DZIŚ JEST:   03   GRUDNIA   2020 r.

Św. Franciszka Ksawerego
Św. Kasjana, męczennika
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


@tak tylko Coś ci się pomyliło. ekumenizm to nie przejście na religię innowiercy. ekumenizm służy temu, aby innowierca poznał prawdę Ewangelii.
6 miesięcy temu / trooper
 
Jeśli można dorzucić swoje "5 groszy" do komentarzy - podpisano w Abu Zabi przez papieża Franciszka i wielkiego imama al-Azhara "Dokument o ludzkim braterstwie dla pokoju światowego i współistnienia? i co ? - chrześcijanie nadal wycinani są w pień przez muzułmanów choć minął już przeszło rok od tego głośnego medialnie faktu - tyle warte są relacje z innowiercami. Jest jeszcze jeden znamienny w tejże kwestii cytat z PŚ, tym razem z NT - Apostoł Narodów tak wielce szanowany i jakże często przywoływany w posoborowym kościele - głosi: "Nie wprzęgajcie się z niewierzącymi w jedno jarzmo. Cóż bowiem ma wspólnego sprawiedliwość z niesprawiedliwością? Albo cóż ma wspólnego światło z ciemnością? Albo jakaż jest wspólnota Chrystusa z Beliarem lub wierzącego z niewiernym? Co wreszcie łączy świątynię Boga z bożkami?" /2 Kor 6, 14-16/. Cóż, widać najwyraźniej św.Paweł w kwestii ekumenizmu się pomylił, a co z troską o dusze? - "Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony ..."
6 miesięcy temu / tak tylko
 
@>t Mądrość przysłów wypływa nie tylko z tradycji ale z doświadczenia ludzkiego . Zacytowane przysłowie: Z kim przystajesz takim się stajesz najlepiej oddaje zgromadzenie modlitewne w ASYŻU i spotkania z INNOWIERCAMI poczynając od żydów i sekciarzy....Przysłowia służą ku przestrodze. Kto idzie za ich radą nie zbłądzi. "Nie wstępuj na drogę grzeszników, nie wchodź na drogę złych ludzi ..3,14. Nadto jak czyt.w Księdze Przysłów wykluczeni z mądrości są szydercy i głupcy 9,8-9 : Nie strofuj szydercy, by cię nie znienawidził, strofuj mądrego , a będzie cię kochał...Treścią Mądrości jest BOJAŹŃ PAŃSKA, rozsądkiem - poznanie Świętego. Podstawą wiedzy jest Bojaźń Pańska lecz głupcy odrzucają mądrość i karność.1,7. ..Strzeż mych nakazów mówi Pan. "Powiadam wam jeśli ci umilkną , kamienie wołać będą." Tylko Jezus Chrystus jest Drogą Prawdą i Życiem.
6 miesięcy temu / iskierka > t
 
Jako dopełnienie tego tekstu polecam wszystkim przeczytać ten obszerny artykuł - proszę wpisać w wyszukiwarce: męczeństwo Andrzeja Boboli Zawsze Wierni nr 39
6 miesięcy temu / tak tylko
 
No właśnie! Tak zaczyna każdy modernista, nie trzeba męczeństwa, trzeba ''kochać'' każdy wg swego widzimisię,i tak pomału, ale nieuchronnie, na końcu jest negacja Męki Pańskiej i zamiana Najświętszej Ofiary Mszy Św, na eucharystyjkę! Dziarsko dłubiecie w Prawdach Wiary jak w przeręblu . . .
6 miesięcy temu / AndrzejBR
 
Księga Przysłów,jest wytrawnym pedagogiem humanizmu religijny i udziela cennych wskazówek na drogi życia,oto niektóre: "...każdy trud przynosi zyski,gadulstwo jedynie biedę...nie uniknie grzechu ten kto wargi ma nierozsądne;...drzewem życia jest język łagodny;...rozsądek posiada kto w słowach oszczędny;...życie i śmierć jest w mocy języka;...przyszłe życie istnieje,nie zawiedzie cię twoja nadzieja";itd,itd. Księga,nawołuje do roztropności tzn. przewidywania skutków postępowania; a ciągłe uleganie nieprawości - także języka - prowadzi do zniewolenia.Jan Paweł II m.in powiedział:"z kim przystajesz takim się stajesz"; warto przystawać z w/w wytrawnym Pedagogiem.
6 miesięcy temu / t
 
c.d. Ludzie wchodzą w Nową Ewangelizację i Nowy Ekumeniczny Kościół ?jakiś tam? bez TRUDU oglądania się za siebie i poznanie Jedynej Prawdziwej Nauki Kościoła Katolickiego, której nie uczą nawet w seminariach. Żeby coś takiego zrobić to trzeba stanąć w Prawdzie i powiedzieć sobie NIC NIE WIEM o moim KOŚCIELE STARYM i zanim zacznę budować coś Nowego lepszego to zobaczę co zostawiam za sobą. Dziękuję wszystkim Tym, którzy PRZECHOWALI Naukę Kościoła Rzymsko-Katolickiego i Tradycję a także Tym, którzy jak Redakcja PCh na bieżąco informują O ZMIANACH.
6 miesięcy temu / iskierka >blind
 
@ trooper Powtarzam. Słowo "SCHIZMA" nie pada ani razu. Skąd "hordy kozackie"? Skąd moskiewski Instytut Higieny? Dlaczego rok 1937 tak bliski roku 1939?
6 miesięcy temu / Ryś
 
