DZIŚ JEST:   27   MAJA   2020 r.

Św. Augustyna z Canterbury
Św. Fryderyka, biskupa
 
 
 
 

Parada równości w Elblągu nielegalna? Fundacja Pro Prawo do Życia wylicza kolejne uchybienia

Parada równości w Elblągu nielegalna? Fundacja Pro Prawo do Życia wylicza kolejne uchybienia
Zdjęcie ilustracyjne, Fot. Andrzej Hulimka/ Forum

„Parada równości organizowana przez aktywistów LGBT w Elblągu została zgłoszona nieprawidłowo i niezgodnie z ustawą Prawo o zgromadzeniach, w związku z czym jest nielegalna” – informuje Fundacja Pro-prawo do życia. Skutków tej sytuacji obawiają się mieszkańcy miasta.

 

W niedzielę 29 września przez Elbląg ma przejść „I Elbląski Marsz Równości”, organizowany przez aktywistów LGBT. Jednocześnie, mieszkańcy miasta wspierani przez wolontariuszy Fundacji Pro-prawo do życia, zamierzają zorganizować publiczną modlitwę różańcową w intencji przebłagalnej za publiczną promocję homoseksualizmu i profanacje, jakich dopuszczają się organizacje LGBT. Oba wydarzenia przypadają na ten sam dzień, jednak do przemarszu środowisk homoseksualnych może nie dojść.

 

Aktywiści LGBT złożyli swoje zawiadomienie o zamiarze organizacji przemarszu w sposób nieprawidłowy i niezgodny z ustawą Prawo o zgromadzeniach, a konkretnie zrobili to po prostu za wcześnie, w związku z czym ich parada jest nielegalna i zakłóca zgłoszoną w sposób poprawny inicjatywę modlitewną – mówi Marek Wąsowski, koordynujący działania Fundacji Pro-prawo do życia w Elblągu.

 

Działacze Fundacji obawiają się, że w niedzielę 29 września może dojść do prowokacji ze strony aktywistów LGBT, którzy zamierzają zakończyć swój przemarsz przed elbląską katedrą, nieopodal siedziby kurii diecezjalnej.

 

Miesiąc temu całą Polskę zszokowały wydarzenia z Poznania, gdzie w trakcie imprezy zorganizowanej przez aktywistów LGBT symulowano poderżnięcie gardła arcybiskupowi Markowi Jędraszewskiemu. Czy ktoś może zagwarantować, że do tego typu ekscesów nie dojdzie w Elblągu? – zastanawia się Wąsowski.

 

Media niemal co tydzień donoszą o kolejnych prowokacjach, do których dochodzi publicznie na tego typu marszach i paradach w innych miastach Polski – mówi Marek Wąsowski. – Profanacja symboli religijnych, przede wszystkim Najświętszego Sakramentu, bezczeszczenie wizerunków Matki Bożej oraz liczne słowa i gesty nienawiści skierowane w stosunku do katolików – to wszystko obserwujemy na tak zwanych paradach „równości”. Co więcej, na profilach działaczy LGBT w internecie aż roi się od rozmaitych bluźnierstw. Gdzie tu tolerancja, o którą rzekomo walczą te środowiska? – pyta Wąsowski.

 

Istnieje również realna obawa o fizyczne bezpieczeństwo mieszkańców miasta, w związku z przejściem „marszu równości”. Niepokój potęguje fakt, że w obecnym kształcie zgromadzenie jest nielegalne.

 

W innych miastach „parady równości” regularnie przyciągają chuliganów i pseudokibiców. Bójki, rozboje i zatrzymania to niemal stałe zjawisko związane z przemarszami LGBT. W związku z „marszami równości” dochodziło w innych miastach do napaści na funkcjonariuszy policji, walk na kamienie i petardy oraz innych rodzajów agresji. Czy elbląskie służby poradzą sobie z zapewnieniem bezpieczeństwa mieszkańcom, jeśli po raz kolejny dojdzie do tego typu incydentów i prowokacji? – pyta Marek Wąsowski?

 

Jednak najgorszym problemem, zdaniem Fundacji Pro-prawo do życia, jest promocja przez aktywistów LGBT homoseksualizmu oraz rozwiązłości seksualnej wśród mieszkańców Elbląga.

 

Marsz równości to jedynie przykrywka. Aktywiści LGBT dążą do tego, aby oswoić mieszkańców Elbląga, a szczególnie dzieci i młodzież, z homoseksualizmem i innymi perwersjami seksualnymi. Tak jak w całej Polsce przygotowują w ten sposób grunt m.in. pod przeforsowanie edukacji seksualnej w szkołach – mówi Mariusz Dzierżawski, członek zarządu Fundacji.

