DZIŚ JEST:   09   SIERPNIA   2020 r.

XIX Niedziela zwykła
Św. Teresy Benedykty od Krzyża
Św. Kandydy Marii od Jezusa
 
 
 
 

Paweł Lisicki: kampanii towarzyszyło poczucie chęci odegrania się i zemsty ze strony liberałów

Paweł Lisicki: kampanii towarzyszyło poczucie chęci odegrania się i zemsty ze strony liberałów
Paweł Lisicki fot.Matěj Baťha/wikimedia.commons

Niewielka różnica między kandydatami pokazuje, jak nieprawdziwe były wszystkie głosy, że w Polsce zagrożona jest demokracja i mamy do czynienia z jakimś pełzającym autorytaryzmem – mówił na antenie TVP Info Paweł Lisicki, redaktor naczelny tygodnika „Do Rzeczy”.

 

Najwyższa frekwencja w dziejach III RP i wynik wyborczy, który może się rozstrzygnąć kilkuset tysiącami głosów pokazują, do jakiego stopnia Polacy mogli się wypowiedzieć i zagłosować tak jak chcieli – stwierdził Lisicki dodając, że niedzielne wybory były najbardziej autentycznymi w historii III RP.

 

Paweł Lisicki zwrócił również uwagę na towarzyszące kampanii prezydenckiej poczucie „chęci odegrania się i zemsty”. – Istotą tego poczucia jest przekonanie, że od 2015 roku w Polsce nie rządzą ci, co powinni i to z powodów kulturowo-cywilizacyjnych, a nie tylko politycznych. Krótko mówiąc duża część strony liberalnej uważa, że Polska powinna być w ich rękach (…), że należy się skupić na podporządkowaniu Polski Unii Europejskiej, czyli na upodobnieniu się do reszty Europy – tłumaczył.

 

Stąd bierze się to silne pragnienie zemsty. To poczucie „urażonej ambicji” jest tak mocne, że skłania stronę liberalną do wszystkiego, łącznie z donoszeniem na Ojczyznę do struktur Unii Europejskiej i żądanie kar dla Polski – podsumował Paweł Lisicki.

 

 

Źródło: TVP Info

TK

 

 


DATA: 2020-07-12 22:23
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Pragnienie zemsty swoją drogą ale jeśli nie mieli poza tym nic innego to tragedia. Do tej pory nie tylko PO miało swój czas rządzenia który wykorzystywali maksymalnie i zostali odrzuceni. A teraz wszyscy zebrali się w totalnej opozycji tylko po to żeby się zemścić czyli nic się u nich nie zmieniło od czasów porażki?.
26 dni temu / swr
 
@game: Udział w "prawdomównej" TVN, GW, parcie za wszelką cenę na ideologię LGBT, bezrozumna promocja liberalizmu za to nie dyskredytuje, jest bardzo "honorowa". Cała opozycja, której nie są obce idee cywilizacji chrześcijańskiej i która mogłaby wejść do koalicji z PIS aby mieć wpływ na decyzje odnośnie losów naszego kraju, wolała stanąć po stronie opcji liberalnej dążącej do dyktatury relatywizmu i ewidentnie wrogiej naszej wierze. Przyznam iż wolnościowe idee europy są mi całkowicie obce. Naturalnie jestem sobie w stanie wymyślić partię dużo lepiej realizującą moje pragnienia odnośnie rozwoju Polski ale gdzie ją znaleźć? Szukanie politycznego wsparcia dla przeciwników władzy w Polsce za granicą zawsze kończyło się tragedią i porażką dla naszego kraju. Ale któż by się przejmował historią.
26 dni temu / umcus
 
Oczywiście. Wszak PiS i jego partyjne satelity z Morawieckim i Kościńskim na czele to prawdziwe antyliberalne anioły.
27 dni temu / tolek
 
udział w reżimowej TVPinfo dyskredyje... to niehonorowo
27 dni temu / game
 
Oczywiście wg redaktora PiS to same anioły pokoju. Oni nie używali kłamstw i manipulacji. Znajomi z zagranicy którzy nie rozumieją polskiego pytali mnie dlaczego u nas codziennie dają dokładnie to samo w Wiadomościach.
27 dni temu / Marcin
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.