@iskierka Nie wszyscy święci byli męczennikami i nie są oni gorsi od męczenników. Nigdzie takich zapisów nie znalazłem. Nie trzeba być męczennikiem, aby trafić do nieba. Mało tego. Chrześcijanin nigdy nie powinien na siłę szukać męczeństwa.
6 miesięcy temu / trooper
 
@Iskierka Jesteś tutaj jedną z najbardziej aktywnych komentujących i bez wątpienia osobą głęboko wierzącą , na pamięć znającą Katechizm KK , cytującą Pismo Święte lepiej niż wszyscy kapłani "razem wzięci". Moim zdaniem jednak, zbyt pochopnie "wydajesz wyroki" na innych, którzy nawet w najmniejszym stopniu nie zgadzają się z Twymi opiniami. Czy uśmiech na twarzy wiernego w kościele przekreśla jego czystość serca i skazuje na wieczne potępienie? Czy nikt z wiernych, którzy uczestniczą w Liturgii według posoborowego rytu nie zasługuje na zbawienie?
6 miesięcy temu / blind
 
To na przelanej za wiarę Krwi Męczenników wyrósł i Istnieje Kościół Katolicki , dla których Drogą był i JEST KRZYŻ JEZUSA CHRYSTUSA. To Krzyż jest drogą do Nieba. Najwidoczniej nie znasz podstaw Katechizmu Kościoła Katolickiego ale tego z przed II S.W. i jesteś zewangelizowany po NOWEMU na WESOŁO . Rzeczywiście mamy mnóstwo uśmiechniętych "świętych nie będących męczennikami" w EWOLUUJĄCYM , wieloreliginym kościele posoborowych papieży nie bez powodu. Dlaczego? Aby w tej MASIE powszedniości i zwyczajności ZATRZEĆ i WYMAZAĆ PAMIĘĆ PRAWDZIWYCH ŚWIĘTYCH. Jak to dzisiaj słyszymy z KEP w Nowym Kościele - "MASZ WYBÓR" TOWARU jak w sklepie to , że WYBIERZESZ "trafny produkt" made in "new ewangelization" to TWOJE RYZYKO Bratku. Dobrego niedzielnego obiadku.
6 miesięcy temu / iskierka
 
@Iskierka Zamiast prozelityzmu jest ewangelizacja. Poza tym nie trzeba być męczennikiem, aby zostać świętym. Mamy mnóstwo świętych nie będących męczennikami. @Ryś Poszukaj słowa unia. W Kościele nie chodzi o to, aby wszyscy byli łacinnikami ale ,aby wszyscy byli katolikami.
6 miesięcy temu / trooper
 
Słowo "SCHIZMA" nie pada ani razu.
6 miesięcy temu / Ryś
 
Decyzja Św. Andrzeja na męczeńską śmierć sprawia dzisiaj, gdy mówi się o dwu płucach chrześcijaństwa wrażenie tragicznej POMYŁKI. Na przykład, podczas VI Światowego Dnia Młodzieży w Częstochowie w sierpniu 1991 r. wśród miliona uczestników było 100 tysięcy chłopców i dziewcząt z krajów ZSRR który za cztery miesiące miał być już historią.... Patrząc na nich papież mówił, że "Kościół w Europie może w końcu swobodnie oddychać obydwoma płucami". Paradoks ten jest też widoczny w artykule G. Kucharczyka, ktory cytuje tylko Piusa XII.
6 miesięcy temu / Ryś
 
Warto poprosić Redakcję PCh o artykuł/ analizę porównawczą KTO może być UZNANY przez Kościół Katolicki za prawdziwego świętego. Jest to NIEZBĘDNE w czasach CHAOSU i konieczności dawania PRAWDZIWEGO ŚWIADECTWA ŁĄCZNIE Z PRZELANIEM KRWI. Jak widzimy przekaz wesołej piosenki dzieci "Świętym może każdy być" realizuje się na NOWY SPOSÓB w posoborowej nauce EWOLUUJĄCEGO , EKUMENICZNEGO kościoła chrześcijan a rzesze Świętych Uśmiechniętych wzrastają. Nawet jak inna piosenka mówi balują w niebie. Ten straszny opis cierpień św.Andrzeja Boboli PRZESZKADZA i KOLIDUJE z duchem EKUMENIZMU o czym przekonałam się dawno temu w Kościele św.Mikołaja w Gdańsku , gdy jeden z "Ojców" wspominając A.Bobole ośmieszył Go mówiąc , to "po tam sie pchał"> Jakby nie poszedł tam gdzie go nie chcą to by żył. Zakonnik ten porzucił kapłaństwo. Poszedł za MIŁOŚCIĄ. Dopiero dziś rozumiem dlaczego mógł tak powiedzieć. Nowy kościół wieloreligijny posoborowców ZAKAZUJE PROZELITYZU.
6 miesięcy temu / iskierka
 
Św. Andrzej Bobola bardzo przyczynił sięon napisał tekst ślubów lwowskich! do ogłoszenia w 1656 r. przez króla Jana Kazimierza Najświętszej Maryi - KRÓLOWĄ POLSKI! Jego śmierć w 1657= ROK później!, ta "furia zezwierzęconego barbarzyństwa" to furia szatańska ZA KRÓLOWANIE MARYI W POLSKIM NARODZIE! Za mało dziękujemy Andrzejowi Boboli za ten wielki dar! Doceńmy wreszcie wkład krwi Andrzeja Boboli w wybraństwo narodu polskiego na Królestwo Matki Boga! Św. Andrzeju Bobolo wymódl nam godne postawy dzieci Królowej!
6 miesięcy temu / Polka
 
Święty Andrzeju Bobola, oręduj za Prezydentem RP!
6 miesięcy temu / Jagienka
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.