22 grudnia 2016

Parlament Europejski: eko-ideologia w natarciu. Za te pomysły zapłacimy wszyscy!

(fot.REUTERS/Pawel Kopczynski/Files)

Jeśli Parlament Europejski przyjmie nowe projekty w sprawie ograniczenia emisji gazów cieplarnianych do roku 2030 – do czego kraje europejskie zobowiązuje porozumienie klimatyczne z ubiegłego roku – czekają nas bardzo wysokie podatki i różne dodatkowe opłaty.

 

Ekolodzy kują żelazo póki gorące, by sprawy rzekomego globalnego ocieplenia – tak jak w latach 80. XX wieku – nie zeszły wśród polityków na dalszy plan. Dlatego przedstawiają różne analizy, strasząc katastrofami i wymieraniem ludzkości.

Wesprzyj nas już teraz!

 

Niemiecki Öko-Institut straszy UE, że jeśli nie ograniczy emisji gazów aż o 94 proc. do 2050 r., to doprowadzi do wzrostu temperatury planety o 2 stopnie C. W rezultacie mają pojawić się problemy z dostępem do wody i innych podstawowych produktów, a także kłopoty z infrastrukturą. Ludzie będą masowo wymierać – piszą „eksperci” niemieckiego instytutu.

                                                          

Promotorzy teorii globalnego ocieplenia uważają, że głównym winowajcą „ocieplenia” jest transport drogowy. W ubiegłym tygodniu Europejska Agencja Środowiska opublikowała dane, w których stwierdziła, że 96,34 proc. paliw w sektorze transportowym UE opiera się na zanieczyszczonych paliwach kopalnych. Komisja Europejska zaś podała, że transport drogowy stanowił ponad 70 proc. emisji wszystkich gazów cieplarnianych w 2014 roku.

 

Eurokraci pracują obecnie nad dwoma aktami prawnymi, które mają umożliwić wywiązanie się z umowy klimatycznej podpisanej w Paryżu w grudniu ubiegłego roku. Chodzi o rozporządzenia ETS i ESR.

 

Pierwsze dotyczy ograniczenia emisji dwutlenku węgla przez transport, budownictwo, rolnictwo i ciepłownie o 30 proc. do roku 2030 i jest właśnie poddawane nowelizacji w Parlamencie Europejskim oraz Komisji Europejskiej. Drugie rozporządzenie dotyczy ograniczenia emisji gazów przez sektory spoza ETS.

 

KE rozważa rozwiązania, które mają znacznie ograniczyć szkodliwość transportu drogowego. Emisja gazów cieplarnianych z innych sektorów na ogół – wedle KE – spada. Emisja z transportu systematycznie rośnie.

 

Eurokraci w szczególności chcą ograniczyć emisję dwutlenku węgla przez ciężarówki, autobusy i autokary, które emitują więcej gazów cieplarnianych z powodu nasilenia w ostatnich latach handlu za pośrednictwem ruchu drogowego.

 

W maju 2014 roku Komisja Europejska przedstawiła strategię na rzecz ograniczenia emisji gazów przez ciężkie pojazdy HDV w nadchodzących latach. Była to pierwsza inicjatywa UE dotycząca emisji gazów z samochodów ciężarowych, autobusów i autokarów. W lipcu 2015 r. przedstawiono projekt, który zakładał wprowadzenie obowiązku ewidencjowania i monitorowania emisji dwutlenku węgla przez pojazdy HDV.

 

Ekolodzy wywierają presję na KE, a ta na producentów, by obniżyli emisję dwutlenku węgla przez samochody ciężarowe, autobusy i autokary. Eurokraci wpływają także na rządy państw członkowskich, oczekując od nich większego zaangażowania w realizację celów porozumienia paryskiego. W rezultacie za wszystkie zmiany będą musieli zapłacić podatnicy. Rządy niektórych państw postulują także wprowadzenie wysokiego podatku węglowego. Pozyskane z niego środki miałyby służyć na sfinansowanie kosztownych i niezwykle ryzykownych inwestycji w tzw. odnawialne źródła energii, by pobudzić gospodarkę.

 

 

Źródło: euractiv.com

AS

 

 

Zobacz także:

 

Polonia Christiana nr 8. Kiedy państwo staje się złodziejem?

 

Polonia Christiana nr 8. Kiedy państwo staje się złodziejem?

  

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez

Cel na 2024 rok

Skutecznie demaskujemy liberalną i antychrześcijańską hipokryzję. Wspieraj naszą misję!

mamy: 104 290 zł cel: 300 000 zł
35%
wybierz kwotę:
Wspieram