DZIŚ JEST:   20   LIPCA   2019 r.

Św. Małgorzaty, męczennicy
Bł. Czesława Odrowąża, kapłana
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


,,My, dorośli zapomnieliśmy jak płakać (...)"......Ilekroć słucham Ciebie, to płaczę
5 miesięcy temu / Maria
 
Już rozumiem, dlaczego Kościół nie może pominąć żadnej grupy osób żyjących na świecie - dla każdej z nich musi mieć miejsce...Zrozumiałam też najnowszą adhortację o świętości Franciszka - wszystko dzięki "Prowincjałki" Pascala od listu 9-tego, który promuje wesołych świętych i gani smutnych...a dalej jest jeszcze lepiej, bo 10 list jest o spowiedzi...Dzięki Bogu taki jeden Pascal już to wszystko opisał, co teraz się dzieje - gdy jezuita jest papieżem...od str. 63 na samym dole: "Nie zaprzeczam, iż widuje się ludzi nabożnych, bladych, kompleksji melancholicznej, którzy miłują ciszę i samotność, mają jedynie flegmę w żyłach a pył na twarzy; ale widuje się dość i innych, szczęśliwszej kompleksji, pełnych owego łagodnego i ciepłego soku oraz ludzkiej i raźnej krwi z których rodzi się wesele".
ponad 1 rok temu / Marta
 
Bóg powiedział do Izraelitów, żeby nie integrowali się z ludem na ziemiach, które zdobywali, ludem wyznającym innych Bogów, aby nie żenili się ani nie wychodzili za mąż. Powiedział to, aby nie czcili innych Bogów. Rozmowa z innymi wyznaniami czy ateistami jest właśnie niewłaściwym działaniem.
ponad 1 rok temu / taki 1
 
Papież wzywa młodych do dalszego zamieszania ! Dlaczego niewierzący mają wypowiadać się o Kościele i zmianach ? Ojcze św. prosimy by wreszcie zrozumiał Ojciec,że tak duże i szybkie zmiany pogłębią kryzys i spowodują rozłam.Czy o to chodzi ? Strach nawet pomyśleć.Dlatego nie popieram tego pędu do zmian i mam nadzieję w Biskupach rozsądnych .
ponad 1 rok temu / Gosć wierzący
 
jako młoda chcę: 1. PRZYWRÓCENIA TRADYCYJNEGO RYTU MSZY ŚWIĘTEJ,2. KOMUNII ŚWIĘTEJ TYLKO NA KLĘCZĄCO, POWROTU DO JASNEGO NAUCZANIA KOŚCIOŁA ..WE WSZYSTKIM !! Tego chcę jako młoda kobieta.
ponad 1 rok temu / mała droga
 
Wyobraźcie sobie takie teksty na szkoleniu z programowania: "Porzućcie logikę! To ona jest źródłem błędów! Idźcie za sercem! Piszcie, co chcecie, ktoś inny was poprawi!" Wszystko będzie fajne, tylko kod nie będzie działał. NAWET JEDNA JOTA może sprawić w programowaniu, że kod nie działa. JEDEN BIT. Albo wyobraźnie sobie, że te teksty są na szkoleniu z prawa dla aplikantów na sędziów. albo na kursie na prawo jazdy. Zgroza. A przecież każda istota żywa używa logiki, na ile potrafi jej mózg, bo dzięki niej unika się niebezpieczeństw, a człowiek rozwinął cywilizację i JĘZYK. Ponadto dawany jest bardzo niebezpieczny przekaz, iż prawdziwa religia nie ma w sobie zbyt wiele logiki. A przecież tu chodzi o Prawdę. Jak można mówić o Prawdzie - bez logiki? Bez logiki to prawda i fałsz tracą swój wyraz i unikalność. Jedno zdanie sprzeczne niszczy całą teorię (twierdzenie Dunsa-Szkota). Bez tego zostaje tylko bezużyteczny bełkot. No cóż, czas na "frankfurcką szkołę teologii".
ponad 1 rok temu / aaa
 
najwiekszy tupet ma JSw, calujac rece Rotshildom i Rokefelerom
ponad 1 rok temu / dudus
 
