DZIŚ JEST:   27   MAJA   2020 r.

Św. Augustyna z Canterbury
Św. Fryderyka, biskupa
 
 
 
 

Paryż: zamknięto basen z powodu agresywnych zwolenniczek burkini

Paryż: zamknięto basen z powodu agresywnych zwolenniczek burkini
fot. ERIC GAILLARD / Reuters
#ISLAM    #BURKINI    #BASEN    #PARYŻ    #FRANCJA    #FEMINISTKI    #PROTEST

W proteście przeciwko zakazowi kąpania się w burkini - islamskim stroju kąpielowym, zakrywającym całe ciało kobiety - pięć muzułmanek weszło tak ubranych do basenu w jednej z paryskich dzielnic. Towarzyszyło im około 15 działaczek feministycznych i muzułmańskich, były osoby transpłciowe.

 

Podczas protestu skandowano: „Będziemy się tak kąpać, będziemy się tak kąpać! Nawet jeżeli rasiści tego nie chcą, bęziemy się tak kąpać”.

Podobnie jak wcześniej w Grenoble,  interweniowali najpierw ratownicy, a następnie policja. Po około trzydziestu minutach zarząd basenu podjął decyzję o zamknięciu placόwki. Protestujący wyszli z budynku, umieszczając transparent z napisem: „Basen dla wszystkich, stop islamofobii. Przeciw „wzrostowi idei islamofobicznych”.

„Naszym celem jest umożliwienie wszystkim kobietom muzułmańskim, ktόre noszą tradycyjny stroje, dostępu do basenόw” - powiedziała jedna z aktywistek, dodając: „Chcemy mieć prawo naszego wyboru odzieży i móc czerpać przyjemność z wypoczynku, nie obawiając się dyskryminujących przepisόw”.

 

W podobnym tonie wypowiadała się 18-letnia działaczka feministyczna deklarując: „Ważne jest, aby wszystkie kobiety i wszyscy ludzie mogli kąpać się i czerpać przyjemność z wypoczynku. Nie jest czymś szkodliwym, że kobieta ma całościowy strόj kąpielowy. Zakazuje się go przywołując racje higieniczne i bezpieczeństwa, co jest kłamstwem” – stwierdziła.

 

 FLC

 


DATA: 2019-09-03 12:54
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
9
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Szczerze mówiąc basen kąpielowy to nie pralnia. Niech mają swoje baseny w których się mogą kąpać nawet w płaszczach.
8 miesięcy temu / Ivette
 
tara święte słowa
8 miesięcy temu / zakopane
 
To kobietom w wyuzdanych strojach kąpielowych poprzewracało się w głowach, gdyż wypoczynek nad wodą nie powinien mieć nic wspólnego z erotyką i ekshibicjonizmem. Już samo słowo wypoczynek mówi za siebie, a plaże są pełne napięcia seksualnego wywoływanego przez kobiety na mężczyzn. To nie należy do kultury chrześcijańskiej i chyba nawet nie do pogańskiej skoro poganie islamscy tego nie tolerują. Obowiązują nas normy, przepisy, a nad to Dekalog, lecz zdemoralizowany człowiek usprawiedliwił publiczną nieczystość. Kobiety chodzą w sposób wyuzdany na plażach, po ulicach, do kościoła. Np. panna młoda do ślubu często wygląda jak ubrana striptizerka. I to jest normalne? Jeżeli ktoś tu napisze że to jest normalne, to znaczy że uzależnił się od podglądania i seksu. Nikt uzależniony nie będzie tworzył norm dla zdrowych ludzi. Ten zgniły zepsuciem świat pokryją kary jakie na niego spadną i Miłosierny Bóg z garstką ludzkości zacznie od nowa. Króluj nam Chryste!
8 miesięcy temu / ry.janszarmach3
 
...socjalizm w czystej nomen omen postaci. W normalnej sytuacji o strojach na basenie decyduje właściciel. I nie ma problemu. Ale co marzyć o normalności w socjaliźmie...
8 miesięcy temu / Kasandra
 
Pranie to niech każda robi se w domu.
8 miesięcy temu / tara
 
@chrześcijanka i @Syk problem w tym że oni się juz tu urodzili i jest to drugie i trzece pokolenie ,maja papiery nigdzie ich nie wygonisz ,Francji już nie ma
8 miesięcy temu / klik
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.