DZIŚ JEST:   18   STYCZNIA   2021 r.

Św. Małgorzaty Węgierskiej
Bł. Reginy Protmann
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Nie mogłam wysłać mojego komentarza, odp. do Gal Anonim o desakralizacji Mszy św. i braku szacunku do TAJEMNICY Eucharystii, gdy trzęsące się babcie udzielały Ciała i Krwi Pańskiej w Chicago... Ktoś mnie skasował!
6 dni temu / Sofia
 
,, kaplanstwo,, kobiet w Bawarii pod Monachium jest faktem... Zabawa w msze bez ksiedza faceta jest czyms normalnym. Dlatego wielu znajomych Niemcow wypisuje sie z kosciola, bo niczym nie rozni sie od protestantow a mozna oszczedzic kilkadziesiat euro podatku koscielnego rocznie
6 dni temu / Max
 
@Sza. Przeczytaj jeszcze raz ze zrozumieniem, to co napisałem. Ależ owszem, możesz okraść Boga z chwały, jeśli jej Mu nie oddajesz, tylko marnujesz. Poczytaj przypowieść o talentach. Nie starałeś się, nie oddałeś Bogu chwały, nie pomnożyłeś jej, czyli okradłeś Boga z należnej mu chwały, którą otrzymałby, gdybyś był zapatrzony tylko w Niego a nie w ministrantki.
6 dni temu / piaskiem po ocz
 
A co właściwie złego stanie się, gdy kobietą przyjmą tę rolę?
6 dni temu / Gal Anonim
 
Ja uważam na podstawie moich świeckich doświadczeń spoza kościoła, bazuję na innych instytucjach, że przyczyną 'zmian' jest typowe dla marksistów działanie. Chętnie wybierają na urzędy swoich zwolenników tj. Żydów, zazwyczaj dobrze zakamuflowanych - później są tego efekty. Wpływowy Żyd na urzędzie szybko robi czystkę i wspiera swoich. To już dawno temu Bolesław Prus opisał w Lalce, za co go do nagrody literackiej nie dopuścili... Teraz ludzie myślą, że to wszystko samo się dzieje, ale nie chcą dostrzec kto za tym stoi.
6 dni temu / rozsądny
 
być może dostaniesz, jeśli wszyscy przeżyjemy tą kadencje w zdrowiu duchowymmodernizm, psychicznym globalizm i fizycznym szczepionki, tylko nie spodziewałbym się czegoś dobrego, Franciszek I mianował swoich biskupów, o wiadomych poglądach, tak więc proporcje są Gedeonowe, tzn na 100 biskupów, tylko jeden może okazać się wierzący jak to napisałaś.
6 dni temu / #Iwona
 
Chcę Nowego Papieża, wierzącego i Służącego Chrystusowi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
6 dni temu / Iwona
 
Benedykt XVI - zmuszony do abdykacji właśnie z tych powodów ? To koniec KK !!! Wierni powinni zarzucić Franka i biskupów listami - wnioskami o Chrystusową Tradycję wskazaną przez Jezusa podczas Ostatniej Wieczerzy ŁK 22,14-23 - to do swoich uczniów a nie do uczennic powiedział, aby czynili EUCHARYSTIĘ. Nie chodzę do szafarza, klękam i przyjmuję Jezusa w Komunii bezpośrednio z rąk kapłana lub diakona !!!
6 dni temu / odszkodowania
 
Bo o to chodzi, jak widzimy, by w kościele było zamieszanie i już nikt nic nie wiedział. Wtedy można pozmieniać wszystko. To przykład nagannej nieuczciwości i pychy. Taka metoda.
6 dni temu / DNA
 
Niektórzy piszą że kobiety nie mogły wcześniej legalnie czytać na mszy, mogły, tylko nie mogły przyjąć posługi lektoratu, której to udziela się na 3 roku seminarium albo po kursie lektorskim, czytanie na mszy nie wymaga odbycia kursu lektorskiego, na dobrą sprawę czytać może każdy, również kobieta co potwierdził jeszcze Jan Paweł II
6 dni temu / Piotrek
 
