DZIŚ JEST:   20   CZERWCA   2018 r.

Bł. Benigny z Trzebnicy
 
 
 
 

Paweł Kwaśniak o szansach akcji „Zatrzymaj aborcję”: poparcie hierarchów daje nam nadzieję

Paweł Kwaśniak o szansach akcji „Zatrzymaj aborcję”: poparcie hierarchów daje nam nadzieję
FOT. PIOTR GUZIK/FORUM

Cieszę się, że feministyczny projekt został odrzucony, ale jednocześnie trochę się dziwię, że tak duża grupa posłów Prawa i Sprawiedliwości z prezesem partii  Jarosławem Kaczyńskim na czele głosowała za tym, żeby jednak go procedować dalej – mówi w rozmowie z portalem PCh24.pl Paweł Kwaśniak, Prezes Centrum Wspierania Inicjatyw Dla Życia i Rodziny.

 

Skierowanie projektu Zatrzymaj aborcję do dalszych prac w Sejmie można uznać za bardzo dobry prognostyk. Trzeba jednak pamiętać, że jesienią 2016 roku sejmowa większość skierowała do dalszych prac projekt ustawy Stop aborcji. Niestety na skutek m.in. czarnych protestów partia rządząca ostatecznie go odrzuciła, pomimo wielkiego poparcia jej przedstawicieli zadeklarowanego na samym początku procedowania projektu, zauważa Kwaśniak.

 

– Dzisiaj jednak mamy zupełnie inne okoliczności. Poparcie dla projektu zakazującego aborcji eugenicznej wielokrotnie zadeklarowali hierarchowie polskiego Kościoła Katolickiego. Ich stanowisko daje nam jeszcze większą nadzieję na pozytywne rozstrzygnięcie sprawy związanej z tą ustawą  dodaje.

 

Prezes Centrum Wspierania Inicjatyw Dla Życia i Rodziny zwrócił również uwagę, że do Trybunału Konstytucyjnego trafił wniosek posłów reprezentowanych przez posła Wróblewskiego mający na celu zbadanie zgodności z konstytucją tzw. przesłanki eugenicznej.  Sprawa jest bardzo ciekawa. Można sobie bowiem wyobrazić sytuację, że Sejm i sejmowe komisje będą przeciągać procedowanie nad tym projektem, tłumacząc to oczekiwaniem na wyrok Trybunału Konstytucyjnego. Mam jednak nadzieję, że do tego nie dojdzie i posłowie szybko zakończą dalsze istnienie „krwawego kompromisu aborcyjnego”  podkreśla.

 

Jego zdaniem powinno na tym zależeć obecnej większości parlamentarnej, która niejednokrotnie podkreślała, że dyskusja na temat aborcji w ogóle nie powinna mieć miejsca, ponieważ ludzkie życie jest świętością i nie podlega to żadnej dyskusji. Potwierdziły to argumenty przywoływane podczas środowej debaty przez Kaję Godek.  Jeśli ktoś je odrzuca, to jest po prostu człowiekiem złej woli  podsumowuje nasz rozmówca.

 

 

TK

 

 


DATA: 2018-01-11 13:22
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ktoś pracuje nad zdobyciem drugiej antynagrody Heroda Roku?
5 miesięcy temu / Owlman
 
Kocham Was za to, że walczycie o dzieci nienarodzone, a co za tym idzie; niewinne i bezbronne. Jestem z Wami. Szczęść Boże
5 miesięcy temu / Dawid Adamczyk
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.