DZIŚ JEST:   12   LISTOPADA   2019 r.

Św. Jozafata Kuncewicza, męczennika
 
 
 
 

Papież nie przywitał premiera krytykującego Watykan

Papież nie przywitał premiera krytykującego Watykan
Evandro Inetti / FORUM

Benedykt XVI nie pozdrowił polityków uczestniczących w spotkaniu „Centrist Democrat International”. Obecny na nim premier Irlandii - Enda Kenny - zarzucił w 2011 roku Kościołowi, że niedostatecznie chroni dzieci przed nadużyciami seksualnymi. Mimo iż pozdrowienia chrześcijańskich demokratów leżą w zwyczaju, w tym roku papież je pominął.

 

Na audiencji 22 września obecnych było około 100 przywódców politycznych z całego świata. Benedykt XVI poruszył tematykę obrony życia, ochrony małżeństwa a także roli etyki w ekonomii. Z uwagi na znaczną liczbę uczestników audiencji, nie spodziewano się, by papież pozdrawiał osobiście każdego z nich. Wydawało się jednak, że podejdzie do szefów rządów - w tym Enda Kenny’ego - który siedział koło premiera Grecji. Po wygłoszeniu przemowy, Benedykt XVI pozwolił się sfotografować wraz z uczestnikami audiencji i opuścił salę.

 

Kenny stwierdził, że nie czuł się niezręcznie uczestnicząc w audiencji, mimo swojej otwartej krytyki papieża w parlamentarnym przemówieniu w 2011r. – Moje przemówienie przyczyniło się do wzbudzenia nowego poczucia rzeczywistości – powiedział irlandzki premier. – Zaowocowało ono kontaktami opartymi na zrozumieniu i poczuciem, że trzeba patrzeć wspólnie w przyszłość – dodał. Premier nie wykluczył też zaproszenia papieża do Irlandii, jednak stwierdził, że inicjatywa powinna wyjść od irlandzkich biskupów. Zapewnił jednak, że w razie takiego zaproszenia irlandzkiego Kościoła, rząd będzie służył wsparciem organizacyjnym. Tym niemniej zachowanie papieża podczas audiencji daje do myślenia.

 

 

vaticaninsider.lastampa.it

Marcin Jendrzejczak


DATA: 2012-09-26 11:03
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

"Moje przemówienie przyczyniło się do wzbudzenia nowego poczucia rzeczywistości ? powiedział irlandzki premier. ? Zaowocowało ono kontaktami opartymi na zrozumieniu i poczuciem, że trzeba patrzeć wspólnie w przyszłość" Jego przemówienie - co najwyżej - wywołało falę nienawiści i fałszywe oszczerstwa względem kapłanów. Każdy, kto wygłosił takie kłamstwa - nie potwierdzone - a zniszczył komuś reputację, powinien ponosić karę i to surową, za pomówienie.
ponad 7 lat temu / Nocturno19
 
Zobaczcie jak przywitali Biskupi niemiecy Papieża Benedykta w Niemczech podczas ostatniej wizyty (prawie żaden nie podał ręki - np.: na apokalipsa.info
ponad 7 lat temu / Sokół
 
+
ponad 7 lat temu / Asia
 
No i słusznie. Że też jeszcze zapraszają chrześcijańskich demokratów... przecież ani nie są chrześcijańscy ani demokratami nie są xDDD
ponad 7 lat temu / Trololo
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.