DZIŚ JEST:   23   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Ojca Pio z Pietrelciny
Św. Tekli, męczennicy
 
 
 
 

Parlamentarzystki Lewicy solidaryzują się ze sprawcami profanacji figury Chrystusa

Parlamentarzystki Lewicy solidaryzują się ze sprawcami profanacji figury Chrystusa
Protest posłanek Lewicy przed budynkiem Sejmu, fot. twitter.com/PolaMatysiak/

Tuż przed ceremonią zaprzysiężenia prezydenta Andrzeja Dudy na drugą kadencję, parlamentarzystki Lewicy wyraziły swoją solidarność ze sprawcami profanacji figury Jezusa Chrystusa w Warszawie. Posłanki założyły ubrania w kolorach tęczy LGBT. Miały ze sobą również „tęczową flagę” oraz maseczki w podobnych barwach.

 

Manifestacja wsparcia dla aktywistów LGBT miała miejsce na kilka chwil przed ceremonią zaprzysiężenia prezydenta Andrzeja Dudy na drugą kadencję. Portal dorzeczy.pl informuje, że protest, w którym wzięły udział posłanki Lewicy, miał na celu sprzeciw wobec zatrzymania aktywistów LGBT, którzy kilka dni temu zawiesili na pomniku Chrystusa tęczową flagę – symbol ruchu LGBT. Posłanki założyły ubrania w kolorach tęczy, co miało podkreślić ich solidarność z postulatami środowiska homoaktywistów.

 

Także podczas samego Zgromadzenia Narodowego doszło do pewnej manifestacji poglądów i wyrażenia sympatii wobec działań aktywistów LGBT. Obecni na sali plenarnej członkowie Zgromadzenia Narodowego reprezentujący klub parlamentarny Lewicy, założyli maseczki ochronne w tęczowych barwach.

 

To nie jedyne incydenty, które miały miejsce podczas ceremonii zaprzysiężenia prezydenta na drugą kadencję. Część parlamentarzystów opozycji podczas składania przez prezydenta przysięgi, trzymała w dłoni egzemplarz konstytucji. Opozycyjni posłowie zrezygnowali również ze wstawania z foteli w kluczowych momentach ceremonii.

 

Warto dodać, że o manifestacji posłanek Lewicy poinformowały światowe media. M.in. Associated Press podał, że parlamentarzystki założyły jaskrawe ubrania w kolorach tęczy oraz tęczowe maseczki, aby wyrazić sprzeciw wobec poglądów prezydenta Andrzeja Dudy, który jest przez nie uznawany za „homofoba”.

 

Associated Press napisał również o słowach prezydenta, który w swoim przemówieniu mówił o „ważnej roli rodziny w polskim społeczeństwie i potrzebie jej ochrony”. „Komentarze były echem jednego z kluczowych przekazów kampanii, w którym prawa LGBT były zagrożeniem dla polskich rodzin” – podaje agencja AP, cytowana przez portal rp.pl.

 

Sprawę protestu lewicowych posłanek opisał również niemiecki Bild. Zdaniem redakcji, wygrana Andrzeja Dudy oznacza, że nic się nie zmieni i „nie będzie lepiej dla gejów i lesbijek w Polsce”.

 

Przypomnijmy, że w związku z profanacją figury Jezusa Chrystusa w Warszawie, a także pomników będących symbolami narodowymi, Centrum Życia i Rodziny uruchomiło petycję do władz stolicy. Fundacja domaga się w niej wycofania podpisu prezydenta Rafała Trzaskowskiego spod ideologicznej „Deklaracji LGBT+”. Szczegóły na stronie www.doschomoagresji.pl.

 

 

Źródło: dorzeczy.pl, rp.pl

WMa

Czytaj także:
DATA: 2020-08-06 18:16
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Tych pań nie obowiązuje w pracy dress code???? Żaden regulamin? Nic??
1 miesiąc temu / Nadzieja
 
Te uśmiechnięte,zadowolone "kobietki" wyznające lewicowe "wartości" okazują się w praktyce przebiegłe i agresywne; skąd się wzięło to przysłowie,mówiące: "iż gdzie diabeł nie może tam....."?
1 miesiąc temu / t
 
Brakuje koloru żółtego,dlaczego?
1 miesiąc temu / Daltonista
 
racja i dlatego nie rozumiem kogo to obraża
1 miesiąc temu / do Czytacz
 
No nie wiem czy te Panie Lewaczki nie powinny dostać po 30 tysi grzywny za brak dystansu społecznego i brak maseczek? Szczególnie, że były w przestrzeni zamkniętej. Jak równość, to równość. Niech dadzą przykład i same się zgłoszą do odpowiedniego sanepidu czy posterunku policji o ukaranie ich samych. Zwykli obywatele mieliby już proces karny z torturami zarządzanymi przez dr. Szumowskiego. A tak na marginesie - to są kobiety niezaspokojone i zawiedzione przez mężczyzn, dlatego mają mocne i ciężkie rozchwiane emocjonalne i psychiczne niezrównoważenie. Modlić się za nie i im podobne trzeba o nawrócenie i pomoc Boga w ich uzdrowienie; bez wyzwisk, obrażania, agresji i wulgaryzmów. Za wrogów nawet największych należy się modlić. Najlepiej różańce i litanie, różne litanie.
1 miesiąc temu / No nie wiem
 
Jaka tęczowa? Tęcza ma 7 barw. To coś tylko 6. To tak jakby rumaka po operacji nazywać ogierem. Opamiętajcie się.
1 miesiąc temu / Czytacz
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.