DZIŚ JEST:   14   LIPCA   2020 r.

Św. Kamila de Lellis
Bł. Hroznaty, męczennika
 
 
 
 

Parlament Europejski: eko-ideologia w natarciu. Za te pomysły zapłacimy wszyscy!

Parlament Europejski: eko-ideologia w natarciu. Za te pomysły zapłacimy wszyscy!
fot.REUTERS/Pawel Kopczynski/Files

Jeśli Parlament Europejski przyjmie nowe projekty w sprawie ograniczenia emisji gazów cieplarnianych do roku 2030 – do czego kraje europejskie zobowiązuje porozumienie klimatyczne z ubiegłego roku – czekają nas bardzo wysokie podatki i różne dodatkowe opłaty.

 

Ekolodzy kują żelazo póki gorące, by sprawy rzekomego globalnego ocieplenia – tak jak w latach 80. XX wieku – nie zeszły wśród polityków na dalszy plan. Dlatego przedstawiają różne analizy, strasząc katastrofami i wymieraniem ludzkości.

 

Niemiecki Öko-Institut straszy UE, że jeśli nie ograniczy emisji gazów aż o 94 proc. do 2050 r., to doprowadzi do wzrostu temperatury planety o 2 stopnie C. W rezultacie mają pojawić się problemy z dostępem do wody i innych podstawowych produktów, a także kłopoty z infrastrukturą. Ludzie będą masowo wymierać – piszą „eksperci” niemieckiego instytutu.

                                                          

Promotorzy teorii globalnego ocieplenia uważają, że głównym winowajcą „ocieplenia” jest transport drogowy. W ubiegłym tygodniu Europejska Agencja Środowiska opublikowała dane, w których stwierdziła, że 96,34 proc. paliw w sektorze transportowym UE opiera się na zanieczyszczonych paliwach kopalnych. Komisja Europejska zaś podała, że transport drogowy stanowił ponad 70 proc. emisji wszystkich gazów cieplarnianych w 2014 roku.

 

Eurokraci pracują obecnie nad dwoma aktami prawnymi, które mają umożliwić wywiązanie się z umowy klimatycznej podpisanej w Paryżu w grudniu ubiegłego roku. Chodzi o rozporządzenia ETS i ESR.

 

Pierwsze dotyczy ograniczenia emisji dwutlenku węgla przez transport, budownictwo, rolnictwo i ciepłownie o 30 proc. do roku 2030 i jest właśnie poddawane nowelizacji w Parlamencie Europejskim oraz Komisji Europejskiej. Drugie rozporządzenie dotyczy ograniczenia emisji gazów przez sektory spoza ETS.

 

KE rozważa rozwiązania, które mają znacznie ograniczyć szkodliwość transportu drogowego. Emisja gazów cieplarnianych z innych sektorów na ogół – wedle KE – spada. Emisja z transportu systematycznie rośnie.

 

Eurokraci w szczególności chcą ograniczyć emisję dwutlenku węgla przez ciężarówki, autobusy i autokary, które emitują więcej gazów cieplarnianych z powodu nasilenia w ostatnich latach handlu za pośrednictwem ruchu drogowego.

 

W maju 2014 roku Komisja Europejska przedstawiła strategię na rzecz ograniczenia emisji gazów przez ciężkie pojazdy HDV w nadchodzących latach. Była to pierwsza inicjatywa UE dotycząca emisji gazów z samochodów ciężarowych, autobusów i autokarów. W lipcu 2015 r. przedstawiono projekt, który zakładał wprowadzenie obowiązku ewidencjowania i monitorowania emisji dwutlenku węgla przez pojazdy HDV.

 

Ekolodzy wywierają presję na KE, a ta na producentów, by obniżyli emisję dwutlenku węgla przez samochody ciężarowe, autobusy i autokary. Eurokraci wpływają także na rządy państw członkowskich, oczekując od nich większego zaangażowania w realizację celów porozumienia paryskiego. W rezultacie za wszystkie zmiany będą musieli zapłacić podatnicy. Rządy niektórych państw postulują także wprowadzenie wysokiego podatku węglowego. Pozyskane z niego środki miałyby służyć na sfinansowanie kosztownych i niezwykle ryzykownych inwestycji w tzw. odnawialne źródła energii, by pobudzić gospodarkę.

 

 

Źródło: euractiv.com

AS

 

 

Zobacz także:

 

Polonia Christiana nr 8. Kiedy państwo staje się złodziejem?

 

Polonia Christiana nr 8. Kiedy państwo staje się złodziejem?

  


DATA: 2018-07-24 11:08
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Stommer Spałeś na lekcjach Biologii i Chemii.To logiczne Że stosownie chemii prowadzi do chorób takich jak np Rak otyłość powodowana żywnością genetycznie modyfikowaną.Globalne ocieplenie to jedne wielkie kłamstwo zmiany klimatyczne były zawsze Epoka lodowcowa była była.To tylko eko-faszyści wyciągają swoje łapska po kasę za kłamstwo globalnego ocieplenia.CO2 jest gazem występującym w przyrodzie wykorzystywany przez rośliny do asymilacji.Na kominy fabryk można założyć filtry będzie taniej.W okresie gdy nie była wszechobecna chemia ludzie mniej chorowali.
ponad 3 lata temu / Tomasz
 
@Tomasz: i co? Chorują częściej tam, gdzie jest skażenie chemiczne czy tam, gdzie jest bardziej zanieczyszczone powietrze? Podaj może badania, na podstawie których wyciągnąłeś taki wniosek.
ponad 3 lata temu / Stormer
 
Stommer jesteś brunatno-eko faszystą.Ludzie obecnie chorują od chemii alergie powodujące astmę rak w większości przypadków spowodowany jest związkami chemicznymi.Kiedyś jak nie było chemii ludzie byli zdrowsi.Zmiany klimatyczne były zawsze była epoka lodowcowa była."Globalne ocieplenie to wielkie kłamstwo.CO 2 występuje jako naturalny składnik przyrody.
ponad 3 lata temu / Tomasz
 
@Tonasz: powiedz to w oczy rodzinom ok. 50 tys. Polaków, którzy umierają na choroby spowodowane zanieczyszczeniem powietrza albo rodzicom dzieci chorych na przewlekłe schorzenia dróg oddechowych.
ponad 3 lata temu / Stormer
 
Stomer nie pisz bredni,zanieczyszczenia to jest wielkie kłamstwo Ero-kołchozu i Eko-faszystów
ponad 3 lata temu / Tonasz
 
@Tomasz: zanieczyszczenia pyłowe, metale ciężkie i benzopiren też są potrzebne roślinom do asymilacji?
ponad 3 lata temu / Stormer
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.