DZIŚ JEST:   27   STYCZNIA   2021 r.

Bł. Jerzego Matulewicza
Św. Jana z Warneton
 
 
 
 

Patriarchat Wenecji krytycznie o serialu Nowy papież. „To kpina z symboli religijnych”

Patriarchat Wenecji krytycznie o serialu Nowy papież. „To kpina z symboli religijnych”
Materiały promocyjne serialu
#FILM    #SERIAL    #PAPIEŻ    #NOWY PAPIEŻ    #PATRIARCHAT    #KRYTYKA    #WATYKAN    #KOŚCIÓŁ

Patriarchat Wenecji bardzo krytycznie odniósł się do serialu „Nowy papież” - kontynuację serialu „Młody papież”.  Zdaniem Delegata Patriarchy ds. Dziedzictwa Kulturowego, Don Gianmatteo Caputo, nowy serial w reżyserii Paolo Sorrentiniego i produkcji HBO „kpi z symboli chrześcijańskich i ważnych dla religii miejsc”.

 

Większość zdjęć do serialu kręcono właśnie w Wenecji. Duchownym chodzi m.in. o sceny nakręcone w zabytkowym budynku klasztornym Fondazione Giorgio Cini na wyspie na Lagunie. To tam powstały zdjęcia na wpół rozebranych, tańczących zakonnic na tle świecącego, neonowego krzyża!

 

Cały serial, w którym w rolę papieża Jana Pawła III wcielił się John Malkovich, wywołuje co najmniej sprzeczne odczucia. Nawet biorąc pod uwagę fakt, że akcja serialu jest wynikiem dość bujnej fantazji jego reżysera. „Czasami można odnieść wrażenie, iż widzom zaprezentowano muzyczny wideoklip, którego akcja rozgrywa się w tak ważnym dla chrześcijan i życia duchowego Wenecjan, miejscu” – czytamy w wydanym przez Patriarchat w Wenecji oświadczeniu.

 

Do krytycznych uwag Patriarchatu dochodzi jeszcze jeden znaczący fakt – zbyt rzadkie wykorzystanie w serialu krzyża. Jak wyznał włoskim mediom sam reżyser, wcześniej zwrócił się on do Państwa Watykan o oficjalną zgodę na umożliwienie nakręcenia kilku scen na jego terenie. Stolica Apostolska odmówiła Sorrentiniemu. W efekcie producenci musieli zająć się „wyprodukowaniem” na potrzeby serialu takich „rekwizytów” jak bazylika Św. Piotra czy Kaplica Sykstyńska. Dzięki zgodzie władz Wenecji, Rzym i Watykan przeniesiono do miasta nad Laguną. Na razie Watykan nie odniósł się oficjalnie do najnowszego serialu HBO.

 

ChS

Źródło „Rai News 24”


DATA: 2020-01-17 15:09
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

niebezpieczny jest serial "Mesjasz"
ponad 1 rok temu / lil
 
Filmowcy bawią się w drugiego Malachiasza. Wymyślają przepowiednie, które i tak się nie sprawdzą.
ponad 1 rok temu / krytyk
 
"Nowy Papież", czyżby aluzja ludzi zaangażowanych w przedefiniowanie Kościoła do oczekiwań, co do następcy Franciszka? Niby nic nie znaczący tytuł, ale zapadający w pamięć.
ponad 1 rok temu / Bogdan
 
Po krótkim zwiastunie filmu Młody Papież i plugastwa jakie tam na początku pontyfikatu wypowiada doprowadza do zawrotu głowy. Wszystkie modernistyczne herezje w jednym.
ponad 1 rok temu / Polonus
 
Właśnie o to im chodzi, o rozgłos nieważne, co o mnie mówią, ważne, żeby poprawnie pisali nazwisko! Oglądałem pierwszy sezon, faktycznie były szokujące sceny ale nie robiono kpina z symboli religijnych, to jest serial czysto komercyjny nie katolicki ale też nie antykatolicki!
ponad 1 rok temu / Dawid
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.