Nie mam wytłumaczenia dla działań papieża T Franciszka ! Ja i moi znajomi- duża grupa- niech nie wymyśla! My NIE popieramy!
6 dni temu / Adi 1302
 
@lolu. Teraz już wiesz, więc nie czytaj nigdy więcej.Nie przekraczaj stopni ołtarza kiedy dokonuje się Najświętsza Ofiara. I to paradoksalnie wtedy kiedy już niby oficjalnie"możesz". Jak widać Pan Bóg nawet że zła potrafi wyprowadzić dobro, bo otworzyły się Tobie oczy.jesli pozwolisz to poradzę Tobie. Powiedz o tym Jezusowi Chrystusowi w sakramencie pojednania, że nie mając świadomości że łamiesz przepisy liturgiczne brałaś w tym udział
6 dni temu / Do lola
 
- a czy to jest aby ekologiczne? O Ewangelię nie pytam bo po co zadawać głupie pytania...
6 dni temu / ks.Bogdan
 
Nasi lektorzy i akolici mieli długie przygotowanie do objęcia tych posług, nawet 3-letnie szafarze nadzwyczajni rozdający Komunię św. i zanoszący do chorych! Na pewno Papieżowi nie chodziło o czytanie czy śpiewanie psalmu na mszy św. przez dziewczęta czy kobiety, ale o posługi wymagające odpowiedzialności i świadomości Tajemnicy Eucharystii, nadawane uroczyście przez biskupa według specjalnej ceremonii liturgicznej. Może to znak czasów... W czasie wojny sanitariuszki, także "ósemka" ks. Stefana Wyszyńskiego, roznosiły Komunię świętą powstańcom warszawskim.
6 dni temu / Sofia
 
Od wielu już lat w mojej parafii kobiety czytają pierwsze i drugie czytanie, dziewczyny śpiewają psalmy. Nigdy nie widziałam w tym nic złego. Może po prostu wynikało to z mojej niewiedzy. Poza tym myślę, że czym innym jest posługa kobiety przy Ołtarzu, a czym innym przeczytanie fragmentu z Pisma Świętego przy bocznej mównicy. Myślałam że czytanie przez kobiety podczas Mszy było zalegalizowane...
6 dni temu / Polka
 
nie mialam pojecia, ze czytanie przez kobiety bylo niezgodne z katechizmem! choc czytam w kosciele od lat nikt mi tego nigdy nie powiedzial... a teraz okazuje sie, ze w jakis sposob przyczynilam sie szerzenia tego niegodndgo zwyczaju
7 dni temu / lola
 
A co wy mysleliscie ze on ustąpi buahahahahaha
7 dni temu / mietek
 
ten biskup potrafi coś wyjaśnić!??? chyba świeckimi argumentami z socjologii albo z psychologii ... i populoizmu.
7 dni temu / ministrant
 
Super pomysł. Jeżeli kobiety walczą o swoje prawa między innymi żeby dopuszczać do aborcji to myślę że ta droga posługi jest wspaniałym prawem do współuczestniczenia w posłudze kościołowi ludziom i Bogu. O takie prawo powinniśmy walczyć!!!
7 dni temu / Kinia
 
"Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?" Łk 18, 8 ?Swąd szatana wdarł się do świątyni Boga przez jakąś szczelinę. Łatwo można dostrzec szerzące się zwątpienie, brak pewności, rozłam, niezadowolenie i konflikt.? Paweł VI Sursum Corda bracia i siostry! Upominajmy w miłości swoich pasterzy i przyjaciół, szukajmy czystej nauki Kościoła Jezusowego, padnijmy na kolana z różańcem i stańmy do walki! Ta wojna na ziemi jeszcze się nie skończyła!
7 dni temu / Cana
 
