DZIŚ JEST:   22   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Salome
Św. Jana Pawła II
 
 
 
 

Patriarcha Cyryl: Rosja nie jest agresorem

Patriarcha Cyryl: Rosja nie jest agresorem
ITAR-TASS / FORUM
#POLITYKA    #ROSJA    #PUTIN    #UKRAINA    #CERKIEW    #PRAWOSŁAWIE    #CYRYL    #AGRESOR

Moskiewski patriarcha po raz kolejny udowodnił, że jest na posyłki Putina. Prezydent Rosji oświadczył, że ma zamiar prosić Cyryla, aby włączył się do procesu regulowania sytuacji na Ukrainie. Jeszcze tego samego dnia zwierzchnik rosyjskich prawosławnych wezwał "światową opinię publiczną", aby nie postrzegała Rosji jako agresora.


„Sądzę, że wszyscy powinniśmy tego pragnąć i będę prosił patriarchę, aby wniósł wkład na miarę swych możliwości do uspokojenia sytuacji [na Ukrainie]” – powiedział szef państwa rosyjskiego na spotkaniu w Ławrze Świętej Trójcy i św. Sergiusza w Siergijew Posadzie z przedstawicielami lokalnych Kościołów prawosławnych ze świata, uczestniczącymi w uroczystościach.

Patriarcha ze swej strony wezwał wspólnotę światową, aby nie widziała w jego kraju agresora. „Daj Boże, aby Rosję zrozumieli dzisiaj ci, którzy jeszcze jej nie rozumieją. Daj Boże, aby wszyscy zrozumieli, że z Rosji nie wywodzi się ani zagrożenie wojskowe, ani jakiekolwiek inne niebezpieczeństwo dla ludzkości” – stwierdził Cyryl w Siergijew Posadzie.

Przytoczył zawołanie św. Sergiusza, którego 700. rocznicę urodzin obchodzono obecnie w tym podmoskiewskim miasteczku i w całej Rosji: „Jednością i miłością zostaniemy zbawieni”, dodając, że dewizę tę kieruje on do całego Świata Ruskiego „i do całego rodzaju ludzkiego”. „I daj Boże, aby nasza ojczyzna była zdolna do wypełnienia tego testamentu wielkiego świętego ziemi rosyjskiej” – zaapelował zwierzchnik RKP w czasie koncertu kończącego uroczystości w Siergijew Posadzie.

Według niego historyczna Ruś jest „tym najważniejszym, czego powinniśmy strzec i przekazać następnym pokoleniom”. „I we wszystkim tym winniśmy być jednomyślni i stać na straży naszej jedności, zarówno tej duchowej, jak i ludzkiej. Tam, gdzie kończy się różnomyślność, tam jest miłość” – podkreślił Cyryl. Wyraził przy tym pewność, że „przy pomocy łaski Bożej pokonamy spory wewnętrzne i wszelkie nieporozumienia na obszarach historycznej Rusi”.

Podziękował jednocześnie obecnemu na koncercie prezydentowi Putinowi za to, że odzwierciedla on „konsensus, istniejący obecnie w naszym społeczeństwie. „To bardzo ważne, aby głowa państwa umiał formułować te ogólne myśli i idee, które łączą ludzi” – oświadczył mówca.KAI, kra


DATA: 2014-07-21 08:07
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Z tym samym patriarchą podpisał przesłanie abp Michalik w 2012 r. Wtedy to nikogo nie oburzało, że polski kościół brata się z sługusem Putina. A powinno.
ponad 6 lat temu / Aleksandra
 
Nie widzę żadnych dowodów agresji ze strony Rosji. NAtomiast bardzo ewidentne dowody sa ze strony Izraela przeciwko Palestyńczykom, Syryjczykom i innym sąsiadom. Ze strony Stanów Zjednoczonych przeciwko krajom arabskim; Afganistan, Irak, Pakistan,Libia niektóre państwa afrykańskie, zbrojenie oraz finansowe wsparcie banderowskiej Ukrainy. To jest prawdziwa banda! Prowokująca Putina do zniżenia się do poziomu wyczynów Hitlera po ataku na Polskę, rzekomo z powodu mordowania Niemców w niej osiedlonych po odzyskaniu ziem zachodnich w 1918 roku. Polityka jest tu jasna jak Słońce. Najpierw dążą do zniszczenia Rosji a następnie to całej cywilizacji słowiańskiej!
ponad 6 lat temu / HKW
 
