DZIŚ JEST:   21   SIERPNIA   2018 r.

Św. Piusa X, papieża
Św. Apolinariusza
 
 
 
 

Paweł Kukiz odpowiada Kai Godek: priorytetem są niepełnosprawni już żyjący - urodzeni

Paweł Kukiz odpowiada Kai Godek: priorytetem są niepełnosprawni już żyjący - urodzeni
źródło: youtube.com / Telewizja ŚTM

„Jestem zwolennikiem ochrony życia poczętego. Płód nie jest dla mnie zlepkiem komórek, ale początkiem Człowieka. Jestem jednak również orędownikiem obrony godności tych już narodzonych”, napisał w odpowiedzi na list otwarty Kai Godek na swoim profilu na Facebooku poseł Paweł Kukiz.

 

„Pańskiej wypowiedzi nie da się zinterpretować inaczej niż jako obrony aborcji eugenicznej” – tymi słowami Kaja Godek podsumowała wypowiedź, jakiej Paweł Kukiz udzielił na antenie TVP Info. Polityk przyznał, że jest zwolennikiem utrzymania tzw. kompromisu aborcyjnego z 1993 roku. - Zawsze mówiłem, że na dzień dzisiejszy jestem za utrzymaniem ustawy w tym kształcie w jakim ją mamy. Zanim zaczniemy dyskutować jej zaostrzenie, to musimy zadbać o los dzieci już narodzonych, dzieci niepełnosprawnych, los matek, które dostają ochłapy – powiedział lider Kukiz’15.

 

„Tak zwany kompromis aborcyjny, którego utrzymania jest Pan zwolennikiem, przynosi w Polsce ponad tysiąc ofiar rocznie” - napisała w liście otwartym do byłego rockmana Kaja Godek.

 

Na odpowiedź ze strony Pawła Kukiza nie trzeba było długo czekać. Polityk podkreślił, że tak jak Kaja Godek on też jest „zwolennikiem ochrony życia poczętego”, ale… „jest jednak również orędownikiem obrony godności tych już narodzonych”.

 

„Godności niepełnosprawnych (często bardzo mocno) dzieci, godności ich matek, które do końca życia oddają całe siebie, całe swe życie i marzenia, by opiekować się swoimi niepełnosprawnymi dziećmi” – napisał Kukiz na swoim koncie na Facebooku.

 

„Są priorytety, a tymi priorytetami są niepełnosprawni już żyjący - urodzeni. A nazywając rzeczy po imieniu – wegetujący” – zaznaczył polityk i wymienił kilka „szczegółów” związanych z tą kwestią, m.in.: „zasiłek pielęgnacyjny dla dziecka (i również dorosłego niepełnosprawnego) to 153 zł miesięcznie, od lat nawet o złotówkę nie podniesiony” oraz „państwo płaci od 3800 zł do 5000 za utrzymanie miejsca niepełnosprawnego dziecka w domu pomocy społecznej, ale już rodzicom-opiekunom (a najczęściej samej matce, bo tatusiowie często z takich rodzin uciekają) 520 zł”.

 

Kukiz zwrócił się również do Kai Godek z prośbą o „ugodę” w sprawie zakazu aborcji eugenicznej, o który na obecnym etapie walczą polscy obrońcy życia. „Pani, ze swoją Fundacją użyje wszystkich sił i środków, aby wraz z Kukiz’15 wpłynąć na PiS i załatwić choć te opisane przeze mnie problemy (będziemy się wspierać przy zapewnieniu bezpieczeństwa i godności Niepełnosprawnych i ich Rodziców) a kiedy już te niesprawiedliwości zlikwidujemy to powrócimy do dyskusji o zaostrzeniu ustawy o aborcji” - napisał.

 

„Naprawdę, łatwo jest krzyczeć brońmy życia poczętego ale znacznie trudniej obronić to, które już trwa poza łonem matki” - zakończył.

 

Źródło: Facebook, PCh24.pl

TK


DATA: 2018-01-22 07:50
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Bo, nie narodzeni nie głosują...
6 miesięcy temu / Ja
 
No i na kogo katolik ma głosować????? Nie jest łatwo.
6 miesięcy temu / Kazio
 
Można robić i jedno i drugie. Po prostu.
6 miesięcy temu / trl
 
Piosenka "ZCHN już się zbliża" to nie był wybryk młodości.
6 miesięcy temu / kota
 
Kaja Godek to bibilijna kobieta mężna, nasza polska Mery Wagner
6 miesięcy temu / Servus
 
Jednak ludzie się nie zmieniają....
6 miesięcy temu / logout
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.