DZIŚ JEST:   18   LIPCA   2019 r.

Św. Szymona z Lipnicy
Św. Brunona, biskupa
 
 
 
 

Patryk Jaki w debacie: pozwolę homoseksualistom wyjść na ulicę

Patryk Jaki w debacie: pozwolę homoseksualistom wyjść na ulicę
fot. Andrzej Hulimka/Forum

- Gdy zostanę prezydentem będą mogli manifestować wszyscy. Zgodzę się na manifestację i prawicą, i lewicową – powiedział Patryk Jaki, kandydat na prezydenta Warszawy z ramienia Zjednoczonej Prawicy. To kolejna już manifestacja progresywnych poglądów przez rzekomo konserwatywnego polityka. Stanowisko Jakiego nie różniło się od stanowiska większości polityków. 

 

W czym Patryk Jaki różni się, jeśli chodzi o sprawy światopoglądowe, od Rafała Trzaskowskiego, kandydata liberalnej koalicji Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej? To pytanie od dawna zadają sobie konserwatywni wyborcy. Jaki zapowiedział już refundowanie in vitro, ogłosił teżł, iż jego bliskim współpracownikiem zostanie Piotr Guział, znany z udzielania poparcia homośrodowiskom. Teraz zapowiedział, że zezwoli na homoparadę w Warszawie.

 

Podczas debaty kandydatów na prezydenta Warszawy, Jaki został zapytany o to, czy zgodziłby się na marsz homoseksualistów i narodowców ulicami miasta, czy też którejś z tych manifestacji zakazałby. Bez ogródek odpowiedział, że zgodziłby się na obydwie manifestacje, czyli także na marsz tęczowych.

 

- Jeśli zostanę prezydentem nie wezmę udziału w ani jednej, ani drugiej manifestacji – stwierdził Jaki. – Manifestować będą mogli wszyscy. Zgodzę się na manifestację i prawicową, i lewicową – dodał. I uzupełnił, że przede wszystkim będzie się koncentrował na podniesieniu jakości życia Warszawiaków.

 

Patryk Jaki robi wszystko, by stracić zaufanie konserwatywnych wyborców. Ile jeszcze czeka nas podobnych deklaracji z jego ust? I czy współpraca z Piotrem Guziałem będzie skutkowała popularyzacją homoseksualizmu w Warszawie? Patryk Jaki powinien odpowiedzieć także na te pytania.

 

Stanowisko Patryka Jakiego nie różniło się od większości kandydatów, poza kilkoma wyjątkami. Marcin Rozenek z SLD zgodziłby się na marsz homoseksualistów, ale zakazałby marszu narodowcom. Nic przeciwko tęczowemu marszowi nie mieli również Rafał Trzaskowski, Jan Śpiewak, Marek Jakubiak czy Piotr Ikonowicz. Najbardziej wyróżnił się Janusz Korwin-Mikke, który stwierdził, że ani narodowcy, ani homoseksualiści nie powinni maszerować ulicami miasta, by nie ograniczać ruchu. Porównał też homoseksualistów z "onanistami i zoofilami", co spotkało się ze sprzeciwem dziennikarzy TVP, TVN oraz Polsatu News.

 

 

Źródło: TVP Info

ged


DATA: 2018-10-12 21:48
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Szacunek za Komisję ale polityka to coś więcej niż tylko to. Moze więcej walki o dobro dla ludzi.
9 miesięcy temu / A
 
Zezwólmy na paradę lgbtpz bez ochrony policji. To ma sens.
9 miesięcy temu / Matka Madzi
 
Zabawne jeżeli polityk mówi POZWOLĘ CO DO ZDARZEŃ W PRZYSZŁOŚCI. Jeśli pan Jaki sprzedaje >się< za głosy wyborcze osobom homoseksualnym aby na niego głosowały to znaczy , że jest >byleJaki< i strzelił sobie samobója.
9 miesięcy temu / iskierka
 
Na kogo głosować? Nie głosować to grzech, głosować na Jakiego - grzech, wstyd i niechęć, bo wygląda na to, że się człowiek sprzedał... Nawet dziś w czytaniu było, że mądrość powinno się kochać bardziej niż każde inne dobro, pan Jaki widać mądrości nie ceni :|
9 miesięcy temu / Orzeszek
 
a my pozwolimy panu Jakiemu zejść ze sceny politycznej, dla jego, a przede wszystkim dla naszego, dobra - Polski i Polaków;
9 miesięcy temu / JARO
 
No też mi jakaś sensacja. Proste jest że będą teraz wszystko obiecywac i każdemu, abu dostać się do koryta.Nie ma tu miejsca na ideologię czy poglady, nikt z polityków na taką odwagę sobie nie pozwoli.
9 miesięcy temu / Niegłupi
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.