No i mamy rażący przykład braku znajomości encykliki "Lellum Polelum". Strach to czytać!
ponad 1 rok temu / Widzący z Lublina
 
Od kiedy to osoby będące poza kościołem mają współdecydować o jego przyszłości, etc. Jest to wbrew zdrowemu rozsądkowi i logice. Pozwolę sobie użyć prostego porównania. Jeśli jestem członkiem klubu wysokogórskiego, to znaczy, że chodzę i wspinam się po górach. Czy na temat wytyczania ścieżek górskich i nowych szlaków wspinaczkowych mają decydować i wypowiadać się osoby, która swoje piesze wycieczki ograniczyli do spacerów po miejskich deptakach lub podmiejskich lasach. Mało tego, jeśli jestem początkującym wspinaczem potrzebuję bardziej doświadczonego nauczyciela, od którego będę się uczyć trudnej sztuki wspinaczki, jeśli to zlekceważę to grozić mi będzie kalectwo, a nawet śmierć. W wypadku analogicznego podejścia do "zmian" w kościele wielu młodych ludzi może doznać poważnych i trudnych do zagojenia duchowych ran, a nawet może się to skończyć śmiercią wieczną, nieskończenie gorszą od tej doznanej na skutek błędów w górach.
ponad 1 rok temu / BMG3
 
>Kościół katolicki potrzebuje zmian i ?kreatywności? młodych. nie wracaj do korzeni, bo zostaniesz pochowany,< Inaczej : Starzy do muzeum. Chata wolna. Robimy balangę. - Słowo dla Nauczyciela z księgi Daniela: "zestarzałeś się w swojej przewrotności".
ponad 1 rok temu / iskierka
 
Niestety nie mogę pomyśleć o papieżu dobrze.
ponad 1 rok temu / DNA
 
Tylko jeden polski ksiądz miał odwagę powiedzieć: " król jest nagi". I oberwał od biskupa.
ponad 1 rok temu / bajka
 
W Polsce papież Franciszek krzyczał "róbcie raban" - cenzorze kościelny, puść tym razem ten mój tekst, nie ma w tym stwierdzeniu niczego zdrożnego, tylko prawda !
ponad 1 rok temu / Jan
 
@Krzysztof i @Pierre_ . Macie rację. To jakaś walka z rozumem! Kilka osób już tu wspomniało, że to przemówienie, to temat dla p.Krzysztofa Karonia. Ale z drugiej strony analiza Karonia byłaby może zbyt bolesna i przygnębiająca...
ponad 1 rok temu / Anaja
 
Sądzę, że "bezwstydna" i "pełna tupetu" młodzież nie ma absolutnie nic ciekawego do powiedzenia. To tak jak przejować się narzekaniem dziecka, że nie chce iść do dentysty, bo boli - i pochylić się nad tym wielkim problemem, starając się towarzyszyć dziecku w jego bólu a zarazem zrezygnować z wizyty, wybierając drogę mniej doskonałą.
ponad 1 rok temu / aaa
 
Cytuję z głowy Wielkiego Szu: "widzisz przedstawienie, nie widzisz rzeczy"
ponad 1 rok temu / kw
 
Co znaczy: zostawiamy wstyd za drzwiami, a jesli tam za tymi papieskimi drzwiami, na tym presynodzie, ktos z tych mlodych zacznie opowiadac, ze jest homoseksualista i on uwaza ze to jest b. dobre, bo on tak wlasnie odczuwa, czy to bedzie dobre?! Nie bo to bedzie promowanie obrzydliwego zboczenia i de facto bedzie to wielkim zgorszeniem. Bog sie nie pomylil, nigdy sie nie starzeje, bo Bog jest wiecznie mlody!
ponad 1 rok temu / Slawomir Tomasz Roch
 
