16 stycznia 2020

Parlament Europejski przyjął rezolucję krytykującą Polskę za rzekome „łamanie praworządności”

(Europosłowie Koalicji Europejskiej, fot. Aleksiej Witwicki/FORUM)

Europarlamentarzyści przyjęli rezolucję, w której skrytykowali Polskę i Węgry za rzekome „łamanie praworządności”. Wśród polityków, którzy zagłosowali za przyjęciem uderzającej w nasz kraj rezolucji znalazło się 20 parlamentarzystów z Polski, reprezentujących Koalicję Europejską oraz Wiosnę Roberta Biedronia.

 

„Parlament Europejski z niepokojem zauważa, że sprawozdania oświadczenia Komisji i organów międzynarodowych, takich jak ONZ, OBWE i Rada Europy, wskazują, że sytuacja – zarówno w Polsce, jak i na Węgrzech – pogorszyła się od momentu uruchomienia art. 7 ust. 1” – czytamy w rezolucji uchwalonej przeciwko Polsce oraz Węgrom. Europosłowie poparli również specjalną poprawkę, która wiąże dostęp do funduszy unijnych z przestrzeganiem praworządności.

Wesprzyj nas już teraz!

 

Rezolucja przeciwko Polski i Węgrom została przegłosowana 446 głosami parlamentarzystów większości krajów Unii Europejskiej. Przeciwko „potępieniu” Polski i Węgier za procedowanie zmian w wewnętrznych systemach prawnych głosowało 178 europarlamentarzystów. Na sali plenarnej było także 41 europosłów, którzy wstrzymali się od głosu przeciwko. W głosowaniu Parlament Europejski zaapelował do Komisji Europejskiej o możliwość skorzystania ze stosownych narzędzi, aby wyeliminować wszelkie ryzyka naruszania tzw. „wartości unijnych”.

 

Wicerzecznik Prawa i Sprawiedliwości Radosław Fogiel opublikował na Twitterze dokument zawierający listę wszystkich głosujących za przyjęciem rezolucji potępiającej rządy w Warszawie oraz Budapeszcie. Wśród parlamentarzystów głosujących przeciwko Polsce i Węgrom było aż 20 reprezentantów naszego kraju, wybranych z list Koalicji Europejskiej oraz Wiosny Roberta Biedronia.

 

Wśród europosłów potępiających Polskę byli m.in. Bartosz Arłukowicz, Tomasz Frankowski, Andrzej Halicki, Danuta Hubner, Adam Jarubas, Jarosław Kalinowski, a także była premier Ewa Kopacz, Janusz Lewandowski, Radosław Sikorski, Robert Biedroń, Sylwia Spurek oraz Leszek Miller. Wszyscy reprezentują partie opozycyjne wobec rządzącego Prawa i Sprawiedliwości.

 

Warto dodać, że europosłowie reprezentujący Polskie Stronnictwo Ludowe poparli rezolucję przeciwko Polsce, ale nie zgodzili się na powiązanie przydzielania funduszy unijnych z tzw. „przestrzeganiem praworządności”. Natomiast Bogusław Liberadzki i Marek Balt z SLD zdecydowali się nie wziąć udziału w tym drugim głosowaniu.

 

 

Źródło: wp.pl, dorzeczy.pl, Twitter

WMa

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez

Cel na 2024 rok

Skutecznie demaskujemy liberalną i antychrześcijańską hipokryzję. Wspieraj naszą misję!

mamy: 133 413 zł cel: 300 000 zł
44%
wybierz kwotę:
Wspieram