DZIŚ JEST:   30   MARCA   2020 r.

Św. Jana Klimaka
Św. Leonarda Murialdo
 
 
 
 

Parada św. Patryka w Nowym Jorku bez ruchów pro life, ale za to z homoseksualistami

Parada św. Patryka w Nowym Jorku bez ruchów pro life, ale za to z homoseksualistami
© Sonia Moskowitz/Globe Photos via ZUMA Wire / FORUM

W Nowym Jorku odbyła się doroczna parada z okazji święta św. Patryka. Wśród uczestniczących w pochodzie można było zobaczyć organizacje zrzeszające sodomitów maszerujących pod swoimi banderami. Organizatorzy jednak zabronili grupom pro life uczestniczenia ze swoimi transparentami.

 

Dwie organizacje homoseksualistów otrzymały pozwolenie na uczestnictwo w marszu z okazji święta św. Patryka, a grupy profile nie? Cała ta sprawa jest dziwna – powiedział William Donohue, przewodniczący Katolickiej Ligii dla Praw Religijnych i Obywatelskich. Jak dodał, organizatorzy w zeszłym roku najpierw wyrazili zgodę na obecność organizacji pro life, jednak w czasie przemarszu zostali oni usunięci. I dodał, że wówczas uczestniczyła w imprezie jedna organizacja osób homoseksualnych. W tym roku dołączyła druga, Lawendowa i Zielona Liga, której lider, Brendan Fay, otwarcie występował przeciwko nauczaniu Kościoła.

 

Elizabeth Rex, prezes Children First Foundation z Nowego Jorku, która promuje adopcje, poinformowała, że jej podanie o możliwość uczestnictwa w tegorocznym marszu zostało odrzucone. – Nigdy więcej nie będę chciała uczestniczyć w tym marsu, ponieważ obawiam się, że organizatorzy mogą wykorzystać naszą obecność i pozwolić razem z nami maszerować grupom proaborcyjnym. To jest koniec parady na dzień św. Patryka w takim kształcie w jakim była do tej pory – powiedziała.

 

Z kolei Dawn Eskew założyciel Personhood Education New York, budującej cywilizację życia, twierdzi że organizatorzy marszu w ogóle nie odpowiadali na jego telefony i emaile z pytaniami o możliwość uczestnictwa w paradzie. Eskew powiedziała, że jej znajomi uważali, że jej organizacja ma zbyt polityczny kontekst, ale jak sama stwierdziła, organizacje homoseksualne też nie są apolityczne.

 

Przewodniczący komitetu organizacyjnego, John Lahey publicznie złożył obietnicę, że organizacje pro life będą mogły uczestniczyć w paradzie. Jednak już rzecznik prasowy parady stwierdził, że żadne organizacje pro life nie będą mogły w niej uczestniczyć. – Chcę, żeby parada skupiła się na gestach dobrej woli wobec społeczności homoseksualnej – stwierdził.

 

Do sprawy odniósł się ordynariusz Nowego Jorku kardynał Timothy Dolan. „To nie jest tylko parada Irlandczyków. Maszerujemy, aby oddać cześć św. Patrykowi. Dla tego tak wielu stoi na straży i odpiera ataki mające osłabić katolickie początki parady” – napisał kard. Dolan na swoim blogu. „Nikt nie może obchodzić dnia św. Patryka bez świętowania etnicznego i religijnego dziedzictwa” – dodał.  ,,Byłoby to smutne gdyby siły sekularyzmu mogłyby zrobić to czego wieki opresyjnego prawa nie zdołały uczynić: wymazać wiarę irlandzkiej tożsamości” – napisał kardynał.

 

 

Źródło: ncregister.com

MR


DATA: 2016-03-18 13:54
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Irlandia poszła do diabła? Co na to św Patryk?
ponad 4 lata temu / gad
 
TO ZNACZY NA SMIETNIK HISTORII MUSI WROCIC
ponad 4 lata temu / LONGINUS PODBIPIETA
 
TO SIE MUSI WRESZCIE SKONCZYC.TA POLITPOPRAWNA HOLOTA MUSI WROCIC TAM GDZIE JEJ MIEJSCE
ponad 4 lata temu / LONGINUS PODBIPIERTA
 
To nie dzień świętego Patryka, ale festyn Leperchauna(czyt. leperkona) małego mitycznego skrzata i związaną z nim kasą. Tak już jest od dekad.
ponad 4 lata temu / Krzysiek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.