Po takim artykule to trudno nawet coś sensownego napisać. Tym razem to potrzebna jest już interwencja samego Pana Boga, bo ludzie nic już nie zdziałają.
ponad 1 rok temu / Marek D
 
Zaczyna się jazda...
ponad 1 rok temu / tomek
 
Tutaj nawet nic nie trzeba skomentowac.
ponad 1 rok temu / PMP
 
Nie przestaje mnie zadziwiać bezprecedensowa miałkość intelektualna tego Papieża. Po tytanach myśli, Św. Janie Pawle II i Benedykcie XVI, to jednak trochę krępujące dla nas (katolików) zjawisko!
ponad 1 rok temu / Andrzej
 
Czy leci z nami pilot???
ponad 1 rok temu / ręce opadają
 
Temat dla pana Karonia wyborny, zresztą niedawno poświęcił on nieco czasu na studiowanie procesu "rozmontowywania" teologii katolickiej (kilka wpisów w Programie Wiedzy Społecznej). Pamiętajmy jednak zawsze, że pan Krzysztof może to ocenić jedynie z punktu marksizmu i ideologii, wypowiadanie się na tematy bezpośrednio religijne to nie jego specjalność. Konkluzja z pewnością jest nam znana, dobrze tutaj wskazane zbieżności z hasłami rewolucji. Z kolei zawsze tam, gdzie można poczuć krew, tam pojawiają się drapieżniki. Publikacje pana Karonia byłyby doskonałą pożywką dla wrogów Kościoła. Tu już jest robota dla kogo innego, najlepiej związanego bezpośrednio z Kościołem, chociaż owszem, z opracowań pana Karonia można wyciągnąć jak najbardziej "tradi" wnioski (nawet jeśli nie jest to intencją jego samego), zresztą kiedyś mu to nawet napisałem :)
ponad 1 rok temu / incuss
 
Czy Franciszek zmusza mnie do identyfikacji z Bractwem Piusa??? Bo tak to coraz wyraźniej wygląda...
ponad 1 rok temu / Kazio
 
A potem sie dziwia ze ks prof.Staniek glosi takie kazania
ponad 1 rok temu / Servus
 
@Anaja - to proste! Zależy od korzenia! Patrząc z perspektywy mojej działki - jest to korzeń chrzanu. Chrzaniąc pochrzanione androny liczymy, że nic się nie zchrzani. Nie możemy przecież ochrzanić młodzieży, że chrzani swoje korzonki. Bo wtedy mogłaby powiedzieć, że chrzani ten kompost eee... znaczy bałagan. Ponieważ już nachrzaniliśmy na naszą grządkę, trzeba uważać żeby inni z niej nie zchrzanili. Wtedy będzie do chrzanu, bo czuła radość miłości w pojedynkę jest do chrzanu bo aromatu nie ma. Z braku chrzanu będziemy wtedy posiłkować się burakami. I tak wychrzanieni z naszej grządki będziemy chrzanić o otwarciu na innych. Nasz aromat się rozchrzani w masie buraczanej. Zrobimy coś nowego - ćwikłę! Odchrzanimy się od korzeni, wybujamy liśćmi. Sezonowymi ale jakże efektownymi. W następnym sezonie będzie lipa...
ponad 1 rok temu / Pierre_
 
Co wniesie to pokolenie młodych wychowanych na brutalnych filmach, grach oraz pornografii? Jaką kreatywność wniosą do Kościoła? Aż boję się o tym myśleć. Modlę się codziennie o siły i zdrowie dla kardynała Roberta Sarah.
ponad 1 rok temu / Marek
 
