DZIŚ JEST:   05   LIPCA   2020 r.

XIV Niedziela zwykła
Św. Antoniego Marii Zaccarii
Św. Antanazego z Atos
 
 
 
 

Parlament Izraela rozwiązany. Nowe wybory w marcu 2020

Parlament Izraela rozwiązany. Nowe wybory w marcu 2020
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com

We środę o północy minął termin na utworzenie koalicji rządowej. Na skutek kolejnego fiaska w procesie powołania rządu, Kneset podjął decyzję o samorozwiązaniu. Kolejne wybory odbędą się w Izraelu w marcu 2020 roku.

 

W wyborach z 17 września zwyciężył centrolewicowy sojusz Benny'ego Gantza „Niebiesko-Biali”, zdobywając 33 mandaty. Zaraz za nimi, z 32 mandatowym wynikiem uplasował się centroprawicowy Likud Benjamina Netanjahu.

 

Prezydent Izraela Reuwen Riwlin powierzył 23 października Beni Gantzowi, byłemu szefowi sztabu generalnego izraelskiej armii i liderowi „Niebiesko-Białych” misję utworzenia gabinetu. Ten jednak nie zdołał sformować koalicyjnego rządu. Niepowodzeniem zakończyła się także podjęta przez premiera Benjamina Netanjahu próba nakłonienia swego politycznego rywala, do utworzenia rządu jedności.

 

W Izraelu po raz trzeci w tym roku zostaną rozpisane wybory - poprzednie odbyły się 8 kwietnia i 17 września. Żadne z nich nie doprowadziły do wyłonienia większości w Knesecie.

 

Źródło: rmf24.pl / rp.pl

PR


DATA: 2019-12-12 08:34
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Pieniądze żydowskie rzadzą światem, a w Izraelu nie potrafią się dogadać w sprawie utworzenia Rządu, czyż to nie absurd.
5 miesięcy temu / Janusz
 
Ok. Netanjahu znaczy to samo co Bogdan, czyli Bóg dał. Zapamiętałem to z wykładu, ale może chodziło o proroctwo na jego temat. Tak czy tak nie znalazłem złego słowa o Polakach wypowiedzianych przez Benjamina. A i obecnie nawet na izraelskich forach Polacy wygrywają walkę o historię. Na kompensacja nie mają nadziei.
6 miesięcy temu / Second
 
@ Second Bez przesady, Netanjahu znaczy tyle co polski Bogdan.
6 miesięcy temu / Ryś
 
Jak już piszecie o Izraelu to warto wspomnieć o ważniejszej sprawie - czyli haraczu jakiego od Polski i Polaków domaga się Przedsiebiorstwo Holocaust. W dzisiejszym obszernym artykule pt. Poland?s toxic property restitution debate fueling antisemitism - analysis Jerusalem Post przy pomocy swoich ludzi z Warszawy atakuje Polskę, a szczególnie Konfederację...sprawa haraczu wraca i dzięki Konfederacji nie uda jej się zamieść pod dywan.
6 miesięcy temu / Tytus
 
"Pana"? "uważajcie"? Co masz na myśli? Grozisz nam proroctwami antychrysta?
6 miesięcy temu / @Second
 
Jest to niewątpliwie cios dla polskiego parlamentaryzmu,a może szansa by wszyscy podali prawdziwe nazwiska co na to Skwortz
6 miesięcy temu / adam
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.