DZIŚ JEST:   04   LIPCA   2020 r.

Pierwsza Sobota
Św. Elżbiety Portugalskiej
Bł. Piotra Frassatiego
 
 
 
 

Para prezydencka w Meksyku. Tym razem polityka nie jest głównym celem podróży

Para prezydencka w Meksyku. Tym razem polityka nie jest głównym celem podróży
Zdjęcie ilustracyjne, Fot Bartosz Frydrych / FORUM

W niedzielę rozpoczęła się wizyta polskiej pary prezydenckiej w Meksyku. Andrzej Duda wraz z małżonką spotkają się z prezydentem Meksyku, a także wezmą udział w polsko-meksykańskim forum gospodarczym oraz uroczystej sesji Senatu.

 

To jednak nie spotkania o charakterze politycznym stanowią cel wizyty Andrzeja Dudy w Meksyku. Jak podaje portal gazetaprawna.pl „prezydent z małżonką biorą udział w uroczystości z okazji Święta Bożego Miłosierdzia w sanktuarium prowadzonym przez polskich księży”. Przed rozpoczęciem ceremonii para prezydencka spotkała się z biskupami i pallotynami posługującymi w Sanktuarium.

 

Podczas spotkania pallotyni przekazali prezydentowi obraz Jezusa Miłosiernego wykonany przez więźniów z Puebli. Z kolei ks. Bartłomiej Pałys, rektor Sanktuarium Miłosierdzia Bożego opowiedział o historii polskich księży i braci ze Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego w Meksyku.

 

– Pallotyni przyjechali tu z Polski w 1997 roku, czyli dwa lata przed oficjalnym zatwierdzeniem przez papieża Jana Pawła II Święta Bożego Miłosierdzia – opowiadał ks. Pałys. – Każdy kościół w Meksyku, przynajmniej tutaj w okolicy, ma obraz Jezusa Miłosiernego. W wielu parafiach to święto jest obchodzone. Centrum międzynarodowe Bożego Miłosierdzia jest w Puebli – dodał.

 

W poniedziałek, czasu polskiego para prezydencka spotka się z Polonią w mieście Meksyk. Wieczorem zaś odwiedzi Bazylikę Matki Boskiej z Guadalupe, a następnie złoży kwiaty pod pomnikiem św. Jana Pawła II.

 

Wraz z prezydentem do Meksyku przybyła spora grupa polskich przedsiębiorców oraz przedstawicieli ministerstw. Mają oni podpisać szereg umów, m.in. o wspieraniu wzajemnych inwestycji czy wzajemnym kredytowaniu.

 


Źródło: gazeraprawna.pl

TK
 


DATA: 2017-04-24 08:35
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

"Dyplomacja ikonowa", jak to nazywa S. Michalkiewicz. Pitu, pitu, wymieniamy się obrazkami, a tak na prawdę, to się nam nie mówi, jakie grube interesy są załatwiane przy okazji - już poza obiektywami kamer. Zatem twierdzenie "To jednak nie spotkania o charakterze politycznym stanowią cel wizyty Andrzeja Dudy w Meksyku." -pozwolicie, ze miedzy bajki włożę.
ponad 3 lata temu / Emil M.
 
Nie "para prezydencka" tylko "prezydent z małżonką!". Oni są małżeństwem, a prezydenta mamy jednego. Nowomowa dociera wszędzie - już nie mówi się o małżeństwach, tylko o parach...
ponad 3 lata temu / Martines
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.