DZIŚ JEST:   18   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Stanisława Kostki
Św. Józefa z Kupertynu
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Muzułmanie modlą się do kamienia w Kabie. Jezus Chrystus powiedział by iść do izdebki i modlić się do Ojca, który wszystko słyszy. Czy Bóg nie zabronił oddawania czci obrazom, figurom itd. Jest ten zapis nawet w Dekalogu, tym z księgi Rodzaju. Zabronił też kontaktowania się ze zmarłymi. Inny przypadek to zapis w Ewangelii, że "Jezus jest jedynym pośrednikiem". Ile razy aniołowie byli posyłani na ziemię, zawsze mówili, że są też sługami Boga i aby nie oddawać im czci.
ponad 1 rok temu / Second
 
@second: Musisz być muzułmaninem, który nie potrafi odróżnić czym jest oddawanie czci Bogu i modlitwie do świętych o wstawiennictwo u Boga, a czym jest oddawanie czci do czegokolwiek lub kogokolwiek innego w miejsce gdzie powinno się czcić Boga. W KK używamy portretów świętych lub symboliki boskiej by się do Nich modlić gdyż modlitwa do czegoś czego nie widzimy jest dla większości ludzi pusta. Obraz daje nam poczucie bliskości osób świętych. Może niech choć nie najlepszym przykładem będzie, gdy się komuś zdarzyło być na konferencji wideo z drugą osobą i zniknął obraz. Pusty czarny ekran i tylko świadomość, że jest tam gdzieś ta druga osoba jest mało wystarczający. Nie ma z nią bezpośredniego kontaktu.
ponad 1 rok temu / Niktoś
 
Za moją interpretacją stoi Pismo Święte. Nikt mnie nie przekonana, że trzeba jechać do obrazu by prosić o łaski. Mamy zwracać się do Ojca w naszej izdebce. Aniołowie sa też slugami Boga. Bóg żyje!
ponad 1 rok temu / Second
 
W Apokalipsie czytamy też, że na ludzi, którzy pomimo wielu plag będą oddawać czesc wizerunkom spadną jeszcze większe plagi. Prosze mi teraz wskazać czy ta część odnosi się do czasów końca czy nie. Jeśli tak to znaczy, że nawet teraz nie można oddawać czci wizerunkom. Bóg żyje!
ponad 1 rok temu / Second
 
Apokalipsa św. Jana 22, 8-9 8 To właśnie ja, Jan, słyszę i widzę te rzeczy. A kiedym usłyszał i ujrzał, upadłem, by oddać pokłon przed stopami anioła, który mi je ukazał. 9 Na to rzekł do mnie: ?Bacz, byś tego nie czynił, bo jestem współsługą twoim i braci twoich, proroków, i tych, którzy strzegą słów tej księgi. Bogu samemu złóż pokłon!?.
ponad 1 rok temu / Antek
 
W Apokalipsie św. Jana, anioł zwraca się do św. Jana:  I upadłem przed jego stopami, by oddać mu pokłon. I mówi:  "Bacz, abyś tego nie czynił, bo jestem twoim współsługą i braci twoich, co mają świadectwo Jezusa:  Bogu samemu złóż pokłon!
ponad 1 rok temu / Janek
 
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus! Do Second; To nie rób zdjęć swoim ukochanym bliskim, by mieć ich obraz, gdy będziesz sam. Pamiętaj, że ikony i figury świętych przybliżają do Pana Boga, bo widzimy w nich cuda Stwórcy. Powtarzasz, jak mantrę za protestantami i świadkami Yehowy. Byłem kiedyś za granicą na Mszy św. w świątyni protestanckiej, która została użyczona katolikom. Co mnie uderzyło? Pustka i brak poczucia Boga w wystroju sakralnym, aż trudno było się skupić na modlitwie. Króluj nam Chryste! Quis ut Deus!
ponad 1 rok temu / Yamamoto
 
Bóg żyje, słyszy nas i widzi. Nie trzeba tworzyć wizerunków i oddawać im czci. To samo z aniołami.
ponad 1 rok temu / Second
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.