DZIŚ JEST:   16   GRUDNIA   2019 r.

Św. Adelajdy, cesarzowej
Bł. Marii od Aniołów
 
 
 
 

Papież przyjął prezydenta Francji. Rozmawiali o terroryzmie i „małżeństwach dla wszystkich”

Papież przyjął prezydenta Francji. Rozmawiali o terroryzmie i „małżeństwach dla wszystkich”
MAXPPP / forum
#FRANCISZEK    #SPOTKANIE    #PREZYDENT    #WATYKAN    #PAPIEŻ    #FRANCJA    #HOLLANDE

Prezydent Francji François Hollande złożył 17 sierpnia po południu prywatną wizytę w Watykanie, gdzie przyjął go Franciszek. Szef państwa wyraził mu wdzięczność za wsparcie narodu francuskiego nazajutrz po zabójstwie ks. Jacquesa Hamela i za przesłanie do Paryża orędzia braterstwa. Był to drugi pobyt obecnego prezydenta po wizycie oficjalnej, którą złożył 24 stycznia 2014. Wtedy głównym przedmiotem rozmów były trudne sprawy nowego ustawodawstwa o "małżeństwie dla wszystkich" i temat eutanazji.

 

Przed spotkaniem z Ojcem Świętym prezydent odwiedził kościół św. Ludwika od Francuzów w historycznym centrum Rzymu, po czym w 3-minutowej wypowiedzi do dziennikarzy oświadczył, że słowa zarówno papieża, jak i biskupów francuskich były bardzo ważne dla jedności i zespolenia się Francji w obliczu zamachów terrorystycznych. Wskazał również, że będzie chciał rozmawiać z Franciszkiem o problemie chrześcijan bliskowschodnich, których Francja jest tradycyjnie opiekunką, o rozwiązaniu kryzysu w tym regionie i o kryzysie uchodźców.


Hollande oznajmił, że bardzo pragnie osobiście powiedzieć papieżowi "w imieniu wszystkich Francuzów, niezależnie od ich wierzeń i przekonań, jak bardzo byliśmy wrażliwi na jego słowa i działania, które były pociechą dla naszej wizji człowieczeństwa".


Następnie szef państwa francuskiego przybył ok. godz. 16.45 do Watykanu i tam, po powitaniu go przez prefekta Domu Papieskiego abp. Georga Gänsweina, udał się na spotkanie z papieżem. Rozmowa obu mężów stanu w gabinecie papieskim w Auli Pawła VI trwała ok. 40 minut, po czym gość z Francji przedstawił Franciszkowi pozostałych członków swej delegacji: ministra spraw wewnętrznych Bernarda Cazeneuve'a, ambasadora Francji przy Stolicy Apostolskiej Philippe'a Zellera i innych.


Na zakończenie spotkania prezydent wręczył Ojcu Świętemu zestaw porcelanowy z Sèvres z herbami Francji, otrzymał zaś rzeźbę z brązu - dzieło Danieli Fusco - przedstawiającą proroka Izajasza z cytatem biblijnym o pustyni i kraju wyschniętym, które staną się ogrodem. Mówiąc o tym nowy dyrektor watykańskiego Biura Prasowego Greg Bourke wyjaśnił, że "sucha i kolczasta gałązka, pokrywająca liści i owoce, przedstawia przejście od egoizmu do współpracy, od wojny do pokoju". Papież podarował również swemu gościowi kopie swej encykliki "Laudato si" oraz adhortacji apostolskich "Amoris laetitia" i "Evangelii gaudium".


Po spotkaniu z Franciszkiem prezydent Hollande rozmawiał także z sekretarzem stanu kard. Pietro Parolinem w obecności szefa dyplomacji Stolicy Apostolskiej abp. Paula R. Gallaghera, min. B. Cazeneuve'a i francuskiego radcy dyplomatycznego Jacquesa Audiberta.
KAI, kra
DATA: 2016-08-18 09:02
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

I co papież odpowiedział na temat małzeństw dla wszystkich i eutanazji? Podszedł do problemu ze zrozumieniem?
ponad 3 lata temu / panda
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.