Czysty marksizm. Podobieństwo do rewolucji seksualnej we Francji roku 1968, ogromne. Mówili nie słuchajcie starszych powyżej 30roku życia. To przemówienie Papieża Franciszka to temat dla Krzysztofa Karonia.
ponad 1 rok temu / Marek
 
Jak zwykle okrągłe słowa godne polityka.Praktycznie ani słowa o Bogu,Jezusie,Ewangelii,Duchu Świętym czy Matce Bożej.Mowa rzeczywiście dająca świadectwo nowej harmonii.Franciszek żąda zuchwałego wyrażania swych poglądów,więc zuchwale domagam się od papieża mówienia do katolików i o katolickiej drodze ku zbawieniu,domagam się katolickiego błogosławieństwa dla wiernych i nauczania zgodnego z katechizmem.A KK będzie starzeć się tym szybciej im głośniej głowa Kościoła będzie głosić modernistyczne nauki.Dodam,że młodzi ludzie nie są naiwni i doskonale widzą,że zaczyna się rozjeżdżać nauczanie Jezusowe i papieskie,a to nie przysparza młodych wiernych.Oni są radykalni,dla młodych wszystko,albo nic.Po za tym kto tak często i głośno mówi,że Pan Bóg jest miłosierny,kocha człowieka i mu wszystko wybaczy?Skoro tak jest,to młodzi będą żyć po swojemu,a Bóg i tak ich kochać będzie i wszystko będzie w porzo.
ponad 1 rok temu / kortyf
 
Jężeli są to słowa Papieża???!!!...to zadziwiajaca jest pochwała "niroztropnosci" młodych. Przypowieść Chrystusa ma odwrotny sens. Czyzby Papież Franciszek zachęcał młodych do zatracenia?
ponad 1 rok temu / nie rozumiem
 
Franciszek: Ta logika to trucizna, słodka trucizna, uspokaja duszę, zostawia cię trochę znieczulonym i nie pozwala ci chodzić. Tutaj będziesz mówić odważnie: powiedz, co czujesz (Solidarny: a nie, co myślisz). Luter: Rozum należy odrzucić, gdyż jest on wrogiem wiary? (źródło: Tischreden, Weimar, VI, 143, 25-35). Jan Paweł II: Wiara i rozum (Fides et ratio) są jak dwa skrzydła, na których duch ludzki unosi się ku kontemplacji prawdy. (Encyklika Fides et ratio).
ponad 1 rok temu / Solidarny
 
Ale ty od dawna udowadniasz że nie jesteś ateistą.
ponad 1 rok temu / do ollek
 
Co bym chcial zmienic w KK? Oczywista odpowiedz bez tupetu Papieza....
ponad 1 rok temu / Servus
 
Dobrze szanowana Redakcjo, że często w artykule podkreślaliście, że autorem przytaczanych słów jest Franciszek, bo z samych cytatów, to mógłbym się pomylić i stwierdzić, że Jurek Owsiak.
ponad 1 rok temu / incuss
 
@BuuBuu A dlaczego Kościół interesuje się ateistami. Dlaczego w KKK są punkty,które o nim mówią? (2123-2126) powien skupić się na wierzących, a nie ateistach. Właśnie dla tego mamy prawo do dyskusji na tym presynodzie.
ponad 1 rok temu / ollek
 
Napiszę coś kontrowersyjnego:Źle się stało,że odbyły się w Polsce ŚDM. Kosztowały one polskich podatników ok. 1,2 miliarda złotych, naraziły nasz kraj na ryzyko ataku terrorystycznego i nic istotnego nie wniosły. Młodzież się zjechała, pokrzyczała i rozjechała. Na świecie- wbrew patosowi i zakięciom polskich mediów-ta impreza przeszła prawie bez echa.Naprawdę patriotyczny rząd powinien odwołać tę zabawę, tym bardziej że mieszkańców Krakowa nikt nie pytał o to czy zgadzają się na dwa tygodnie stanu wyjątkowego. Franciszek należało grzecznie poprosić o przełożenie wizyty w Polsce na inny termin. Może taki "straszliwy afront" pomógłby mu zrozumieć, że jego poglądy (zwłaszcza te "młodzieżowe") i sposób ich wyrażania nie są w Polsce mile widziane.
ponad 1 rok temu / Polak mały
 