CD3. Więc jeżeli ktoś myśli że Ameryka i zachód nie będę mataczyć przy dowodach i wynik tego śledztwa będzie inny niż winny Putin (nawet jak to nie on) to jest po prostu naiwny. Nie po to zachód umaczał tyle pieniądzy w przewrót na Ukrainie i nie wysłał tam swoich wojsk w cywilu aby teraz zrzucić winę na ukrainę. Po za tym jeżeli samodzielne myślenie i wnioskowanie które nie idzie po myśli neokonów z USA jest przynależnością do agentów Putina i zielonych ludków. To z tego powodu mogę jasno napisać jestem winny samodzielnego myślenia i tym samym jestem winny agentury Putinowskiej itp.
ponad 6 lat temu / polakniepolacek
 
CD2. A dlaczego faszyści z majdanu chcą zlikwidować zgromadzenie ludzi na Majdanie? Ponieważ ci ludzie patrzą na ręce władzy, a ta władza faszystowska nie lubi jak ktoś ich kontroluje. Powracając do samolotu. Jak Putin kieruje tymi separatystami, to jaki miał cel aby zatrącić ten samolot? Żaden, przecież narobił by sobie dodatkowych kłopotów (co można powiedzieć o Putinie, ale on nie jest głupi). W takim razie komu zależny na wkręceniu obcych państw w wojnę i zebraniu z takiego wydarzenia korzyści jakichkolwiek? Odpowiedź brzmi: Ukraińcy. To oni są beneficjantami tej tragedii, to oni zyskają aprobatę na wojnę z Rosją od innych państw, to oni zyskają zainteresowanie świata. Z bilansu zysku i strat to ukraina dostała 100% zysku na takiej tragedii więc to ona stoi za zestrzeleniem tego samolotu. Wystarczy wmówić że to Rosja stoi za tą tragedią i wszystko "ok". Mówię o flase flag a jak ktoś nie wie co to to powiem radio rozgłośnia w Gliwicach i 1939 rok.
ponad 6 lat temu / polakniepolacek
 
CD1. USA finansowało Majdan, Soros ostatnio się przyznał do dodatkowego finansowania Majdanu poprzez swoje organizacje pozarządowe. Zachód wysłał tam swoich żołnierzy po cywilu, izraelscy żołnierze byli tam bardzo aktywni, ale zachód gra głupa i wmawia ludziom że tam ich nie ma. Śmiechu warta manipulacja. Obarcza się winą o bajzel na Ukrainie Putina kiedy Putin nie miał żadnej celu do tego aby tam ten burdel zrobić. Wojnę wywołał zachód, USA itd, I ich bezczelnością jest mówić że "zachód traci cierpliwość co do Rosji"[premier Brytanii]. Wiadomo Rosja i Putin nie jest święta i ich nie gloryfikuje. Jednak jak Putin ma na rękach krew to zachód z USA na czele jest utopiony w oceanie krwi niewinnych, ale nikt nie krzyczy że USA powinno być izolowane za ich terroryzm jaki sieją na świecie. Ci neofaszyści z Kijowa teraz zaczynają nawoływać aby zlikwidować Majdan, bo jak wmawiają ludziom ci faszyści, że tam na Majdanie są ruscy. Majdan dzięki któremu wybili się do władzy.
ponad 6 lat temu / polakniepolacek
 
@razorr Proszę przeczytać ze zrozumieniem co ja i polak napisaliśmy. Napisaliśmy prawdę i nie sugerowaliśmy służenia Rosji. Pan ma jakieś skrajne wizje...
ponad 6 lat temu / ma
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.