 

Nieopodal Elbląga, w Gdańsku, aktywiści LGBT wprowadzili do szkół niezwykle radykalny program edukacji seksualnej, który wywołuje liczne protesty rodziców. W ramach zajęć uczniowie zachęcani są do regularnej masturbacji, a także są oswajani z seksem analnym i oralnym. Podczas edukacji seksualnej kwestionuje się także ich tożsamość płciową. Są to działania o charakterze pedofilskim, na które nie ma naszej zgody. Obawiam się, że jak tylko aktywiści LGBT umocnią swoje siły w Elblągu, będą próbowali forsować to samo w tutejszych szkołach – dodaje M. Dzierżawski.

 

W odpowiedzi na marsz LGBT Fundacja Pro-prawo do życia organizuje w niedzielę 29 września publiczną modlitwę różańcową w intencji przebłagalnej za promocję homoseksualizmu i profanacje, jakich dopuszczają się organizacje LGBT. Będzie to jednocześnie pokojowy protest przeciwko tego typu działaniom w Elblągu, połączony z akcją informacyjną. W ramach tej ostatniej zainteresowani otrzymają od wolontariuszy Fundacji poradnik, z którego można dowiedzieć się jak ochronić swoje dziecko przed „edukatorami” seksualnymi i aktywistami LGBT.

 

Szczegóły tego wydarzenia (konkretne miejsce i godzina) zostaną już wkrótce podane do wiadomości publicznej. Fundacja zaprasza wszystkich elblążan do udziału w modlitwie.

 

Źródło: Fundacja Pro – Prawo do Życia

TK


DATA: 2019-09-17 13:46
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nikt się nie czepia "dezorientantów" o to co robią w czterech ścianach? Natomiast parady, przemarsze, manifestacje służą pokazaniu swojej siły, liczby, policzeniu się, być może w swojej partii politycznej o wdzięcznej nazwie, celem przejęcia władzy nad "bydełkiem rozrodowym", które ma dostarczać dzieci do formowania własnych szeregów? Na zajętych terenach wschodnich bolszewicy zabierali sieroty do domów dziecka, aby je indoktrynować na własną modłę, a raczej "bezmodleństwo"?
8 miesięcy temu / kasandra
 
Ta fundacja i to co wyprawiają to kpina. Wniosek im wcześniej złoży się wniosek to tym lepiej, bo jest więcej czasu na przygotowanie np. na projekt tymczasowej organizacji ruchu. Ze strony fundacji nie padają żadne konkrety co ma być nie tak, a że inicjatywa im się nie podoba to podnoszą larum jak to wszystko niezgodne z naszym widzimisię jest nielegalne. Żyjemy w wolnym kraju i każdy ma prawo do zgromadzeń - katolicy i ale też homoseksualiści. Demokracja ma wady i zalety, ale jeszcze nic lepszego nie wymyślono.
8 miesięcy temu / Aha
 
@Mirek: Kiedy nie wiesz kto jest sprawcą, zobacz kto na tym korzysta. Korzysta najbardziej PiS. I ma oficjalne poparcie USraela.
8 miesięcy temu / weto
 
Brawo. Dlaczego Państwo toleruje zboczenie? Całą tą bandę zboczeńców ze znaczkami lgbt, należy po prostu leczyć. Za chwilę będą mówić, że pedofile zoofile i inni też są ok i mają swoje prawa
8 miesięcy temu / Mariusz
 
Dlaczego obce rządy , głównie rząd Stanów Zjednoczonych , moga bezkarnie ingerować w nasze wewnetrzne sprawy i niszczyć ład społeczny? Gdzie jest nasz rząd ? Dlaczego obca agentura finansowana z przez wrogie nam państwa działa bez najmniejszej przeszkody?Przez 4 lata PO dostająca rocznie ok 40 milionów z budżetu państwa polskiego była w stanie przy zaangażowaniu wszystkich swoich sił dwa razy zorganizować kilkutysięczne manifestacje przeciwko PIS-owi . Kampania propagująca homoseksualizm w Polsce kierowana przez rząd Stanów Zjednoczonych jest drogą imprezą. W Polsce całkiem nieduże przepływy finansowe są kontrolowane przez słuzby państwowe ,więc wiedza o finansowaniu z zagranicy "tęczowej zarazy" jest w dyzpozycji warszawskiego rządu. Dlaczego PIS tej wiedzy nie ujawnia . To byłoby najprostszym sposobem skończenia z "tęczową zarazą" i udowodnieniem prawdziwości słów Jarosława Kaczyńskiego , gdy mówi o obronie normalności.
8 miesięcy temu / Mirek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.