DZIŚ JEST:   25   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

XXX Niedziela zwykła
Św. Antoniego od św. Anny Galvao
Św. Amona z Toul
 
 
 
 

Papieża wybrano przytłaczającą większością

Papieża wybrano przytłaczającą większością

Jak ujawnił kardynał Giovanni Battista Re, papież Franciszek został wybrany przytłaczającą większością głosów. Wymóg poparcia ze strony dwóch trzecich elektorów miał zostać „znacznie” przekroczony. Zdaniem prefekta kongregacji ds. biskupów, wskazuje to na zjednoczenie Kościoła.


- Liczby wskazują, że pomimo istniejących różnic elekt zdobył konsens, żeby nie powiedzieć aklamację - dodał hierarcha. Podczas wyboru papież był cały czas spokojny. Kiedy kard. Re zapytał go, jakie przyjmuje imię, „nie miał żadnych wątpliwości: „Będę się nazywał Franciszek” i wyjaśnił, że chciałby przyjąć je ku czci św. Franciszka z Asyżu”. Podczas spotkania nowego papieża z kardynałami, Franciszek publicznie podziękował „szefowi konklawe”.

 

Informacje te zostały ujawnione w rozmowie z lokalnym dziennikiem „Eco di Bergamo”.

 

 

KAI

mat


DATA: 2013-03-18 08:25
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Pięknie!!! To bardzo dobry znak NIEBIOS dla nas!!! Módlmy się każdego dnia za Ojca Św.Franciszka,aby Matka Najświętsza Osłaniała Go Swoim Płaszczem, Matczynej Opieki,a Duch Święty pomagał Ojcu Św.Franciszkowi w Zbawianiu dusz ludzkich!!!
ponad 7 lat temu / Alicja.
 
A skąd wiadomo ile głosów? Nie wiem jak było wtedy, ale dzisiaj sankcje za wyjawienie czegokolwiek co dzieje się "po tamtej stronie" są bardzo ostre (wg bodajże konstytucji o wyborze papieża wydanej przez bł. JP2). Co innego ilość głosowań, którą można z zewnątrz policzyć, znając tylko tą konstytucję (której tekst jest jawny).
ponad 7 lat temu / Jarek
 
Do Jarek: Niekoniecznie. To nie jest równoznaczne z ekskomuniką. Tak samo jak wiadomo ile głosów miał Jan Paweł II i w którym głosowaniu wygrał.
ponad 7 lat temu / TFilip
 
?? wariant 1 JE dostał specjalne upoważnienie od papieża na zdradzenie czegoś co działo się w czasie konklawe wariant 2 JE niniejszym się ekskomunikował wariant 3 JE opowiada wymyśloną przez siebie historię która nie ma nic wspólnego z prawdą. Mam nadzieję, że jestem głupi i że ktoś wskaże mi wariant 4 :)
ponad 7 lat temu / Jarek
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.