DZIŚ JEST:   25   STYCZNIA   2021 r.

Nawrócenie św. Pawła Apostoła
Bł. Henryka Suzo
 
 
 
 

Partiokracja niezagrożona. Jarosław Kaczyński twierdzi, że „tylko tak można coś zmienić”

Partiokracja niezagrożona. Jarosław Kaczyński twierdzi, że „tylko tak można coś zmienić”
Fot: Krystian Maj/FORUM

Choć Jarosław Kaczyński ma świadomość, że obecnie funkcjonujący w Polsce system polityczny jest ułomny i ma wiele wad, to jednak nie należy spodziewać się w tym zakresie większych zmian. Zdaniem prezesa PiS, postawienie na JOW-y sprawiłoby, że demokracja w Polsce stałaby się czystą fikcją.

 

- Partie demokratyczne są ułomnymi strukturami, mają wiele wad, ale one jedyne są w stanie coś w państwie zmienić, zderzyć się z oligarchami, lobbystami, klikami, choćby w sądownictwie, wpływowymi środowiskami – podkreślił Jarosław Kaczyński w wywiadzie udzielonym tygodnikowi „wSieci”.

 

Jak dodał, jeżeli ten system polityczny się rozbije (strawiając na Jednomandatowe Okręgi Wyborcze), to partie będą musiały zwracać się do sponsorów i w efekcie to „układy i układziki” będą decydowały o wyborze posłów, a w każdym razie będą miały na to wielki wpływ. Wówczas „demokracja w Polsce będzie czystą fikcją”. - Zwykły obywatel nie będzie mógł uczynić już nic. To najgorszy możliwy scenariusz dla Polski. Ktoś, kto to promuje, chce ściągnąć na Polskę duże nieszczęście – dodał.

 

Prezes PiS odniósł się też do aktualnej sytuacji w kraju. Jak ocenił, działania opozycji – w tym blokada Sejmu – były próbą puczu i przejęcia władzy w Polsce. Pretekstem ku temu miało być nieprzyjęcie budżetu. Opozycja w swych działaniach – w ocenie Kaczyńskiego – posunęła się zbyt daleko, bo sięgnęła po nielegalne środki (jak ataki na posłów czy funkcjonariuszy).

 

- Tamta strona po prostu uznała, że nie podlega prawu, konstytucji, niczemu (…) To oczywiście ma jasny cel. Oni też pamiętają, jak zaczął się upadek AWS – od blokad dróg, uwięzienia jednego z ministrów i wywołania potwornego chaosu, wykazania słabości władzy, spowodowania skokowego spadku jej prestiżu – ocenił.


Jarosław Kaczyński po raz kolejny negatywnie odniósł się też do pomysłu poparcia kandydatury Donalda Tuska na stanowisko szefa Rady Europejskiej oraz wyraził przekonanie, że powrót byłego premiera do polityki krajowej sukcesem nie będzie. Kaczyński nie zgodził się też z dewizą Tuska, według której „jak chce się być na Zachodzie, to trzeba się dostosować”. - To nieprawda. Są pewne cechy specyficznie polskie, jak umiłowanie wolności, swoboda religijna, które warte są ochrony – dodał.

 

Prezes Kaczyński przekonywał, że jego partia chce, by w Polsce ludzie przestali bać się czuć wolnymi, by „zniknęły krępujące ich układy, kliki, bezprawie, bezkarność silniejszych i represje wobec słabszych”. – To konsekwencje nałożenia na zasad demokracji na niezreformowane, patologiczne państwo komunistyczne i zaniechania realnych zmian. To powodowało, że pod względem praworządności, równości wobec prawa z każdym rokiem było coraz gorzej – powiedział. Tak do nowej rzeczywistości przeniósł się mechanizm negatywnego doboru kadr. – Walka z tym jest jednocześnie walką o wolność – dodał.

 


Źródło: „wSieci”

MA


DATA: 2016-12-27 11:24
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Tow. Kaczyński, czy jak się on tam zwie, i jego partią są antykatolicką, antynarodową, antywolnościową, antygospodarczą sitwą!
ponad 4 lata temu / John Galt
 
Panie Kaczyński moi ojcowie i dziadowie nie walczyli o wolność, równość i braterstwo ale gineli za i dla Boga.
ponad 4 lata temu / katolik
 
Panie Kaczyński, jakiej wolności bredzisz? A co wolnością i prawem do życia tysięcy dzieci, zabitych w czasie rządów PiS w Polsce. Czerwoni zdrajcy z PZPR i aferzyści z PO/PSL nie różnili się pod tym względem od PiS.
ponad 4 lata temu / wmo
 
Czyli nic nowego. Wszystko według zasady "nasza partia siłą przewodnią narodu", oczywiście za pieniądze podatników. Żeby było ciekawiej to już stary komuch prof. Wiatr pisał w swoich wydumkach, o oligarchizacji partii politycznych.
ponad 4 lata temu / UPS
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.