DZIŚ JEST:   17   STYCZNIA   2021 r.

II Niedziela zwykła
Św. Antoniego, opata
Św. Sulpicjusza II
 
 
 
 

„Paszport” po izraelsku. Gastronomia, hotele i rozrywka dla zaszczepionych

„Paszport” po izraelsku. Gastronomia, hotele i rozrywka dla zaszczepionych
Fot. Pixabay

Przyjęcie preparatu przeciwko Covid-19 umożliwi obywatelom Izraela korzystanie z niektórych sfer życia publicznego. W państwie tym zaszczepione zostało już 20 procent mieszkańców.

 

 

Akcja odbywa się od 19 grudnia. Wzięło w niej udział już 2 miliony z 9,3 mln osób zamieszkujących Izrael. W pierwszej kolejności szczepienia przyjmują 50-latkowie i starsi. Ministerstwo zdrowia poinformowało, że wraz z poluzowaniem twardego reżimu trwającego od 27 grudnia będzie wydawać paszporty otwierające drogę do części usług publicznych. Chodzi na przykład o imprezy kulturalne czy sportowe.

 

„Zgodnie z planem nakreślonym przez resort zdrowia paszport będzie ważny od tygodnia po podaniu drugiej dawki przez sześć miesięcy. Jego posiadacze będą zwolnieni z obowiązku kwarantanny i nie będą podlegać ograniczeniom ruchu podczas lockdownu. Paszport będzie można pobrać z internetu w języku hebrajskim i angielskim, do wykorzystania również za granicą” – informuje serwis RMF24.pl.

 

Możliwość uzyskania zwolnienia z niektórych restrykcji to jedna z zachęt do poddania się szczepieniu. Ulgi nie dotyczyć jednak będą dostępu do placówek edukacyjnych, miejsc modlitwy, zakładów pracy czy ulicznych sklepów. Chodzi raczej o lokale gastronomiczne, centra handlowe, hotele, siłownie bądź baseny.

 

„Ministerstwo podało też, że osoby, które uzyskały negatywny wynik testu na Covid-19, będą mogły otrzymać tymczasowy zielony paszport ważny przez 72 godziny, który umożliwi np. udanie się do kina czy teatru” – czytamy w serwisie.

 

 

Źródło: rmf24.pl

RoM

 

 

 

 

 


DATA: 2021-01-13 22:05
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

20% zaszczepionych moze jak raz im zaszkodzi i nie skorzystaja z tego dobrodziejstwa rozrywki.A reszta kiedy sie namysli
2 dni temu / ztula
 
czyli dyskryminacja ludzi???
3 dni temu / kasikas
 
Szczepiłeś się albo swoje dzieci na odrę, świnkę i różyczkę 3w1 - w PL obowiązkowa - jeśli tak, to nadałeś znamię szatańskie. Serio, to jest szczepionka, dla której nie ma w PL alternatywy. Akurat w tym względzie trzeba mieć na rzeczy, i wyciągnąć wnioski: 1 jest wojna Chiny-reszta świata - oni gospodarki swojej nie blokują, a kto i co robią rękami WHO? 2 jest wojna korporacji typu Google o wszelkie informacje o nas - ilu apkom już dałeś zgodę na dostęp do kamery i mikrofonu? 3 jest wojna o demoralizację aby każdy kraj był idelogicznie klarowny na przyjście antychrysta - np. na Białorusi jest blokada dostępu do pornografii i co chcieli z Łukaszenką zrobić?
3 dni temu / @Wojtek
 
Jak możecie podawać takie INFORMACJE szkalujące Żydów i pokazujące ICH w złym świetle/ o przepraszam eskimosów/ ? Przecież to mowa NIENAWIŚCI. MOże dlatego cenzura dla koment.. POnadto wpisuje się w GLOBALNY SPISEK. Jak widzimy doświadczenia wyniesione z gett mogą się przydać. A może jeszcze dla niezaszczepionych opaski z zieloną gwiadką na rękę.
3 dni temu / iskierka
 
Hah. Najlepsza zielona karta na 3 dni do kina : Ale ciekawe, że testują to wszystko na Izraelu. To zastanawiające i to mocno. Może to wszystko fikcja medialna?
3 dni temu / Jenry
 
Bezczelnosc o tym mowic a jeszcze wieksza bezczelnosc wprowafzac takie szalenstwo
3 dni temu / ojo
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.