DZIŚ JEST:   28   MARCA   2020 r.

Św. Guntrama, króla
Św. Sykstusa III, papieża
 
 
 
 

Parafia skażona homoherezją. Czy ksiądz wierzy, że istnieją trzy płcie?

Parafia skażona homoherezją. Czy ksiądz wierzy, że istnieją trzy płcie?
fot.Brian Branch Price/FORUM

Katolicka parafia w amerykańskiej Kalifornii poprosiła rodziców, zapisujących dzieci na katechezę, by wybrali jedną z… trzech płci. Jak to możliwe?

 

Sprawę nagłośnił LifeSiteNews. Chodzi parafię Dobrego Pasterza, w diecezji Fresno w Kalifornii. W internetowym formularzu zapisu dziecka na katechezę, w okienku „płeć” rodzice mogą wybrać trzy opcje: „mężczyzna”, „kobieta” oraz „neutralny płciowo”.

 

Sprawa oburzyła jednego z rodziców, który postanowił skontaktować się w tej sprawie z parafią. – Nie mogłem w to uwierzyć, ale kiedy zobaczyłem formularz zadzwoniłem do dyrektor katechetycznej – relacjonuje Salvator Monzon. – Usłyszałem od niej, że nic nie może zrobić i że tak musi zostać. Tłumaczyłem, że to stoi w sprzeczności z nauczaniem Kościoła, ale nic do niej nie trafiało – opisuje sytuację mężczyzna.

 

Wokół sprawy wszyscy nabrali wody w usta. Dziennikarka LifeSiteNews usiłowała skontaktować się z parafią – bezskutecznie. Nie udało jej się także dotrzeć do miejscowego biskupa Josepha Brennana. Jego sekretarka powiedziała dziennikarce, że hierarcha ma… wolny dzień.

 

Według raportu Church Militant w październiku 2018 roku na terenie diecezji, na której znajduje się parafia Dobrego Pasterza, zamierzano zorganizować warsztaty pod hasłem „Jak stać się parafią otwartą na LGBT”. Ostatecznie wydarzenie odwołano, ale jego organizator nadal pozostaje w kręgach związanych z diecezją.

 

Poprzednim biskupem diecezji był bp Armando Ochoa. Przeszedł na emeryturę w marcu ubiegłego roku. Wcześniej był biskupem w El Paso, w Teksasie. Tam dyscyplinował jednego z kapłanów za sprzeciw wobec homomałżeństw. Hierarcha tłumaczył to tym, że niedopuszczalna jest interwencja księdza w proces polityczny.

 

 

Źródło: LifeSiteNews

ged


DATA: 2019-08-25 19:55
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

A jak ktoś jest obojnakiem i dobrze mu z tym?
7 miesięcy temu / Ubu
 
@|Karol :D koń w pidżamce to zebra pewnikiem:D koń to koń, a osioł to osioł.
7 miesięcy temu / szpulas11
 
Wystraszyłem się, że to w Polsce. Tytuł nie był oczywisty. Dzięki Bogu nie. A to, że w Kalifornii, to nie dziwi. Jakie parafie taki stan. To, że Stan Kalifornia jest w totalnym moralnym upadku tylko świadczy jak bardzo kaligornijski Kościół jest w upadku.
7 miesięcy temu / Grzegorz
 
Każdy kto popiera homofaszyzm lgbtq oraz jego tęczowe bojówki, staje jawnie i dobrowolnie po stronie diabła!!! A tam tylko płacz i zgrzytanie zębów i ZERO miłosierdzia i sprawiedliwości!!!
7 miesięcy temu / Król Artur
 
To katastrofa !!! Jeżeli osoba duchowna daje przyzwolenie , to brak słów. To coś się pomieszało w głowie.
7 miesięcy temu / elwe
 
Dramatyczna sytuacja, skoro już nawet katolickie parafie wchodzą w gender idiotyzmy. Miejmy nadzieję, że to incydent, a nie zwiastun nowych zmian.
7 miesięcy temu / Michu.
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.