@Linkc -brawo Ty, genialne!:-
7 dni temu / ha ha
 
"Ministrantki i szafarki Komunii Świętej zalegalizowane" Tytuł jest całkowicie błędny. Ministrantki były dopuszczone już wcześniej, decyduje o tym biskup miejsca. Szafarki komunii św. też były już dopuszczone, w Polsce albo jest to całkowicie zakazane przez episkopat albo ograniczone może do sióstr zakonnych na potrzeby ich wspólnoty. Kobiety mogą też rozdawać komunię św. przez jednorazowe błogosławieństwo zawarte we Mszale Rzymskim. Problem stanowi to, że posługi lektora i akolity, dawniej przed SW II zwane święceniami niższymi, występują dzisiaj głównie jako stopnie przygotowujące do przyjęcia święceń. W seminariach po przyjęciu sutanny obłóczynach przyjmuje się kolejno lektorat, akolitat a potem podanie o oficjalną kandydaturę do święceń. Osoba z lektoratem, lektor, to nie to samo co ministrant po kursie na lektora chociaż nazywa się to tak samo. Akolita to nie nadzwyczajny szafarz ani w tym znaczeniu nie ten, co niesie akolitkę na mszy.
7 dni temu / Dawid J
 
Czy kogoś jeszcze dziwi to, co się stało? Wszak to już stała praktyka w Kościele, że legalizuje się odstępstwa. Tak samo było z Komunią na rękę - początkowo był to wyjątek dla Holandii, ale papież zatwierdził i rozlazło się w innych państwach.. Identycznie z komunią dla rozwodników - zatwierdzona. Teraz przyszedł czas na kobiety w prezbiterium. Nie zdziwię się gdy za parę lat zalegalizują pary homoseksualne i kobiety-kapłanki.
7 dni temu / aus
 
@Sza Autor tamtego komentarza, moim zdaniem, nie napisał bluźnierstwa i raczej nie widać, żeby popadł w herezję. Każdy grzech "kradnie" zewnętrzną chwałę Bożą, bo wewnętrznej oczywiście nie jesteśmy w stanie naruszyć. Pozostaje pytanie, czy ministrantki to grzeszny pomysł...
7 dni temu / ddc
 
Boże!!!
7 dni temu / Bkazej
 
Żeby tylko kraść nie zaczęli , bo znowu Franciszek będzie musiał Kodeks zmienić.
7 dni temu / Linkc
 
Koszmar poprawności i wybiegania, schlebiania nowoczesności. W imię czego?
7 dni temu / tosiaP
 
Zaczęła się protestantyzacja kościoła.
7 dni temu / metrios
 
Jak się będą stroić w zakrystiach to ci będą jaja. Pierwsza zmiana za mało światła do makijażu. Klerycy do zakrystii to pół godziny przed nabożeństwem przybędą by pomóc ministrantkom w przyodziewku.
7 dni temu / observer
 
Informacja TA została także przekazana przez R.Wat. To co zostało powiedziane jest SKANDALEM i sprawdzeniem czy jest jeszcze w Neokościele jakaś RESZTA, która wyrazi swoją DEAPROBATĘ i SPRZECIW WOBEC TRAKTOWANIA wiernych jak OTĘPIAŁYCH. W informacji RM zostało użyte zgodnie z rzeczywistością i faktami prawnymi- słowo ODSTĘPSTWO. Zatem SAM WATYKAN określił TO co miało miejsce i jest KONTYNUOWANE. Jeśli Kodeks Prawa Kanonicznego zgodnie z wolą papieża św. Pawła VI / 1972 r. i poprzedników potwierdził i zastrzegał posługę przy Ołtarzu dla mężczyzn to rzeczą NIEZGODNĄ Z PRAWEM KOŚCIELNYM BYŁO BAGATELIZOWANIE TEGO PRZEPISU, ZAKŁAMYWANIE rzeczywistości i życia kościoła posoborowego a nadto PRAKTYKOWANIE, eksperymentowanie w liturgiii i czynościach kościoła NOWYCH PROTESTANCKICH FORM CELEBRACJI. Jak usłyszeliśmy dziś po tzw. rozeznaniu, PO 48 LATACH PRAKTYKOWANIA TEGO ODSTĘPSTWA przez postępowców neopapież legitymizuje to ODSTĘPSTWO. Hańba.
7 dni temu / iskierka
 
