DZIŚ JEST:   14   LIPCA   2020 r.

Św. Kamila de Lellis
Bł. Hroznaty, męczennika
 
 
 
 

Parlamentarzysta Wielkim Mistrzem masońskim. Tak loża „nie miesza” się do polityki

Parlamentarzysta Wielkim Mistrzem masońskim. Tak loża „nie miesza” się do polityki
#LOŻA    #MASON    #FRANCJA    #USTAWY    #WIEKI MISTRZ    #POLITYKA

Francuscy masoni twierdzą, że od dawna nie wtrącają się do polityki. Ostatnio przekonywał o tym na antenie radia RTL, dyrektor biblioteki Wielkiego Wschodu Francji, Pierre Mollier. Powiedział jednak, że masoneria od 1852 roku przygotowywała liczne ustawy.

 

W latach 1880 - 1914 w jej zborach opracowano prawa, na których bazowała III Republika, ustawy o powszechnym głosowaniu, wolności prasy (1881), stowarzyszaniach (1901), laickości i separacji Kościoła od państwa (1905). - Te wszystkie regulacje prawne były przed głosowaniem w Parlamencie dyskutowane w lożach i wprowadzone w życie przez III Republikę - powierdzał mason. Zapewniał jednak, że obecnie tak się nie dzieje, a masoneria „interesuje się tylko wartościami i zasadami”.

 

Rzeczywistość przeczy tym zapewnieniom. We francuskim parlamencie działa masońskie ugrupowanie,  Braterstwo Parlamentarne. Okazuje się, że jeden z jego członków został wybrany Wielkim Mistrzem Wielkiego Wschodu, największej obediencji francuskiej. Jest nim 52- letni socjalista, Philippe Foussier, który od 25 lat należy do Loży Republiki w Paryżu. W latach 1995-2017 był redaktorem naczelnym przeglądu  Gminy Francji przeznaczonego dla merów i samorządowców. Od 2005 do 2009 roku, przewodniczył Komitetowi Laickości Republiki.


FLC


DATA: 2017-08-25 19:19
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ależ to właśnie były całe twoje wypowiedzi odnoszące się do cytowania (podkreślam: dosłownego CYTOWANIA, nie interpretacji) przeze mnie Katechizmu Kościoła Katolickiego. Reszta twojego bełkotu nie dotyczyła KKK, gdyż były to jak zwykle albo jakieś chore urojenia nie będące doktryną Kościoła Katolickiego, albo jak zwykle chamskie bezpodstawne bezsilne wyzwiska będące skutkiem zdiagnozowanych u ciebie ubytków. Więc po co mam tym spamować, wklejając coś co nie jest na temat? Tak więc dziękuję że kolejny raz wystarczająco mocno udowodniłeś jakim beznadziejnym łgarzem jesteś. :-D :-D :-D
ponad 2 lata temu / do Stormer
 
@do Stormer: w swoim łgarstwie zaczynasz cytować pojedyncze słowa zamiast całych wypowiedzi? Zauważ, że cytat to całe zdanie zaznaczone na początku i końcu apostrofem a nie pojedyncze słowa. Masz taką metodę na obronę swoich kłamstw? Będziesz teraz z tych pojedynczych słów układał takie zdania jakie tobie pasują? Czy już nie wystarczająco mocno udowodniłeś jakim beznadziejnym kłamczuchem jesteś? :-D :-D :-D
ponad 2 lata temu / Stormer
 
Proszę bardzo, oto twoje wypowiedzi (cytaty dosłowne): "bredzisz" oraz "twoje cytowanie KKK niczego w tej sprawie nie zmieni" - w odpowiedzi na zacytowane przeze mnie punkty KKK2270 i 2271 Katechizmu Kościoła Katolickiego, z których jednoznacznie wynika że ochrona każdego nienarodzonego życia jest absolutna, czyli bez wyjątków, a nauczanie Kościoła Katolickiego na ten temat pozostaje niezmienne. A ponieważ, ze względu na zdiagnozowane u ciebie ubytki, nie jesteś w stanie odróżnić prawdy od kłamstwa, nic dziwnego że zarzucasz innym kłamstwo gdy piszą niewygodną dla ciebie prawdę. Dlatego te słowa idealnie pasują właśnie do ciebie: jesteś niedowartościowanym frustratem, skończonym łgarzem i tylko tyle sobą reprezentujesz, dlatego bez kłamstwa i pomówień nie potrafisz funkcjonować :-D
ponad 2 lata temu / do Stormer
 
@do Stormer: znowu bezczelnie kłamiesz i pomawiasz. Przytocz chociaż jedną moją wypowiedź, w której stwierdziłem, że KKK to brednie. Widzę, że bez kłamstwa nie potrafisz funkcjonować a nazywasz siebie katolikiem. Żal mi takich niedowartościowanych frustratów. No i zapoznaj się z pojęciem aborcji terapeutycznej i stanowiskiem KEP w tej sprawie. Jesteś skończonym łgarzem i tylko tyle sobą reprezentujesz.
ponad 2 lata temu / Stormer
 
Oczywiście że stwierdzenie "Nic zabronionego prawem nie robią" nie jest odpowiedzą merytoryczną, gdyż merytorycznie nijak nie podważa ono słuszności żądania postawionego przez @sprawiedliwy. Ale tego, ze względu na zdiagnozowane ubytki, nie ogarniesz. Wielu papieży potępiło masonerię (nota bene rozwody też), więc nic dziwnego że katolicy chcą zakazania działalności organizacji szkodzącej Kościołowi Katolickiemu i katolikom. Ale oczywiście ty jako anty-katolik nauczania papieży nie uznajesz, zresztą przyznaję że akurat tutaj jesteś konsekwentny, bo ostatnio Katechizm Kościoła Katolickiego określiłeś bredniami, a ponadto od dawna głosisz na tym forum antykatolickie tezy o prawie kobiety do decyzji o zamordowaniu dziecka i dopuszczenia mordowania dzieci w szczególnych przypadkach. Wiem że z twojego sekciarskiego punktu widzenia Kościół Katolicki uważasz za sektę, ale to tylko przejaw projekcji będącej kolejnym skutkiem wspomnianych ubytków :-D
ponad 2 lata temu / do Stormer
 
@do Stormer: oczywiście, że jest odpowiedzą merytoryczną, której nie potrafisz ogarnąć. I skąd wiesz, że katolicy chcieliby zakazania działalności skoro jakoś nie chcą np. zakazu rozwodów? Znowu wiesz lepiej co myślą inni od nich samych? Wygląda na to, że należysz do jakiejś sekty nie mającej nic wspólnego z katolicyzmem :-D
ponad 2 lata temu / Stormer
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.