DZIŚ JEST:   29   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Felicjana, męczennika
Bł. Michała Rui
 
 
 
 

Papież udzielił błogosławieństwa „Miastu i Światu”: Chrystus zmartwychwstał i nas nie zostawi

Papież udzielił błogosławieństwa „Miastu i Światu”: Chrystus zmartwychwstał i nas nie zostawi
źródło: Vatican News

Cały świat cierpi i musi zjednoczyć się w walce z pandemią – mówił papież Franciszek w swym wielkanocnym orędziu „Urbi et Orbi”. Po wygłoszeniu orędzia – wyjątkowo nie z balkonu bazyliki św. Piotra, lecz sprzed jej ołtarza głównego, tzw. Konfesji św. Piotra – Ojciec Święty udzielił apostolskiego błogosławieństwa „Miastu i Światu”.

 

Transmitowana przez media uroczystość odbyła się po Mszy Świętej, jaką papież odprawił w uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego przy ołtarzu Katedry, i po odśpiewaniu wielkanocnej modlitw Maryjnej „Regina caeli” przed ikoną Matki Bożej Salus Populi Romani (Ocalenie Ludu Rzymskiego).

 

Papież objął myślą „tych, którzy zostali bezpośrednio dotknięci koronawirusem”: chorych, zmarłych, ich rodziny opłakujące „śmierć swoich bliskich, z którymi niekiedy nie zdołali się nawet pożegnać”.

 

Przyznał, że dla wielu ludzi „jest to Wielkanoc samotności, przeżywana w żałobie i pośród wielu trudności, jakie powoduje pandemia”. Pozbawiła ona także „możliwości czerpania pociechy wypływającej z sakramentów, zwłaszcza Eucharystii i pojednania”. Ale – jak zapewnił Franciszek – „Pan nie zostawił nas samych” i powtarza: nie lękaj się, „zmartwychwstałem i zawsze jestem z tobą”.

 

KAI

TK

Czytaj także:
DATA: 2020-04-12 12:56
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

A co z bóstwem pachamamy ?????????
6 miesięcy temu / Yaro
 
Zwiastun nadchodzących czasów? Czy na skutek swojej głupoty hierarchowie zostaną sami w opustoszałych kościołach? A może to kara za wprowadzanie amazońskiej Pachamamy do kościołów?
6 miesięcy temu / naxa
 
Zastanawia mnie jedno, dlaczego Papież nie przeprosił Boga za grzechy ludzkości, zwłaszcza potworną zbrodnię aborcji? Na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat wymordowano kilkaset milionów istnień ludzkich w majestacie prawa.
6 miesięcy temu / Jan
 
Owszem ..Chrystus zmartwychwstał i nas nie zostawi, ale czy nie zostawił Chrystusa człowiek ?????? Do Tom. Polscy hierarchowie robią to samo nie podejmując żadnych działań maja gotowca by się przyłączyć do krytyki?. Czy przedstawił episkopat swoje propozycje dot.uczestnictwa wiernych w kościele w czasie epidemii? BP Gądeckiego Polaka nie da się słuchać poza krytykowaniem , kogo oni słuchają - czy mają korzenie polskie?. Pokolenie urodzone przed wojną nie miało stanowionego prawa aborcyjnego ale ludzie modlili się, pracowali, byli odpowiedzialni, wstrzemięźliwi- tego uczył Kościół,
6 miesięcy temu / Medard
 
Boże! Uwolnij nas od tęczowej zarazy, a z koronawirusem jakoś sobie poradzimy!
6 miesięcy temu / Esperado
 
Watykan jest niepodległym państwem więc papież nie może zwalić odpowiedzialności na państwo włoskie że nie pozwala wpuszczać ludzi do bazyliki na msze
6 miesięcy temu / Tom
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.