DZIŚ JEST:   30   MAJA   2020 r.

NMP Królowej Apostołów
Św. Joanny d'Arc
Św. Jana Sarkandra
 
 
 
 

Papież przyjął o. Jamesa Martina, promotora „katolików LGBT”

Papież przyjął o. Jamesa Martina, promotora „katolików LGBT”
Fot. Twitter/JesuitsEast

Papież Franciszek przyjął na prywatnej audiencji amerykańskiego jezuitę o. Jamesa Martina, krytykowanego ostatnio przez biskupów za swe poglądy na temat posługi duszpasterskiej wśród „katolików LGBT”.

 

Rozmowa w papieskiej bibliotece w Pałacu Apostolskim trwała pół godziny. – Byłem bardzo poruszony swoim spotkaniem z prawdziwym pasterzem – powiedział po audiencji o. Martin.

Nie ujawniając, co usłyszał od Franciszka, jezuita wyznał jedynie, że podzielił się z nim „doświadczeniami katolików LGBT na całym świecie, ich radościami i nadziejami, bólami i troskami”. – Mówiłem także o mojej posłudze wśród nich i o tym, jak czują się wykluczeni – stwierdził o. Martin. Dodał, że jego zdaniem audiencja była „wyrazem troski Ojca Świętego o społeczność LGBT”. 

 

 

W ostatnim czasie niektórzy amerykańscy hierarchowie – między innymi abp Charles Chaput z Filadelfii i bp Thomas Paprocki ze Springfield – skrytykowali o. Martina, który w swej pracy duszpasterskiej nie koryguje ich zachowań seksualnych, co może prowadzić do fałszywego i groźnego przekonania, że wynaturzona aktywność seksualna nie jest grzeszna. Biskupi zwracają uwagę na zwodniczy charakter głoszonego przez o. Martina przekonania, wyrażonym w niedawno wydanej książce zatytułowanej Building a Bridge („Budując most”), że środowisko LGBT może „ubogacić” Kościół i wiarę chrześcijan. Według jezuickiego magazynu „America”, przed audiencją dla o. Martina papież przeczytał tę książkę.

Od 2017 roku ojciec James Martin jest konsultorem watykańskiej Dykasterii ds. Komunikacji.

 

 

Źródło: KAI, własne.

RoM

 

 

Przeczytaj również:

 

Ojciec Martin SJ: Są w Kościele „dwa wielkie trendy” sprzyjające homoseksualistom
Skandal na Światowym Spotkaniu Rodzin. Homopropaganda tuż przed wizytą papieża

 

 


DATA: 2019-10-01 07:36
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Bóg kocha nas wszystkich bez wyjątków????
7 miesięcy temu / Katolik
 
zakładam że znasz historie papiestwa i zdanie o belce w oku
7 miesięcy temu / lil do Obcy Ast
 
Skuteczność rozwiązywania i zawiązywania, nie zależy wyłącznie od papieża! ale od dyspozycji osoby, która przyjmuje rozgrzeszenie. Także Piotr może otwierać, a ludzie mogą nie móc wejść do Królestwa - jeśli brak im skruchy. "4 Nazwa formuły, tzw. absolucja generalna, rozgrzeszenie wielu penitentów bez uprzedniego wyznania grzechów...itd. Nr 33. Wierni tylko wtedy mogą korzystać z sakramentalnego rozgrzeszenia ogólnego, jeżeli są odpowiednio usposobieni, a więc gdy każdy żałuje za swoje grzechy, postanawia unikać grzechu oraz naprawić ewentualne zgorszenia i wyrządzone szkody, a równocześnie postanawia wyznać indywidualnie w odpowiednim czasie grzechy ciężkie, których obecnie nie może wyznać. Kapłani powinni dokładnie pouczyć wiernych o tych dyspozycjach i warunkach, jakie są wymagane do ważności sakramentu." Kongregacja Doktryny Wiary, Normy pastoralne w sprawie ogólnego udzielania sakramentalnego rozgrzeszenia z 16 VI 1972, nr III; AAS 641972, s. 512?514.
7 miesięcy temu / kwiatek77
 
O znowu głos protestancki. To kogo powinni nazywać ojcem protestanci? Lutra - owladnietego manią wielkości pijaka i antysemitę? Czy Henryka VIII - mordercę swoich żon, grabieżcę i złodzieja? To który w końcu jest ojcem? Chyba, że ojców jest dwóch, co z grubsza koresponduje z miejscem homoseksualizmu w protestancki nauczaniu.
7 miesięcy temu / Obcy Astronom
 
"Bo wielu jest powołanych, lecz mało wybranych" - to zdanie na końcu tej przypowieści wskazuje na to, że nawet gdyby Piotr zaprosił wielu, to Król będzie wybierał tylko tych, którzy mają strój weselny...bo tylko Bóg ma atrybut Sędziego...nawet św. Piotr nie ma takiego atrybutu, choć dostał klucze do Nieba...
7 miesięcy temu / kwiatek77
 
Jest też taka przypowieść, że Król zaprosił wszystkich na ucztę - kogo tylko spotkali słudzy na ulicy...ale jak potem sam przyszedł się rozejrzeć, kto przyszedł, to widząc człowieka nieubranego w strój weselny...kazał go uwięzić...więc jak to jest? bo przecież kazał sługom aby sprowadzali kogokolwiek spotkają..."Wtedy rzekł swoim sługom: ?Uczta weselna wprawdzie jest gotowa, lecz zaproszeni nie byli jej godni. Idźcie więc na rozstajne drogi i zaproście na ucztę wszystkich, których spotkacie?. Słudzy ci wyszli na drogi i sprowadzili wszystkich, których napotkali: złych i dobrych. I sala weselna zapełniła się biesiadnikami. Wszedł król, żeby się przypatrzyć biesiadnikom, i zauważył tam człowieka nieubranego w strój weselny. Rzekł do niego: ?Przyjacielu, jakże tu wszedłeś, nie mając stroju weselnego?? Lecz on oniemiał. Wtedy król rzekł sługom: ?Zwiążcie mu ręce i nogi i wyrzućcie go na zewnątrz, w ciemności! Tam będzie płacz i zgrzytanie zębów?.
7 miesięcy temu / kwiatek77
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.