoważnym stawianiem sprawy. Nikt z nas nie wie, co będzie za rok, za 5 czy 10 lat. Może przecież być dokładnie odwrotnie - zmiana dokonana w Polsce zachęci inne środowiska pro life w całej Europie do jeszcze większego zaangażowania w walkę o zmianę prawa i może się okazać, że w wielu państwach europejskich również zostanie zakazana aborcja eugeniczna albo dojdzie do całkowitego zakazu aborcji.

 

Nie znamy przyszłości. Wiemy jedno: do tej pory wszystkie możliwe ustępstwa wobec lewicy przebiegały zawsze tak samo. Prawica się cofała, albo przesuwała w lewo, a Lewica radykalizowała. Być może teraz będzie odwrotnie.

 

Niezależnie od czwartkowego wyroku TK, gdyby kiedykolwiek lewica doszła do władzy, to i tak wprowadziłaby tzw. aborcję na życzenie. Na szczęście w Polsce lewica jest wyjątkowo słaba i miejmy nadzieję, że jej radykalna odmiana nigdy do władzy nie dojdzie. Zamiast takich rozważań proponuję pomodlić się, aby zmiany w Polsce zachęciły środowiska pro life spoza Polski do działania, żeby nikt nie myślał, że mamy do czynienia z jakimś końcem historii, że zmiana cywilizacyjna się dokonała i nic nie można z tym zrobić. Okazuje się, że wszystko może się zmienić na lepsze i dlatego trzeba przejść do kontrrewolucji a nie wywieszać białą flagę.

 

Dziękuję za rozmowę.

Tomasz D. Kolanek

 


DATA: 2020-10-23 10:28
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
28
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Tu chodzi o dzieci kt umieraja w lonie kobiety lub po urodzeniu, i o zycie kobiet i ich decyzje a nie o retoryke neandertalska.Prosze przeznaczyc milion euros na dziecko niepelnosprawne aby moglo do konca zycia miec srodki i na edukacje i reedukacje.Zgadza sie Pan?Nie ma Pan srodkow?ale przeciez Pan chce miec takie dziecko wydane na swiat.to nie Pan bierze rowniez odpowiedzialnosc materialna za takie decyzje.Pana decyzja Pana odpowiedzialnosc.Juz przysylamy dzieci z porodowymi zmianami na Pana adres.zaopiekuje sie Pan nimi i panska rodzina. Z powazaniem
29 dni temu / [email protected]
 
Oglądałem film "NIEPLANOWANE". Powinien być powtórzony na różnych kanałach TV i o różnych godzinach tak by jak najwięcej ludzi mogło go zobaczyć. To w gruncie rzeczy tzw. "film rodzinny". Mocnych scen jest tam ledwo kilka. Telewizja Kurskiego powinna prowadzić pracę edukacyjną, a nie tylko gonić za oglądalnością i niskich lotów rozrywką.
30 dni temu / Mama ginekolog
 
DOŚĆ BIERNOŚCI To co niepokoi to uliczna bierność pro-life. W tej sprawie trzeba działać holistycznie łączyć nacisk prawny dobra robota! z naciskiem ulicznym. Bronić fizycznie ciężarówek pro-life, robić kontry do marszy aborterek i ich sympatyków. Robić własne graffiti, plakaty, masowo zrywać ich plakaty, transparenty itd. Wiele osób mówi że po ewentualnej zmianie rządu w wyborach, może przechylić się w drugą stronę i będzie skrajna liberalizacja, zezwolenie na mordowanie dzieci na życzenie? Jest to całkiem prawdopodobne ? np. jeśli w U$A wygra kandydat demokratów i sypnie kasą oraz będzie ostry nacisk polityczny. To nie znaczy że mamy odpuścić jak chcą tego zdrajcy ?kato?liberałowie i różni renegaci. To znaczy że mamy przygotować się na "wojnę" i w niej uczestniczyć. Koniec bezkarności ulicznych bojówek antify i agresywnych feministek. Jest prawo do obrony. Gaz pieprzowy to broń legalna. Jak można dopuszczać by tacy osobnicy bezkarnie atakowali ludzi na pikietach pro-li
30 dni temu / Akcja
 
Mądrego miło posłuchać.
1 miesiąc temu / Adalbert
 
W sobotę 24-października-2020r. w TVP1 o godzinie 21:35 obejrzymy film "Nieplanowane". Ukazuje on całą prawdę o aborcji, że ona morduje nienarodzone dzieciątka! I to własne dzieciątka! Dlatego dziwię się Waszemu cynizmowi, wy lewicowi, zieloni aborcyjni itp.: Za zabicie lub skrzywdzenie zwierzątka, czy znęcanie się nad nim jest odpowiedni paragraf, bo jest to kara za taki czyn. A zamordowanie własnego nienarodzonego dzieciątka jest wyborem, czy prawem kobiety... ŻENADA I OBŁUDA!!! W odpowiedzi na obronę praw zwierząt krzyczycie: "One same się nie obronią, ponieważ nie mogą mówić". A ja wam powiadam: "A czy nienarodzone dzieciątka obronią się same? Czy potrafią mówić? CYNIZM I OBŁUDA, ponieważ KAŻDE ŻYCIE ROZPOCZYNA SIĘ JUŻ W MOMENCIE POCZĘCIA! Do podstawówki uzupełnić braki w wiedzy!!!
1 miesiąc temu / ŻołnierzŻyci
 
Panie redaktorze Tomaszu zgadzam się z Panem w 100%. Ludzie którzy są za zabijaniem-mordowaniem czyli tkzw. aboorcją człowieka od chwili poczęcia potrzebują pomocy modlitwy w uwolnieniu od popełnienia śmiertelnego grzechu.
1 miesiąc temu / Paulo
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.