DZIŚ JEST:   19   LIPCA   2019 r.

Św. Symmacha, papieża
Św. Jana Plessingtona
 
 
 
 

Paryż, trzynasty listopada. Wspólne dzieło islamistów i lewicy

Paryż, trzynasty listopada. Wspólne dzieło islamistów i lewicy
fot.REUTERS/Vincent Kessler

Za rzeź w Paryżu dokonaną przez muzułmańskich terrorystów współodpowiedzialność ponosi lewica i libertyni z Unii Europejskiej. Od samego początku kryzysu imigracyjnego dwoili się oni i troili, aby podkreślić całe „bogactwo kulturowe”, które do nas dotrze w postaci rzesz islamskich uchodźców.


Wprawdzie nikt spośród entuzjastów owego „ubogacenia” nie wyjaśnił, co ono właściwie oznacza (np. czy to, że muzułmańscy pianiści będą bardziej widoczni podczas Konkursu Chopinowskiego w Warszawie – nie było ani jednego), ale nowomowa ideologów z „Gazety Wyborczej” i innych mediów lewackiej ekstremy nie przebierała w słowach, żeby obrazić co bardziej sceptycznych i krytycznych. Mądrzy nadredaktorzy nie potrafili nadziwić się zaściankowemu oporowi polskiego narodu przed uchodźcami. Ileż słów pogardy padło w kierunku Polaków ze strony socjalliberalnych mediów spod ponurego sztandaru Lisa i Michnika.


„Kim mogli być zamachowcy?”
Takie pytanie pojawiło się na portalu gazeta.pl. Cyngle lewicy, teraz wstrząśnięci wydarzeniami w Paryżu, ponoszą moralną odpowiedzialność za to, co się tam wydarzyło i co jeszcze się wydarzy. Ślepcy zanurzeni w ideologii poprawności politycznej jak ognia boją się używać słów „islam”, „muzułmanie”. Opowiadają za to wyprodukowane naprędce brednie o bazie ekonomicznej, dezintegracji społecznej, problemach socjalnych, nieodpowiedniej polityce adaptacyjnej, o konieczności rozbudowania systemu absorpcji imigrantów, aby ich efektywnie przyjąć na łono świeckiej cywilizacji europejskiej. Parsknąłem gorzkim śmiechem, gdy przeczytałem wybitny komentarz wybitnego redaktora „Wyborczej”, pana Kurskiego Jarosława, który po rzezi paryskiej zagrzewa do jeszcze większej solidarności z uchodźcami. Z kolei czołowe pióro „Krytyki Politycznej” nie widzi związków aktów terroru z islamem (a z czym, panie Sierakowski korelować slogany „Allahu akbar”, wykrzykiwane przez morderców z Paryża: z buddyzmem, hinduizmem, może z katolicyzmem?).


Osłabiające są te lewicowe zachwyty nad obiektywizmem i głębią analizy we francuskich mediach, bez rzekomego szczucia na islam. Wyborne. Gdyby media nad Sekwaną pozwoliły sobie na choćby jedną krytyczną uwagę wobec muzułmanów, zmobilizowana masa imigrantów szybko pokazałaby im, kto rządzi. Kto naprawdę rządzi we Francji.


Fundatorzy dramatu
Jakże znamienny był ten huk wybuchu, jaki usłyszeli kibice podczas piłkarskiego meczu Francja – Niemcy. Przecież te dwa państwa są źródłem patologii kryzysu imigracyjnego, a jednocześnie to główni dobroczyńcy uchodźców. Czy teraz pan Hollande też się uśmiecha z przekąsem, jak to ostentacyjnie czynił podczas świetnego wystąpienia prof. Ryszarda Legutki w Parlamencie Europejskim? Zamiast pohukiwać i grać Jamesa Bonda, prezydent Francji powinien podać się natychmiast do dymisji. Powiedział, że „za zamachy odpowiedzialne jest Państwo Islamskie”. Cóż za trafna diagnoza! Aż powala z nóg. To pan Hollande jest odpowiedzialny, wraz z całą lewacką trupą i wraz z rządem RFN forsującym ogólnoeuropejskie Herzlich wilkommen pod adresem imigrantów.


Gdy mowa o Niemczech, warto wspomnieć, że tamtejsze media też ścigają się w rywalizacji na głupotę. „Frankfurter Allgemeine Zeitung” w swoich meldunkach wciąż podkreśla słowo mutmaßlich - domniemani [islamscy ekstremiści], a liberalni Bawarczycy z „Süddeutsche Zeitung” prawią, że cóż, przyszło nam teraz żyć w takich czasach, wespół ze światowym terroryzmem i trzeba się z tym pogodzić.


Płaczę nad Francją
A przecież wszystko jeszcze przed nami. Ataków będzie, niestety, coraz więcej. Nie ma bezpiecznych miejsc. Czy następny krok to zamach w metrze przy użyciu broni chemicznej?


Chyba jeszcze gorsza jest świadomość, że zamiast zdecydowanych, zbrojnych działań przeciwko muzułmańskim terrorystom będą teraz organizowane marsze z karteczkami, których islamiści zapewne panicznie się boją.


Płaczę razem z Francją nad tymi, których zamordowano z zimną krwią, nie w amoku, ale z pełnym wyrachowaniem i… po tchórzowsku. Płaczę też nad trupem Francji, pierwszej Córy Kościoła katolickiego, zdeptanej i zgwałconej na własne, samobójcze życzenie. Krew niewinnych ofiar z Paryża spływa na lewicę i jej fanatyczne miazmaty. Dlatego trzeba powiedzieć to głośno: lewacy to terroryści ideologiczni i współpracownicy muzułmańskich fanatyków. Trzynasty listopada w Paryżu to ich wspólne dzieło.

 


Tomasz M. Korczyński
DATA: 2015-11-18 09:09
AUTOR: TOMASZ M. KORCZYŃSKI
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Francja pierwszą Córą Kościoła. Od 1789 roku Francja to największy wrog Kościoła, a nie jakaś tam Córa.
ponad 3 lata temu / bezbożna Francja
 
100/100
ponad 3 lata temu / XY
 
Autor ma rzeczywistą lub wyrachowaną manię na punkcie lewicy. Zgłaszam powyższy artykuł do "Nigdy Więcej" jako mowa nienawiści przeciw lewicy
ponad 3 lata temu / tomasz
 
No nareszcie ktoś wprost powiedział to co widać od dawna - to lewica ponosi odpowiedzialność za to co się stało. W rzeczywistości największym wrogiem cywilizacji łacińskiej są czerwoni, którzy przejęli praktycznie pełnię władzy na naszym kontynencie swoim "marszem przez instytucje", którego nikt niestety w porę nie zatrzymał. To oni tak naprawdę niszczą naszą Europę, a muzułmanie to w zasadzie tylko ślepe narzędzia (nawiasem mówiąc finansowane z bardzo "ciekawych" źródeł).
ponad 3 lata temu / abc
 
@M... płakać nad tym, że odeszli od Boga. Pokuta dla Europy powinna być naturalnym odruchem duszpasterzy.
ponad 3 lata temu / [email protected]
 
To nie lewica ani libertyni wprowadzili islamistow. TO USA i Kraje UE zdestabilizowaly Bliski Wschod IRAK, SYRIA , LIBIA to sa owoce swiatowej polityki USA Wczesniej bogatsze kraje napadly i skolonizowaly te narody dzis placa cene.Bialy czlowik nie jest tak bezpieczny jak wam sie wydaje. Przygladnijcie sie historii. Sa dwie strony medalu !
ponad 3 lata temu / Prawda
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.