DZIŚ JEST:   20   CZERWCA   2018 r.

Bł. Benigny z Trzebnicy
 
 
 
 

Papież spotkał się z prezydentem Meksyku. Kolejnym punktem pielgrzymki miejsce objawień Maryjnych

Papież spotkał się z prezydentem Meksyku. Kolejnym punktem pielgrzymki miejsce objawień Maryjnych
Papież Franciszek i prezydent Meksyku Enrique Peña Nieto. Fot. REUTERS/Tomas Bravo

W sobotę, 13 lutego 2016 r. o godzinie 2:16 czasu polskiego, a o 19:16 czasu lokalnego, samolot Airbus A330 włoskich linii lotniczych Alitalia „Giotto” z Ojciec Świętym na pokładzie wylądował na międzynarodowym lotnisku „Benito Juárez” w Mieście Meksyk. Samolot zatrzymał się na placu przed pawilonem prezydenckim. Na jego pokład weszli nuncjusz apostolski, abp Pierre Christophe oraz meksykański szef protokołu. Tak rozpoczęła się pielgrzymka papieża Franciszka do Meksyku - kraju, w którym żyje około 93 milionów katolików.

O godz. 19:31 czasu lokalnego w drzwiach samolotu ukazał się Franciszek, którego u stóp samolotu powitał prezydent Meksyku, Enrique Peña Nieto wraz z małżonką. Czworo dzieci w strojach tradycyjnych wręczyło papieżowi wiązankę kwiatów. Ojca Świętego powitano śpiewem i lampionami.

Obecni byli przedstawiciele władz państwowych, członkowie prezydium oraz Rady Stałej episkopatu Meksyku, a także grupa wiernych, w tym zespoły muzyczne w tradycyjnych strojach. Powitanie miało charakter oficjalny, choć nieformalny, bez ceremonii protokolarnych czy przemówień. Było za to niezwykle entuzjastyczne. Tłumy krzyczały. „Franciszku, bracie, jesteś Meksykańczykiem”. Franciszek otrzymał między innymi meksykańskie sombrero. Papież błogosławił także dzieci, w tym niepełnosprawne. 

Ojciec Święty zatrzymał się na chwilę rozmowy z prezydentem i jego małżonką w sali prezydenckiej, po czym przejechał samochodem panoramicznym do swej rezydencji w nuncjaturze apostolskiej.

Oficjalna ceremonia powitania i wizyta kurtuazyjna papieża u prezydenta Meksyku odbyła się w sobotę, 13 lutego, o godzinie 9:30 lokalnego (15:30 w Polsce). Następnie, w pałacu prezydenckim Franciszek spotkał się z przedstawicielami władz, społeczeństwa i korpusu dyplomatycznego. Po słowach prezydenta Enrique Peña Nieto Ojciec Święty wygłosił swoje pierwsze przemówienie na terenie Meksyku.

 

Kolejnym punktem dnia będzie spotkanie z biskupami Meksyku w oddalonej o 800 metrów katedrze. Po południu papież uda się do bazyliki Matki Bożej z Guadelupe i tam o godzinie 17:00 czasu lokalnego (23:00 w Polsce) będzie sprawował swoją pierwszą Eucharystię na ziemi meksykańskiej.

 

Źródło: KAI

MWł 


DATA: 2016-02-15 00:41
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

93 mln katolików na 116 milionów całej ludności Meksyku, W Polsce procentowo katolików jest jeszcze więcej i co z tego wynika? Te wyliczanki to takie mydlenie oczu oczywiście.
ponad 2 lata temu / stan
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.