DZIŚ JEST:   09   LIPCA   2020 r.

Św. Weroniki Giuliani
Św. Augustyna Zhao Rong
 
 
 
 

Parlament ponownie nie wybrał nowego Rzecznika Praw Dziecka. Dudzińską odrzucił Senat

Parlament ponownie nie wybrał nowego Rzecznika Praw Dziecka. Dudzińską odrzucił Senat
fot. pixabay.com/Creative Commons CC0

Parlamentarzyści po raz kolejny nie potrafili wybrać nowego Rzecznika Praw Dziecka. Pomimo tego, że posłowie zaakceptowali kandydaturę Agnieszki Dudzińskiej, zgody na jej wybór nie wyraził Senat. Kandydatkę zgłoszoną przez PiS poparł tylko jeden senator.

 

„Telenowela” dotycząca wyboru nowego Rzecznika Praw Dziecka trwa nieprzerwanie od wielu tygodni. Podczas pierwszego etapu nie udało się wybrać następcy Marka Michalaka ze względu na brak poparcia dla kandydatów zgłoszonych przez Platformę Obywatelską oraz Kukiz’15. Z kolei rekomendowana przez Prawo i Sprawiedliwość Sabina Zalewska została oskarżona o dokonanie plagiatu. W związku z tym postanowiła zrezygnować z ubiegania się o fotel Rzecznika Praw Dziecka.

 

Druga odsłona „konkursu” mająca wyłonić zwycięzcę także skończyła się niepowodzeniem. Pomimo zgłoszenia przez Prawo i Sprawiedliwość Agnieszki Dudzińskiej, w głosowaniu posłowie nie potrafili poprzeć jej wystarczającą liczbą głosów. Kandydatura przepadła, a głosowanie zostało powtórzone podczas kolejnego posiedzenia Sejmu. Wówczas obecność na sali plenarnej zdecydowanej większości posłów PiS pozwoliła na uzyskanie akceptacji Sejmu. Sytuacja jednak zmieniła się w Senacie, gdzie przedstawiciele PiS także mają większość. Podczas głosowania, Agnieszkę Dudzińską poparł zaledwie jeden senator. Kolejnych pięciu wstrzymało się od głosu. Pozostali uczestniczący w głosowaniu byli przeciwni jej kandydaturze.

 

Decyzja senatorów jest na tyle istotna, że cały proces wyłaniania nowego Rzecznika Praw Dziecka należy rozpocząć od początku. Kluby parlamentarne ponownie będą musiały wskazać swoich kandydatów, których zaakceptować powinien Sejm, a następnie Senat. Jak na razie nie wiadomo czy Agnieszka Dudzińska będzie zgłoszona przez PiS ponownie.

 

Przypomnijmy jednak, że Agnieszka Dudzińska jest doktorem nauk, związanym z Instytutem Socjologii PAN. Prezentując swoją osobę jako kandydatkę na Rzecznika Praw Dziecka mówiła, że będzie podejmowała interwencje w sprawach indywidualnych, ale również systemowych. Dudzińska podkreślała, że jest przeciwnikiem stosowania wobec dzieci kar cielesnych.

 

 

Źródło: idziemy.pl, wyborcza.pl, PCh24.pl
WMa

 


DATA: 2018-10-26 19:14
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

A kiedy rzecznik młodzieży oraz, oczywiście, rzecznik osób w wieku średnim?
ponad 1 rok temu / Jerry
 
Polacy mają dość rozdętej administracji, rzeczników tego i owego, gabinetów politycznych itp. Tysiące świetnie opłacanych nierobów udaje, że pracuje i jeszcze są otoczeni dworem podobnych pracusiów.
ponad 1 rok temu / Dobra Zmiana
 
Jestem łysy. Żądam powołania Rzecznika Łysych!!!
ponad 1 rok temu / raaf
 
Swietna kandydatka Pisu-kolezanka Zimy/lgbt
ponad 1 rok temu / gosc
 
Widać związki z lawendowym lobby chluby nie przynoszą. W Polsce. Ale to dzięki sprzeciwowi ludu, bo najpierw "dobra zmiana" w Sejmie poparła.
ponad 1 rok temu / ma
 
Najwyższy czas (nie mylić z "Najwyższy Czas!") zlikwidować Rzecznika Praw (do) Dziecka.
ponad 1 rok temu / aaa
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.