W ramach likwidacji wszelkich form dyskryminacji kobiet dokonał??? Nawet jeżeli takowi uczestniczą podając KOMUNIĘ ŚWIĘTĄ - wiele osób sie odwraca i podchodzi do Kapłana
7 dni temu / Roman
 
[email protected] Nie myl dwóch rzeczy, co innego ministrantki, które nota bene się nie sprawdziły, a co innego ta nowa posługa. Papież wydaje się udawać tradycjonalistę, ale jego działania, niczym krople drążące skałę, sprzyjają postępowcom, choć tego głośno nie powie. Niby się opiera a w rezultacje powoli sprzyja.
7 dni temu / DNA
 
KYRIE ELEISON
7 dni temu / katolik
 
Trzymajmy się Tradycji.
7 dni temu / Atanazy
 
Ludzie są naprawdę ogłupieni ciągłym straszeniem pandemią i zamieniają się w kapusiów. Ostatnio jeden starszy gość zwrócił mi uwagę że nie mam maski. Nie rozumiem co to kogoś obchodzi? Jak się boi, to niech nosi trzy maski albo niech nie wchodzi do kościoła, gdy jest tam "tłum" wiernych.
7 dni temu / aus
 
Czy słyszeliście aby Najświętsza Panna chciała wyręczać św. Apostołów w udzielaniu Najświętszego Sakramentu?!? A przecież NMP wyprzedziła Ich w świętości, ale nigdy nie pragnęła tego zaszczytu zarezerwowanego dla Kapłana!!!
7 dni temu / CCX
 
W grudniu desant kosmitów do szopki.Teraz .... Wybacz mi Panie Jezu co ciśnie się na usta
7 dni temu / andrzej
 
Nooo,jak w czerwcu ma być to wspólne nabożeństwo z protestantami gdzie są buskupki,to dlaczego się nie pochwalić,że w KK są ministrantki i szafarki?A co,gorsi my są?Trza nam z duchem czasów iść,a nie trzymać się staroci jak pijany płotu!Franciszek przecież osobiście poznał w Szwecji koleżankę po fachu.Co prawda żyjącą w bardzo nowoczesnym związku,ale pod szyją to białe i stułę posiadała!
7 dni temu / prześmiewca?
 
@ Zaskóra: Dobrze Cię rozumiem i podzielam wyrażoną opinię. Tym bardziej, że jestem o kilka lat starszy...
7 dni temu / Jan
 
Ten człowiek stracił rozum.
7 dni temu / Jan
 
Ave Maria! Brak słów. Na szczęście Pan Bóg w Trójcy Jedyny wszystko to widzi a triumf Niepokalanego Serca Maryi na pewno nastąpi po tych złych czasach.
7 dni temu / ewcia
 
Boże ratuj Twój kościół i nas wiernych. Trudno uwierzyć, że to papież ...
7 dni temu / Janina
 
Studiowałem teologię i jestem zaskoczony, że kobieta, która coś robi w prezbiterium łamie PK. Tego mnie nie uczono, niemniej jak tylko potrafiłem wyrażałem swoją negatywną opinię do tych praktyk. Reakcja była: Trydent.
7 dni temu / gr
 
Najważniejsze, że jest inaczej a czy dobrze to nie ważne? Jest jeszcze tyle rzeczy do wymyślenia? Takie tam rozwiązania żeby bło postępowo. No to mamy postępowo.
7 dni temu / Ja chce być? i
 
Mam 57 lat. I w ciągu tych 57 lat przeżyłem w Kościele tyle "wynaturzeń", co nie może mi się zmieścić w mojej biednej głupiej głowie. Czy my katolicy będziemy winni tego co wyprawia Bergolio? Boże wybacz mi pychę ale moje posłuszeństwo Papieżowi wymyka mi się spod kontroli. Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen
7 dni temu / Zaskóra
 
