DZIŚ JEST:   15   PAŹDZIERNIKA   2019 r.

Św. Teresy z Avila, Doktora Kościoła
Św. Aurelii, pustelnicy
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


1. Zaprawdę. bowiem powiadam wam: Dopóki niebo i ziemia nie przeminą, ani jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się w Prawie, aż się wszystko spełni. 2. Innej jednak Ewangelii nie ma: są tylko jacyś ludzie, którzy sieją wśród was zamęt i którzy chcieliby przekręcić Ewangelię Chrystusową. Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy - niech będzie przeklęty! 3. Każdy bowiem, kto jest wierny w rzeczach małych, jest też wierny i w rzeczach największych; a kto jest niegodziwy w małych rzeczach, również i w wielkich pozostaje niegodziwcem. 4. Znam twoje czyny, że ani zimny, ani gorący nie jesteś. Obyś był zimny albo gorący! A tak, skoro jesteś letni i ani gorący, ani zimny, chcę cię wyrzucić z mych ust. 4. Co Bóg złączył, niech człowiek nie rozdziela 5. Jezus mu rzekł: Zaprawdę, powiadam ci: Jeszcze tej nocy, zanim kogut zapieje, trzy razy się Mnie wyprzesz. 5. Weźmijcie Ducha Świętego! Którym odpuścicie grzech
ponad 3 lata temu / n0000
 
Czy jakikolwiek biskup się ta sprawa zainteresował?
ponad 3 lata temu / Kit
 
do "r" - Kiedyś Kościół usprawiedliwił życie po rozwodzie z innym partnerem, jeśli urodziły się dzieci w nowym związku. Zrobił to niby dla dobra dzieci i dla wychowania dzieci. A jeśli można choćby jeden raz odstąpić od jakiejś zasady, to można i drugi i dziesiąty. Teraz Franciszek po prostu wykorzystał istniejącą furtkę w usprawiedliwianiu rozwodników i poszedł na całość ? już nie wymaga żadnej wstrzemięźliwości dla rozwodników w nowych związkach. Masz oczywiście rację, że to prowadzi do usprawiedliwienia już każdego grzechu. Tylko że ta tendencja zaczęła się w Kościele już dawno temu. Teraz zbieramy owoce odstępstwa od ścisłego przestrzegania nauki Pana Jezusa i dekalogu.
ponad 3 lata temu / tradycyjny katolik
 
Orzechy Św A. Ś.
ponad 3 lata temu / Leo
 
"opcja wstrzemięźliwości seksualnej, faktycznie jest niewykonalna" - niewykonalna??? W ten sposób to można usprawiedliwić każde cudzołóstwo. Cudzołożą, bo nie mogą nie cudzołożyć. A zresztą, tak można usprawiedliwić nie tylko cudzołóstwo, ale każdy grzech: "grzeszę, bo nie mogę nie grzeszyć".
ponad 3 lata temu / r
 
czy do przyjęcia sakramentu eucharystii potrzebny jest stan łaski uświęcającej? czy osoby współżyjące bez małżeńskiego związku sakramentalnego (rozwodnicy ale także młodzież) nie grzeszą i potencjalnie pozostają w stanie łaski uświęcającej? tyle na początek
ponad 3 lata temu / obserwator77
 
I pozamiatane. Czy może dalej bawimy się w ciuciubabkę twierdząc, że nie powiedział choć powiedział?
ponad 3 lata temu / ma
 
Dziwne pytanie w tytule... czemu miałby nie popierać wdrażania własnej adhortacji? Wszystko co tam biskupi argentyńscy wysmarowali jest częścią doktryny Franciszka (włącznie z "niewykonalnością" czystości).
ponad 3 lata temu / cristero
 
Czytanie z II Listu św. Pawła do Tesaloniczan: "W sprawie przyjścia Pana naszego Jezusa Chrystusa [...]Niech was w żaden sposób nikt nie zwodzi, bo [dzień ten nie nadejdzie], dopóki nie przyjdzie najpierw odstępstwo i nie objawi się człowiek grzechu, syn zatracenia, który się sprzeciwia i wynosi ponad wszystko, co nazywa się Bogiem lub tym, co odbiera cześć, tak że zasiądzie w świątyni Boga dowodząc, że sam jest Bogiem [...] Albowiem już działa tajemnica bezbożności. Niech tylko ten, co teraz powstrzymuje, ustąpi miejsca, wówczas ukaże się Niegodziwiec, którego Pan Jezus zgładzi tchnieniem swoich ust i wniwecz obróci [samym] objawieniem swego przyjścia. Pojawieniu się jego towarzyszyć będzie działanie szatana, z całą mocą, wśród znaków i fałszywych cudów, [działanie] z wszelkim zwodzeniem ku nieprawości tych, którzy giną, ponieważ nie przyjęli miłości prawdy, aby dostąpić zbawienia. 11 Dlatego Bóg dopuszcza działanie na nich oszustwa, tak iż uwierzą kłamstwu [...]
ponad 3 lata temu / Marcin Wawrzyniak
 
Nie żadne sytuacje nieregularne lecz cudzołóstwo!
ponad 3 lata temu / Jacek
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.