Ja jako młoda osoba chcę , aby stosunek do rozwodników w nowych związkach był zgodny z nauczaniem Jezusa oraz żeby kośćiół nie podawał ręki światu , ale szedł wąską drogą Ewangelii !
ponad 1 rok temu / Weronika
 
Młodzież ma mówić jak ma być...powodzenia.
ponad 1 rok temu / sławku
 
Marksistowska teologia wyzwolenia w pełnej krasie |
ponad 1 rok temu / Kazimierz
 
Maja obstawiam właśnie tak jak Ty.
ponad 1 rok temu / mikunia
 
Nie chcę marzyć. Jezus, Apostołowie oraz Kościół przez 2 tys. lat nigdy nie nawoływali do marzycielstwa. A może ktoś by się zainteresował czego chce Bóg; jaka jest wola Boża?
ponad 1 rok temu / Sorcier
 
To jest tragedia dla Kościoła.To wszystko co czytam,te wynurzenia.To jest demontaż i rozkład mojego Kościoła.
ponad 1 rok temu / Jacek
 
@Anaja: tego się nie da wyjaśnić; przy tym "wysiada" nawet dialektyka marksistowska!
ponad 1 rok temu / Krzysztof
 
?Mówić odważnie!? - powiedział papież. Przecież mówimy odważnie - "Głoś prawdę Ewangelii!", tyle, ze nas nie chcesz słuchać.
ponad 1 rok temu / Obcy Astronom
 
Co to za teksty: "logika to trucizna", albo to domaganie się tworzenia nowej kultury? Ale najlepsze to te korzenie: "pamiętaj o swoich korzeniach ( ...) nie wracaj do korzeni,(...) zawsze z korzeniami." Ktoś mi to wyjaśni??
ponad 1 rok temu / Anaja
 
Boże zmiłuj się nad nami!
ponad 1 rok temu / Anna
 
Pajdokracja wkracza do Kościoła.
ponad 1 rok temu / tradycja
 
Nie rozumiem jednego. Po co o kościele i ewentualnych zmianach w nim maja dyskutować niewierzący? Z całym szacunkiem, co ich to obchodzi. Jakoś inne, religie nie zapraszają innowierców do debat na swój temat i proponowania zmian. Chyba to kolejna okazja do tego, zeby wszystkim się przypodobać.
ponad 1 rok temu / BuuBuu
 
Odejść od logiki? Logika to trucizna? A gdzie w tym wszystkim rozum i racjonalność, na które zawsze stawiał Kościół Katolicki w przeciwieństwie do innych wspólnot religijnych.
ponad 1 rok temu / MC
 
Chciałbym zmienić w kościele sposób odprawiania mszy (ad orientem)wszyscy od zaraz!zakaz komunii na stojąco nie wspomnę o łapskach i w tradycyjnym rycie razem z innymi sakramentami !amen ! To mówiłem ja młody !
ponad 1 rok temu / Dee
 
Na mily Bog o co chodzi Papiezowi Franciszkowi w pozbywaniu sie logiki, bez logiki jest pomieszanie z poplataniem. Nielogicznosc to po prostu glupota! Osmielam sie zatem dodac, iz nie ma madrosci bez porzadku i nie ma porzadku bez logiki wlasnie. Jesli cos jest nielogiczne to jest po prostu niemadre, czyli zle. Z Panem Bogiem
ponad 1 rok temu / Slawomir Tomasz Roch
 
Kto obstawia kiedy synod się zakończy, to miara zażenowania i konsternacji będzie większa niż po synodzie o "rodzinie"?
ponad 1 rok temu / Maja
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.