To nie prawda, że ministrantki zostały teraz dopiero zalegalizowane. "W związku z tym Kongregacja Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów wydała dnia 15 marca 1994 List okólny do przewodniczących Konferencji Biskupów na temat posługi świeckich w liturgii, w którym postanawia, że poszczególni biskupi, po konsultacji z Konferencją Episkopatu, mogą w swoich diecezjach na podstawie KPK kan. 230 § 2 zezwolić na posługę przy ołtarzu także kobietom dziewczętom. Jednocześnie Kongregacja zaznacza, że wskazane jest zachowanie tradycji Kościoła, według której posługę przy ołtarzu pełnią chłopcy." https://www.liturgia.pl/Ministrantki-przy-oltarzu/
7 dni temu / lolek
 
Homoseksualizm wśród części biskupów tez się szerzy...wiec zgodnie z logika Papieza Franciszka trzeba zalegalizować gejostwo kleru...
7 dni temu / nożyce
 
Mam pytanie czy juz mogę zgłosić swoją kandydaturę na papiezycę?
7 dni temu / F1
 
Prawdopodobnie masz problem z chapta albo cos takiego. To google blokuje komentarze, nie pch24.
7 dni temu / @ Mela
 
Teraz kolej na osoby niebinarne i Biden będzie szczęśliwy.
7 dni temu / John
 
Dlaczego niektóre opinie nie przechodzą weryfikacji? Są rzetelnie napisane, nie obrażaja nikogo, a jednak wysłanie okazuje się zablokowane.
7 dni temu / Mela
 
Człowieku, który napisałeś, że kobiety w prezbiterium kradną chwałę Bogu, zastanów się jak niby można zabrać cokolwiek Wszechmogącemu Bogu??? To już chyba się ociera o bluźnierstwo.
7 dni temu / Sza
 
Szafarz - to już było naginanie, wprowadzono to tylko w szczególnych warunkach. A teraz baby....
7 dni temu / Poll
 
To juz nie jest nawet protestantyzm, to szlam! Gotuja ta zabe, a ona zachwycona. Nowe pomysly, nowe idee, aktywnie, wspaniale... a na zachodzie islam i pustka w posoborowych meczetosynagogozborach!
7 dni temu / Trad
 
Dlaczego nie, trzeba sie otworzyc, potem na kardynalice i biskupice, homo śluby, zoofiliskie związki bo nikogo nie mozna wykluczać.
7 dni temu / 123
 
Były już takie dubia. Czy możemy się jeszcze łudzić? Nie łudzić się, lecz ufać Bogu. W dawnych czasach też byli różni papieże i Pan Bóg czasem "z przytupem" pewnego dnia zaprowadzał porządek. Dbajmy tylko, by drzwi naszego domu były zamknięte dla grzechu. Jak kto nam każe grzeszyć, choćby najwyższy dostojnik, mamy obowiązek si go nie słuchać w poleceniu grzeszenia.
7 dni temu / Alek 211
 
To dalasza droga do protentantyzmu. Kobieta czyta, głosi kazania, a na koniec kobieta kaplan
7 dni temu / Olo
 
Miałem właśnie możliwość obserwowania podczas Mszy Św. takiej młodej dziewuszki we Wieliczce. Siedziała razem z ministrantem. Gdy księża poszli rozdawać komunię to coś sobie szeptali. Podejrzewam że bynajmniej nie pacierze. Takie młode wyciągają przyszłych księży z kapłaństwa, bo sobie chłopaka przygada. Jak księża będą pozwalać na obecność kobiet w prezbiterium, to niech nie nawołują wiernych o modlitwę o powołania kapłańskie, szkoda wysiłku. Miejsce kobiet to co najwyżej w chórze. Jeśli będą w prezbiterium kobiety, to co to za zaszczyt dla chłopaka być ministrantem czy lektorem? Jaka motywacja? On powinien czuć, że jest wyróżniony, bo ma szansę zostań kapłanem. Poza tym kobiety narażają się na gniew Boży, ponieważ swoim tam przebywaniem, kradną chwałę Bogu. Wszyscy, a więc także i mężczyźni mają być zapatrzeni w Jezusa i ku niemu kierować wzrok, a nie na śliczne dziewczątka które odwracają od Niego uwagę. Kapłani dziwnie jakoś o tym zapominają. Brak im wiedz
7 dni temu / piaskiem po ocz
 
