DZIŚ JEST:   29   LISTOPADA   2020 r.

I Niedziela Adwentu
Św. Franciszka Antoniego Fasaniego
Św. Saturnina, biskupa
 
 
 
 

"Jeden z Nas"

Parlament Europejski powiadomiony o sukcesie obrońców życia

Parlament Europejski powiadomiony o sukcesie obrońców życia

W Parlamencie Europejskim w Brukseli odbyła się konferencja, na której oficjalnie powiadomiono o sukcesie europejskiej inicjatywy obywatelskiej „Jeden z Nas” – informuje Radio Maryja. Od momentu wejścia w życie traktatu z Lizbony „Jeden z Nas” to druga z Europejskich Inicjatyw Obywatelskich, którą wsparło milion obywateli. W związku z tym międzynarodowa opinia publiczna powinna jeszcze bardziej naświetlać sprawę obowiązku poszanowania życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci.

Choć największa akcja w obronie życia, zebrała już wymagany przez UE milion podpisów, istnieją obawy, że Komisja Europejska nie zajmie się wnioskiem ustawodawczym. Włoski eurodeputowany Carlo Casini na pytanie jak jego zdaniem zareaguje Parlament Europejski, jeśli miałby podjąć decyzję w sprawie możliwego wniosku Komisji Europejskiej w sprawie „Jeden z Nas” odpowiada: – Nie jestem prorokiem. Celem tej inicjatywy jest nie tylko doprowadzenie do przyjęcia europejskiego prawa, które zakazuje destrukcyjnych eksperymentów na ludzkich embrionach. Są też inne cele, które już zaczęliśmy osiągać. Np. budzić sumienia ludzi, ratować życie ludzkie. Robimy to, by dodać odwagi kobietom, które mają problemy w czasie ciąży, ale wiedzą, że noszą w sobie dziecko. Gdy jednak kobiety nie myślą w ten sposób, łatwiej jest wtedy poddać się aborcji. Kiedy ludzie wołają, że to człowiek, że jest on częścią Ciebie, to wołanie daje im odwagę i jestem pewien, że w rezultacie ratuje się ludzkie życie. To jest bardzo ważne – mówi Casini.

Z kolei europoseł prof. Mirosław Piotrowski obawia się, że jeśli Komisja Europejska wystąpi do Parlamentu Europejskiego z wnioskiem w sprawie „One of Us”, to przewaga przeciwników życia jest tak duża, że efekt będzie mizerny. – Jednak moim zdaniem krok ten jest niezbędny, potrzebny i konieczny. Kropla drąży skałę, a ta kropla to w tej chwili 1 milion ludzi. Osobiście zawsze głosuję za życiem, ale niestety jestem w mniejszości – mówi.

Źródło:radiomaryja.pl
pam


DATA: 2013-09-20 17:22
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Problem w tym że wycina się poszczególne zdania papieża z kontekstu.
ponad 7 lat temu / cynik
 
Według Franciszka ta akcja to obsesyjne zajmowanie się aborcją. Kto by się spodziewał, że najmocniejszy cios otrzymają obrońcy życia od papieża. Teraz każdy palikot będzie przywoływał słowa papieża.
ponad 7 lat temu / asia
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.