DZIŚ JEST:   16   CZERWCA   2019 r.

Trójcy Przenajświętszej
Św. Benona, biskupa
Bł. Marii Teresy Scherer
 
 
 
 

Papież martwi się homoseksualizmem wśród księży i zakonników

Papież martwi się homoseksualizmem wśród księży i zakonników
Fot. Valdemar Doveiko/Forum

Homoseksualizm wśród duchowieństwa jest zmartwieniem Franciszka. Papież powiedział tak w obszernym książkowym wywiadzie, przygotowywanym do publikacji w wielu krajach świata pod tytułem „Siła powołania”.

 

- To coś, co mnie martwi, bo może w pewnym momencie sprawa ta nie została dobrze rozwiązana – te słowa Franciszka cytują włoskie media. – Na etapie formacji musimy bardzo troszczyć się o dojrzałość ludzką i uczuciową – podkreślił papież. Współautorem wywiadu jest hiszpański misjonarz, klaretyn Fernando Prado. 

Kontynuując wątek papież powiedział, że bez odpowiedniego rozpoznania „problemy rosną”. – Zdarza się, że na początku nie są widoczne, ale potem się ujawniają – mówił papież. – Sprawa homoseksualizmu jest bardzo poważna i wymaga odpowiedniego rozeznania wśród kandydatów od samego początku

Musimy być wymagający. W naszych społeczeństwach wydaje się wręcz, że homoseksualizm jest modny, a ta mentalność w pewien sposób oddziałuje także na życie Kościoła – przyznał Franciszek. Posłużył się przykładem biskupa z wielkiej diecezji, który w rozmowie papieżem opowiadał o tamtejszych księżach-homoseksualistach, co sprawiło, że musiał podjąć w związku z tym interwencję. 

To jest rzeczywistość, której nie możemy zaprzeczyć – powiedział Franciszek.

 

W wywiadzie padły ze strony następcy świętego Piotra jednoznaczne słowa: – To nie jest tylko wyraz uczucia. W życiu konsekrowanym i kapłańskim nie ma miejsca na tego rodzaju uczucia. Dlatego Kościół zaleca, aby osoby o takiej zakorzenionej skłonności nie były przyjmowane do posługi lub życia konsekrowanego. Posługa lub życie konsekrowane nie jest jego miejscem.

 

- Musimy zachęcać homoseksualnych kapłanów oraz zakonników i zakonnice do życia w celibacie z uczciwością, a przede wszystkim, aby byli nienagannie odpowiedzialni, starając się nigdy nie zgorszyć ani swoich wspólnot, ani wiernego świętego ludu Bożego przez podwójne życie. Lepiej dla nich opuścić posługę lub życie konsekrowane niż prowadzić podwójne życie – zalecił papież.

 

Papież został zapytany w książce, czy istnieją granice tego, co może być tolerowane w ramach formacji seminaryjnej.

 

- Oczywiście. Kiedy istnieją kandydaci z nerwicą, wyraźnymi zaburzeniami równowagi, trudni do ukierunkowania nawet przy pomocy terapeutycznej, nie powinni być przyjmowani ani do kapłaństwa, ani do życia zakonnego, Należy im pomóc, aby podążyli w innym kierunku, ale nie powinni być porzuceni. Powinni być prowadzeni, ale nie powinni być dopuszczani [do święceń]. Zawsze pamiętajmy, że są to osoby, które będą żyć w służbie Kościoła, wspólnoty chrześcijańskiej, ludu Bożego. Nie zapominajmy o tej perspektywie. Musimy się nimi zaopiekować, aby byli psychologicznie i afektywnie zdrowi – precyzował Franciszek.

 

 

Źródło: tvp.info, catholicherald.co.uk

RoM

 

 

 


DATA: 2018-12-02 12:05
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Najgorsze to wsłuchiwanie się fałszywe opinie lewactwa i uleganie im. Czym skorupka za młodu nasiąknie tym na starość trąci. Pilnujmy aby Papież zachowywał się jak Papież.
6 miesięcy temu / Marek
 
Krzywda pewnie trzęsie już portkami
6 miesięcy temu / kopalnia soli
 
czym się martwić. Przecież to też sytuacja nieuregulowana. wystarczy towarzyszyć, nie robić z konfesjonału sali tortur i wyznawać zasadę "sola misericordia"
6 miesięcy temu / :)
 
@ Módlmy się: Amen!!!
6 miesięcy temu / Anna
 
Abp Fulton Sheen w jednym z kazań zapytał: ?Na kogo można liczyć, aby uratować nasz Kościół??. I z niezwykłą szczerością odpowiedział: ?Nie na naszych biskupów, naszych kapłanów ani członków zakonów. To wasze zadanie, ludu wiernego! Pan Bóg dał wam rozum, oczy i uszy, abyście uratowali Kościół. Wasza misja to pilnować, aby wasi kapłani zachowywali się jak kapłani, biskupi jak biskupi, a zakonnicy jak zakonnicy!?.
6 miesięcy temu / Michał
 
Kluczowy jest kontekst ukazania się wywiadu. Sam fakt, że Watykan wywarł naciski na episkopat USA, aby nie ujawniać dokumentów dot. McCarricka pokazuje jasno jaką drogą idzie Franciszek i jego świta. Franciszek najpierw bierze udział w procederze obstawiania najwyższych stanowisk przez aktywnych homoseksualistów, a po wybuchu skandalu w skandaliczny sposób przyrównuje się do Jezusa przed Piłatem i okrutnie piętnuje abp Vigiano. Na koniec ukazuje się wywiad, w którym Papa bohatersko broni seminariów przed homoseksualizmem - ale czy podjął działania, czy przypomina, że czynny homoseksualizm jest grzechem śmiertelnym i obrzydliwością w Oczach Bożych i że za takie akty czeka potępienie? Nauko Kościoła, gdzie jesteś? Zbawienie jest dzisiaj możliwe (wg. nauki Kościoła) dzięki każdej religii, muzułmanie dostępują "łask duchowych" w okresie Ramadanu, w seminariach uczy się z teologii protestanckiej. Czy aż tak spadły nam wymagania co do Kościoła i najwyższych hierarchów?
6 miesięcy temu / Michał
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "64529"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.