Powinien jeszcze wprowadzić dzwonniczki - ministrantki wyspecjalizowane do dzwonienia - kołataczki jw. do kołatek w Wielkim Poście! Chorążyny - ministrant z krzyżem na czele procesji! Może organistka - nie organiścina!- nie byłaby jeszcze niczym dziwnym - ale już kalikantka do dymania w miechy organowe to byłaby równość nad równościami! Powoli zastanawiamy się czy genderowy wirus dotarł już na najwyższe szczeble Watykanu - i czy ktokolwiek myśli tam o szczepieniach??
7 dni temu / gość
 
Jedna kobieta w prezbiterium udaremnia 40 powołań kapłańskich z danej parafi. Kard. S. Wyszyński
7 dni temu / Wojtek
 
Fantastycznie po prostu! Ciekawe co jeszcze wymyśli czcigodny Papa..
7 dni temu / diga
 
im szybciej wprowadzą kapłaństwo kobiet tym szybciej ludzie zrozumieją że to w czym tkwią nie jest Kościołem Katolickim ale fałszerskim kościołem
7 dni temu / 111
 
Wygoni diabeł wiernych z Eucharystii przy pomocy franka ... .
7 dni temu / observer
 
No skoro dokonał się rozwój doktrynalny, to nie ma rady. Postępowi nie ma co sypać piachu w szprychy. Ciekawe, czy są jakieś granice tego rozwoju?
7 dni temu / WK
 
Można się zastanowić czy papież udaje kogoś innego czy tylko jest od zatwierdzania wymuszeń zwłaszcza niemieckich. Zatwierdza się nie to co nakazuje wiara, ale praktykę sprzeczną z kodeksem kanonicznym czy katechizmem. Więc można się spodziewać powolnego zatwierdzania wszelkich uchybień, nie mówiąc jeszcze o herezji...przez obecnego papieża.
7 dni temu / DNA
 
Ze wzgledu na brak w poblizu kosciola katolickiego ze msza w jezyku polskim w Anglii uczestniczyc można było w katolickim ale w j angielskim z którego korzystałem.To co u nas jest nie do utworzenia a tam było faktem to Komunie ŚW podawaly kobiety w dwoch postaciach dla mnie to bylo nie do przyjecia wiec zawsze podchodzilem do kaplana.Ministrantki też były takie małe dziewczynki.To o czym tu z Watykanu jest mowa to już na swiecie w Kościołach katolickich od jakiegoś czasu jest wprowadzone
7 dni temu / ztula
 
Protestantyzacja KK trwa i ma trwać Luter twoja mać
7 dni temu / ren
 
Kolejny krok do wprowadzenia kapłaństwa kobiet? Wszakże impulsy do takich zmian niewątpliwie pochodzą z episkopatów krajów zachodnich, to jednak u nas też można spotkać na przykład siostrę zakonną w posłudze szafarki Komunii Świętej.
7 dni temu / Hazet
 
Zapomniał dodać ,że to tylko pierwszy krok.Póżniej już będzie bardzo " światowo". Przepraszam za ironię,ale tak naprawdę nie jest mi do śmiechu. KK rozmontowywany jest od wewnątrz bardzo sprawnie. I to tempo nie zwalnia.
7 dni temu / agaton
 
Dokonał się rozwój doktrynalny. I wszystko staje się możliwe bo ten rozwój wciąż trwa a nawet nabiera tempa.
7 dni temu / Ireneusz
 
To prawo stanowione przez człowieka...A jak nauczał w jednym z kazań św. J.P.II - to, że na coś pozwala prawo stanowione nie oznacza jeszcze, że jest to moralne i moralnie dopuszczalne.
7 dni temu / gość1
 
U nas zazwyczaj czytają kilka kościołów parafialnych plus przyklasztorny. Żeby sankcjonowanie posługi ministrantek i szafarek nie było wstępem do kapłaństwa kobiet, jak chcą Niemcy.
7 dni temu / Leander
 
Mam już dość takiego papieża.
7 dni temu / DNA
 
Cóż, jedziemy w dół po równi pochyłej.
7 dni temu / szkielet
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.