DZIŚ JEST:   06   KWIETNIA   2020 r.

Św. Piotra z Werony
Św. Wilhelma z Eskill
 
 
 
 

Grzegorz Kucharczyk

Papież i „konserwatyści”

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


NIE! - dla wprowadzania psów do świątyń! W Krakowie zdarzyło się to w jednej z parafii w czasie święcenia pokarmów w Wielką Sobotę! Kleryk nie zareagował, ludzie głaskali psa i wychodzi z kościoła nie oddając pokłonu przed Najświętszym Sakramentem.
ponad 3 lata temu / Agnieszka
 
Zapomiano aby jeszcze zakazać babom czytać Pismo Święte podczas liturgii
ponad 3 lata temu / Andreas
 
Eklezjologia katolicka nauczała przez wieki ustami Wikariuszy Chrystusa iż "Nie należy iść za papieżem heretykiem". Od tej jasno wyrażanej nauki jesteśmy oddzieleni morzem judeoprotestantyzmu (neokościoła inaczej kościoła reformowanego).
ponad 3 lata temu / Leo
 
No to juz wiadomo co za konserwatyzm.Za gosciem niedzielnym z wypowiedzi papieza do biskupow...plan GLOBALNY dotyczacy uchodzcow jest gotowy,chodzi o to aby go zaczac wcielac w zycie... I,I,masz odpowiedz katoliku czym byla wizyta naszego papieza do Polski w gebie slogan milosci katolickiej a w sercu haslo lewackie.Nie cieszcie sie Polacy z tej wizyty,bo nic dobrego dla kraju i wiary.
ponad 3 lata temu / potato
 
Ostrożnie z wychwalaniem kardynała Saraha. Jeszcze będziemy mieć czarnego papieża, a wtedy świat się skończy, a przynajmniej cywilizacja łacińska.
ponad 3 lata temu / Wolnościowiec
 
Nie dla szafarzy. W mojej rodzinnej parafii w Lublinie jest kilku facetów, którzy pchają się do udzielania komunii św. Oprócz proboszcza mamy 3 księży, więc pytam - po co? Początkowo wierni mijali tych aktywistów, ale się przyzwyczaili, kolejnym etapem będzie pewnie podawanie z rąk do rąk. Ostatnio do tego grona dołączyła karmelitanka z pobliskiego zgromadzenia. Uważam też, że ustawianie wiernych "w kolejce" do przyjmowania komunii św. utrudnia bądż uniemożliwia przyjęcie Ciała Chrystusa z uszanowaniem. Wszyscy komunikujący się powinni klęczeć. Tak można przyjąć komunię św. w Powsinie p. Warszawą, gdzie udało się zachować balaski w zabytkowym kościele pw. Św. Elżbiety. Natomiast ostatnio uczestniczyłam kilkakrotnie w Mszy św. w wiejskim kościele na Mazowszu, gdzie z pozoru konserwatywny proboszcz pozwala, by wierni śpiewali jakieś quasi-religijne pioseneczki w stylu disco polo, organista nawet odpowiednio ustawia elektryczne organy i ma się wrażenie uczestniczenia w konkursie karao
ponad 3 lata temu / Lublinianka
 
Wyrachowane? A modlitwy za Ojca Świętego (odmawiane na jego własną prośbę) i szczególna opieka Maryi już się nie liczą?
ponad 3 lata temu / Solidarny
 
Co jak co ale relikwie św. Faustyny w postaci kości powinni uszanować i wstawić do grobu razem z całym ciałem. Wystarczająco się wycierpiała za życia.
ponad 3 lata temu / kolo
 
Polskę chcą nam urządzać. Kościół chcą urządzać. Silna ta mniejszość, gdziekolwiek jest.
ponad 3 lata temu / panda
 
Nie przesadzajmy z tym wychwalaniem Franciszka za modlitwę w kaplicy na Jasnej Górze, bo nie uklęknął tylko siedział sobie na podstawionym fotelu. Nie uklęknął też przed relikwiami siostry Faustyny tylko postał chwilę. w porównaniu do JPII , czy Benedykta osobiste modlitwy Franciszka są wyjątkowo krótkie.
ponad 3 lata temu / zwykły katolik
 
...brytyjski tygodnik ?The Eeconomist?, jako żywo nieznany dotąd z pogłębionej wiedzy teologicznej i eklezjologicznej. W artykule zatytułowanym ?Hearts, minds and souls?, datowanym na 30 lipca 2016, periodyk dokonuje surowego bilansu dotychczasowego przebiegu pontyfikatu Franciszka i wychodzi mu, że nie jest tak dobrze, jak mogło by być.... A na gruncie rodzimej prasy katolickiej obrot o 180stopni.Dziennikarze,ktorzy czasami zauwazali dwuznacznosc wypowiedzi Franciszka po jego wizycie twierdza ze zglupieli i sami juz nie wiedza co o wizycie i nawolywaniu sadzic, np Ziemkiewiczowi liberalizacja sypnela piachem w oczy i na dzien dzisiejszy nic zlego nie widzi i wycofuje sie pomalu ze wczesniejszych wypowiedzi(nie on jeden).Teraz wycofa sie jeszcze rzad i naprzod rusza biskupi ku swiatu i zatraceniu.Pozostanie garstka konserwatystow w katakumbach.
ponad 3 lata temu / potato
 
Wspaniały, odważny pasterz! Natomiast co do Franciszka w Polsce - jak można chwalić jego postawę przed Jasnogórską Panią, kiedy nawet na moment przed nią nie ukląkł? A co do lekko konserwatywnego odcienia przemówień w Polsce, to niestety obawiam się, że było to tylko wyrachowanie - Papież zdaje sobie sprawę, że z Polakami trzeba ostrożniej.
ponad 3 lata temu / cristero
 
Trudno nie zgodzić się z Kardynałem
ponad 3 lata temu / mar219
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.