DZIŚ JEST:   26   STYCZNIA   2020 r.

III Niedziela Zwykła
Św. Tymoteusza, biskupa
Św. Tytusa, biskupa
 
 
 
 

Parlament Wielkiej Brytanii zadecydował o legalizacji aborcji w Irlandii Północnej

Parlament Wielkiej Brytanii zadecydował o legalizacji aborcji w Irlandii Północnej
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com

Brytyjscy parlamentarzyści w Izbie Gmin zdecydowali o liberalizacji przepisów dotyczących zabijania dzieci nienarodzonych na terenie Irlandii Północnej. Ustawa aborcyjna została przegłosowana zdecydowaną większością głosów zwolenników aborcji. Posłowie podkreślali, że nowe prawo zostało wprowadzone w imię realizacji „praw człowieka”.  

 

Jak informuje portal LifeSiteNews.com, brytyjska Izba Gmin głosowała nad narzuceniem Irlandii Północnej legalizacji aborcji. Decyzje brytyjskich parlamentarzystów są związane z impasem politycznym panującym w Irlandii Północnej, gdzie od 2017 roku nie funkcjonuje autonomiczny rząd. W związku z tą sytuacją, brytyjscy parlamentarzyści z Izby Gmin mogą narzucać Belfastowi nowe ustawy.

 

Podczas głosowania w parlamencie, posłowie Izby Gmin zdecydowaną przewagą głosów poparli ustawę legalizującą aborcję w Irlandii Północnej. Aż 263 parlamentarzystów głosowała za wprowadzeniem prawa do zabijania dzieci nienarodzonych. Przeciwko opowiedziało się 65 posłów. Nowe prawo tym samym uchyla art. 58 i art. 59 ustawy z 1861 roku „o przestępstwach przeciwko osobie”, które dotychczas chroniły dzieci nienarodzone przed aborcją. Przepisy wejdą w życie, jeśli do dnia 21 października br. w Irlandii Północnej nie uda się powołać nowego, autonomicznego rządu.

 

Proaborcyjni posłowie poinformowali, że to jedynie pierwszy krok w dekryminalizacji aborcji. Podkreślają, że mają nadzieję na wprowadzenie liberalnych przepisów w sprawie zabijania dzieci nienarodzonych także w Anglii oraz w Walii.

 

Przeciwko decyzji brytyjskich parlamentarzystów zaprotestowali biskupi. „Decyzja ta w sposób lekkomyślny podważa fundamentalne prawa obywateli oraz tzw. porozumienie wielkopiątkowe regulujące status Irlandii Północnej” – napisano w komunikacie. Zaapelowali także do rządu w Londynie o ponowne rozpatrzenie uchwalonego prawa, a mieszkańców Irlandii Północnej wezwali do mobilizacji w obronie praw dzieci nienarodzonych.

 

Protestują również obrońcy życia z Society for the Protection of Unborn Children. Michael Robinson podkreśla, że „Wielka Brytania ma jeden z najbardziej radykalnych reżimów aborcyjnych na świecie”. „Od 1967 r. nasze prawo zezwala na zabicie ponad 9 milionów dzieci i rani niezliczone kobiety fizycznie i psychicznie. Ustawa aborcyjna przyniosła tylko nędzę i zniszczenie. Żadne społeczeństwo, które jest rzeczywiście zaangażowane w równość i prawa człowieka, nie może tolerować takiego prawa. Stoimy teraz przed perspektywą jeszcze bardziej ekstremalnej sytuacji nałożonej na Irlandię Północną. Mieszkańcy Szkocji, Anglii i Walii nie mogą po prostu stać i patrzeć, jak to okrutne i niesprawiedliwe ustawodawstwo zostanie wprowadzone w ich imieniu” – mówi Michael Robinson.

 

Dyrektor Society for the Protection of Unborn Children dodaje, że premier Theresa May zostanie zapamiętana jako szef rządu, który podważył prawa do samostanowienia w Irlandii Północnej i zapoczątkował jeden z najbardziej bezwzględnych reżimów aborcyjnych na świecie. „Każdy, kto ceni ludzkie życie, musi namawiać nowego premiera, aby odmówił wdrożenia tego nieludzkiego i niekonstytucyjnego prawa” – podkreśla Robinson.

 

Z kolei Liam Gibson, także zaangażowany w działalność pro life powiedział: „To, co wydarzyło się dzisiaj, jest haniebnym nadużyciem władzy przez Westminster. To oburzające, że posłowie z Anglii, Szkocji i Walii tak bardzo troszczyli się o rządy prawa, że ​​zdecydowana większość była gotowa zlekceważyć prawo ludności Irlandii Północnej do utrzymania ustawodawstwa, które od 1967 roku uratowało życie ponad 100 000 dzieci” – tłumaczy.

 

„Szybkość, z jaką ta ustawa została wprowadzona, kpiła z procesu parlamentarnego. Całkowicie brakuje jasności co do jego postanowień, a rząd odmówił czasu na właściwe rozważenie konsekwencji depenalizacji aborcji” – mówi Liam Gibson i dodaje: „Najbardziej szokujące jest to, że wszystko to zostało zrobione w imię praw człowieka. Aborcja nie jest prawem człowieka. Jest to akt śmiertelnej przemocy skierowanej na nienarodzone dziecko i nigdy nie jest uzasadniony” – podkreśla.

 

Obrońcy życia z Irlandii Północnej są zdania, że istnieją bardzo poważne wątpliwości co do konstytucyjności ustawy liberalizującej sprawę zabijania dzieci nienarodzonych.

 

 

Źródło: spuc.org.uk, LifeSiteNews.com, vaticannews.va

WMa


DATA: 2019-07-19 07:39
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

I bardzo dobrze, kolejne cywilizowane państwo dające obywatelom możliwość decydowania o sobie. Bawiąbmnie te wszystkie zakazy i nakazy wynikające z religii. Ludzie powołują się na Boga którego istnienia nikt nigdy nie udowodnił....
6 miesięcy temu / Xyz
 
A gdzie praworządność?
6 miesięcy temu / aola
 
Zaborcy tak właśnie postępują gdy naród traci swoją tożsamość.
6 miesięcy temu / DNA
 
Kara? Czemu zawsze odwolujecie się do Starego Testamentu? Lepiej przecież perswazją i dobrem odwieść kogoś od zła
6 miesięcy temu / Aha
 
Hańba... Ten piękny kraj zginie... Że względu na głupotę i okrucieństwo ludzi... A przecież, to tu w Anglii objawila Szkaplerz Karmelitanski... Patrząc jednak na hanbę króla Henryka VIII nic mnie już nie dziwi... W tym kraju...
6 miesięcy temu / Krakusik
 
Dlatego Irlandia poniesie KARĘ za swoją zdradę
6 miesięcy temu / Henoh
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.